Saidžaku muhai no Bahamut

• Japonsko 最弱無敗の神装機竜[バハムート] (viac)
TV spot 1

Lux byl princem říše známé jako Arcadia. Vše se však změnilo, když došlo k rebelii, která svrhla stávající režim. Tak se z prince stal obyčejný člověk, který, aby přežil, přijímá i ty nejpodřadnější práce. Při jedné z nich, kdy má za úkol chytit uprchlou kočku, se hlavní hrdina propadne střechou jednoho z domů přímo do koupele krásné mladé dívky. Tou dívkou je princezna Lisesharte, následnice trůnu ze současné vládnoucí dynastie. Fakt, že Lux viděl Lisesharte nahou a také to, kým je, vede neprodleně k výzvě na souboj. Souboje ve zdejším světě nejsou nijak obyčejné a bojuje se v nich za pomoci speciálních mechanických brnění. Souboj mezi bývalým princem a současnou korunní princeznou je však přerušen útokem tajemného stvoření, které nakonec oba díky vzájemné spolupráci porazí. Díky svému výkonu v boji se Lux dostává na speciální akademii, kde studuje také Lisesharte. (Jeoffrey)

TV spot 1

Lukas222 odpad!

Prvá časť plná klišé, nič vysvetlené a najväčšie tajomstvo odhalené hneď v druhej časti, pričom v tej tretej sa všetci tvária, že sa nič nestalo... Tsundere princezná (asi najhorší a najbežnejší archetyp naprieč anime s princeznami) s traumou z detstva. Lux bol trochu zaujímavý, ale ten insta hárem to zabil. K tomu otrasný opening a ending. Údes a nuda. Po dvoch častiach a začiatku tretej drop. ()

SonGokussj

First impressions: týpek běží po chodbě, propadne se... (wtf?) A říkám si - jestli se propadne do nějaké ženské šatny, tak fakt nevim... A ono ne, on se propadne přesně do hromadné koupele s desítkami nahých žen a dopadne přesně na hlavní hrdinku... Are you kidding me? O.o Zbytek pak jako by z oka vypadl jinému anime, kde máme jednoho muže a milion ženských převlíkajících se do mecha mašin... Dropl jsem tamto, dropnu i toto. Absolutně o ničem. 15% ()

DaweForeman

Další fantasy harém anime s mecha prvkem. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak mi to připadá trochu jako mixka Seirei Tsukai No Blade Dance a Infinite Stratos. Jak už to v harémovkách většinou bývá, tak hlavní hrdina je opět takový nerozhodný nevinný pablb, ale tentokrát ho nelze jaksi nesnášet, protože většinou jsou tu celkem odvážné momenty, občas má i on své světlé chvilky a případně děvčata zastanou ten nedostatek z jeho strany. Především asi bych vypíchnul celkem komediální prvek, kdy hlavní hrdina se dostane do mnoha rozdílných vtipných situací. Když už jsem zmiňoval mecha, tak samozřejmě je tu spousta soubojů, ale nemůže je hodnotit nějak extra, protože jsou takové ničím nenapínavé, kdy když hlavní hrdina vstoupí do Bahamut módu, tak už je vlastně všechno rozhodnutý během chvilky. Jediný, co tu snad má docela slušný potenciál je politika a její pletichy, ale bohužel se člověk nedočká nějakého hlubšího rozvinutí. Pak tu máme i nějaké ty záporáky, ale co vlastně pořádně jsou a také něco bližšího o pravěké civilizaci tu taky jaksi chybí. Koncept obecně zajímavej, ale chybí tomu hloubka. Animace je hodně dobrá, ale sem by se to dalo zlepšit (především onen obr na konci) a hudba je taková nižšího průměru. ()

Jeoffrey

A já hlupák si naivně myslel, že na tohle v této sezóně nedojde... Jak napsat již asi podvacáté komentář k anime, které má zase jednou snad všechna klišé, která si člověk dokáže představit ve spojení "special academy"? Už pomalu vlastně ani nevím jak popsat mé otrávení nad tím, když se hlavní hrdina seznamuje za pomoci "boobie grabů" nebo tím, že hrdinku vidí omylem nahou... Stejně tak uvažuji nad tím, jak originální je fakt, že ta dotyčná je vždy totální tsundere, jejíž čest byla tak pochroumaná, že chce pokaždé s hrdinou duel... V Japonsku je zkrátka silná úcta k tradicím a jednou z těchto tradic se stává, že každou sezónu tady prostě musí být nějaká "special academy" s obyčejně neobyčejným hlavním hrdinou, princeznou všech tsundere vol. XY a souboji. Tentokrát nám k fantasy přibrali do party ještě žánr mecha a je to splácanina opravdu nehorázných rozměrů. Stejně jako nad tím vším přemýšlím i nad tím, proč na to vlastně pořád koukám? Proč to nedropnu hned v momentě, kdy se hlavní hrdina seznamuje s hrdinkou a já už přesně vím s čím mám tu čest? Odpověď je prostá! Stále věřím, že i mezi těmi akademiemi s hromadou klišé se najde nějaká, která přinese něco, co jsem ještě neviděl, která bude originální, nebo alespoň neoriginálně originální. Bohužel něco mi říká, že tohle anime to rozhodně nebude. Na druhou stranu je tady docela slušná animace a hudba, takže se alespoň na všechna ta klišé dívám v docela slušné kvalitě a když si to srovnám s těmi dalšími "speciálními akademiemi" a že už jsem jich viděl, tak tohle patří spíš k těm lepším, takže za 2*. 4/10 ()

DaeGurth

Já se docela bavil, často smál a ty holky byly milé. Pár logických chyb i divných reakcí mi nevadilo, ale něco tomu chybělo. Něco, kvůli čemu bych si na to vzpomněl za pár měsíců a někomu to doporučil. Ale pak jsem došel k závěrečné části, která měla být vyvrcholením ... a ... bože... za co?! ()