Jižně od Japonska se nachází souostroví čtyř ostrovů, které je velmi odlišné od moderního Japonska. Byla zde totiž objevena možnost, jak obejít gravitaci, což vedlo k vytvoření speciálních antigravitačních bot, které umožňují zdejším obyvatelům volný pohyb po obloze. Tak se lidem otevřely nové možnosti a pohyb po obloze jen za pomoci vlastní síly a schopností bez využití křídel nebo motorů. Tento objev vedl také k rozvoji nového sportu nazvaného "Létající cirkus". V tomto světě se potkává děvče jménem Asuka, jejímž snem je létání, a chlapec Hinata, který má s létajícím cirkusem spojené trauma z dětství, kvůli kterému nechce létat. A právě z těchto dvou se stává nová naděje pro jeden zdejší školní sportovní tým. (Jeoffrey)

Jeoffrey

"I believe I can fly I believe I can touch the sky..." Říkal jsem si už při prvních minutách, že začít písničkou není vlastně špatný nápad, takže jsem se nechal inspirovat. Sice nejsem malá lolitka na lodi a i píseň jsem zvolil jinou(i když s tématem souvisí), ale věřím, že to bude mít stejný efekt jako první scéna tohoto anime, která se mi líbila. Zbytek je hodně rozporuplný a vůbec mě nepřekvapí, když někdo bude zmiňovat, že je to moc uřvané, hlavní hrdinka je totální střevo, animace není nic moc a že snažit se vyvolat roztomilost pomocí chibi je zase jednou sakra laciné. Když se někdo rozpovídá o tom, že je to vlastně vcelku obyčejné anime ze školního prostředí s generickými charaktery, které umí létat a soutěží v jakémsi divném závodě, který není nijak extra napínavý, tak i tohle pochopím. Přesto za sebe s klidným svědomím můžu říct, že laciné chibi na mě docela zabralo, hlavní hrdinka mi přijde velmi roztomilá a i ostatní charaktery mi přišli sympatické. Koukat se na to mě bavilo a byl to docela příjemný zážitek, kdy jsem se dokázal oprostit od vnímání negativ a anime si užít. Závody v "létajícím cirkuse" mě ze začátku sice nějak extrémně nezaujali, ale s postupem času se to zlepšovalo a poslední závod jsem si nakonec doopravdy užíval. Celkově se zase jednou dostávám do sporu mezi velmi příjemnými pocity z této zvláštní podívané a logickými argumenty, proč bych měl toto anime strhat. Ovšem příjemné pocity nakonec pod dojmy z posledních dílů vítězí a na rozum kašlu, protože mě se tohle vlastně docela dost líbilo. Takže asi budu jediný, ale já tomu ty 4* s klidem dám, protože hlasů rozumu se tady časem určitě najde dost a tak je třeba přidat i nějaký ten založený čistě na dojmu. 7/10 ()

Azureta

Velmi hezký námět a zpracování, i když... Jestliže odmyslíme originální sport "Flying Circus" (Bože, jak já žeru létání), tak nám zbude typické anime o sportu. Postavy shledávám velmi milé, teda - ze začátku to vypadá na harém, ale k tomu nedoje (naneštěstí). Jedinou nelogičnost vidím v těch sukních... Shrnuji: příjemné, veselé, chvílemi oddechové, ale s napínavými prvky. Doporučuji! 3,5* (bonus: jedno z méně úchylných anime) ()

Lukas222

Pre takéto kúsky mám slabosť. Keď vynechám občasný fanservice (ktorý je ale v tolerovateľných medziach), tak som si toto anime užil. Od začiatku do konca je tu totiž dôraz na charaktery a ich vývoj. Nevyvíja sa tu iba hlavný hrdina, ale celá partia. Postupne dôjde k viacerým odhaleniam, predstaveným tak, že sa odhalia divákovi, ale nie postavám - sú podstatné preto, aby divák lepšie pochopil dej a vytvoril si k postavám puto. Na mňa to fungovalo. Pri zápasoch toho ich "športu" som sa pravidelne prichytil, že sa usmievam. Páči sa mi myšlienka, že šport by mal svojich účastníkov v prvom rade baviť, aj keď musia kvôli nemu trénovať a zlepšovať sa a rivalita patrí na ihrisko. Našiel som si ďalší obľúbený seriál. ()

DaweForeman

Zpočátku to vypadá jak další nevinná středoškolská romantika s trochu futuristickým prvkem létání pomocí speciálních bot. Jenže se z toho vyvine pořádně napjatá, zajímavá, napínavá, pozoruhodná sportovní podívaná. Já osobně moc ty sportovní tématiky nemusím, ale tenhle naprosto originální reálně neexistují sport jsem sledoval plnou pozorností. Navíc nevzešel z toho nějaký přeslazený romantický bonbón se sportovním podtextem, ale naopak láska k danému sportu jako takovému, kdy je vidět zklamání a radost z jednotlivých proher a výher a s tím spojená psychologie. Sem tam vidíme i trochu nesportovní vedlejší konflikty. Animace je perfektní a hudba taktéž. Asi druhý nejlepší počin první sézóny 2016. Jediné takové ne moc vadící mínus bych viděl pouze to, že se v anime vyskytují okamžiky, které jaksi nemají vůbec nějaký vliv na příběh nebo nejsou nějak rozvedeny, takže jsou tam spíše přebytečné. ()