Buranki jsou kovoví titáni, kteří se z nenadání začali objevovat na Zemi. Jejich původ není úplně jasný, jediné co se o nich dá s jistotou říct je, že spadli z nebe. Je jen málo lidí, kteří o jejich původu a významu vědí víc, a jedním z nich by měl být Azuma Ikki. Tento chlapec se po deseti letech vrátil do Japonska z místa, odkud na Zemi přišli tito kovoví obři, a tak se stává objektem zájmu hned několika skupin. Není se tedy čemu divit, že je jednoho dne přepaden a zajat skupinou ozbrojených mužů, kteří mají v plánu od něj získat nějaké odpovědi a také jistý předmět, o kterém by měl chlapec vědět. Azuma je nakonec zachráněn svou kamarádkou z dětství Kogane, která ovládá velmi zvláštní živou věc nazývanou Bubuki. Tak se Azuma dostává do skupiny mladých lidí, kteří ovládají tajemné Bubuki, a ti jej dovedou až do míst, kde se nachází Oumai, jeden z plechových obrů. Azuma zjišťuje tajemství ohledně Bubuki a jaké je jejich spojení s Buranki a stává se členem hnutí odporu proti mocné vládní organizaci. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Ze začátku jsem se v tom ztrácel, ale ukázalo se, že jsem to odhadoval už od první episody správně a že tohle rozhodně žádné terno není. Vysvětlení pojmů a nástin příběhu nepůsobí tak úchvatně, jak se to ze začátku tvářilo a z toho co mohli být japonští Transformers se stává jen další kousek o boji mladých děcek proti společnosti s tím, že tady je pro mě mnohem těžší, než kde jinde jim to uvěřit. Charaktery jsou opravdu krajně nesympatické a já si z nich nikoho neoblíbil, hlavní hrdina je zase jednou jak by řekl pan president Zeman "kočička" a i když se snaží, tak já mu to prostě nežeru. Hlavně během té sekvence bojových dílu, kdy si to postupně mezi sebou rozdávali jednotlivé končetiny, jsem se neskutečně nudil. Nakonec jsem se přiklonil na temnou stranu a fandil Reoko, i když vlastně ani nevím proč, možná asi hlavně proto, že měla jako jediná alespoň trochu zajímavou osobnost. Finále nebylo také tak napínavé jak jsem ho čekal a pár věcí mi ještě teď hlodá v hlavě. Zkrátka tohle byl podprůměr se vším všudy... 3/10 ()

UncleMorty

Škoda. Začátek vypadal opravdu slibně a hned po druhé epizodě se z toho stala kinder story ala Digimon. Anime je evidentně cilene na věkovou skupinu dětí do deseti let, navíc děj je hned po druhé epizodě naprosto zamotaný a šílený. Dialogy skáčou od jednoho k druhého, že nemáte ani ponětí, proč vlastně ta postava mluví zrovna o tomhle. ()

q66

Víceméně technologické demo CG animace SANZIGENu... zpracování příběhu je občas mírně nešťastné, hlavně v první třetině, pak se seriál zlepší a do popředí jde velmi slušná režie a samozřejmě animace; největším problémem je asi velké množství postav, přičemž spousta z nich je docela zbytečných a zabírají místo, alespoň v kontextu první série, druhým největším je spousta nezodpovězených otázek a podivný vyprávěci styl bez jakékoliv větší organizace, což dělá hlavně v první polovině vše dost matoucí. Vizuál je na velmi dobré úrovni, ale v pohybu jde vidět, že to autoři ještě nemají úplně vychytané a občas to vypadá dost roboticky. Zbytek víceméně mírný nadprůměr... ve finále horší 6/10, pokračování je mnohem lepší, ale i první sezóna je celkem zábavné mecha béčko. ()

SonGokussj

First impressions: Další z future-city anime tuto sezónu. Absence ecchi a trapárností. Velmi poutavých prvních 12 minut. Mecha prostředí. Nesympatický hlavní hrdina i vedlejší = všichni jsou opět děti s nadpřirozenými schopnostmi. Na druhou stranu "padouši" maj dospělé s nadpřirozenými schopnostmi. Hurray, aspoň něco. Velmi zajímavý konec, díky kterému se nemohu dočkat další ep. 80% || 3EP: Člověk by netušil, jak se něco takového může zdupat. Jakmile jsme se přemístili z mysteriozního vznášejícího se ostrova na zem, kde jsou "normální" lidé, tak to šlo do kytek. Totálně nekonzistentní scény. Spadne do díry, vstane na ploše. Vypálí rakety nahorů, spadnou dolů... Postavy jsou 10 leté ději s vražednými chtíči, které se koupají v lavorech v podzemí metra, když zrovna nehladí svoje zbraně, které je lížou nazpět... Alespoň jedna z nich. Jop, to jsou Bubuki. A když tyhle malé blbosti poskládáte dohromady, vznikne Buranki, které je ovládáno 5 lidmi naráz a je schopné srovnat město se zemí. Hlavní hrdina je druhý nejnepříjemnější postava, co jsem tuto sezónu viděl. Neschopnej normálně se bavit, uvažovat, mluvit... Spolu s šéfíkem bandy tvoří naprosto kriticky postradatelnou část onoho světa a je jen ve hvězdách, že je doposud nebyl nikdo schopen zabít, i když už se o to "dospělí" mnohokrát pokusili vždy s úsměvem, typu "ani se nám nepokoušejte vzdorovat, nemáte na nás" - a taky že neměli, byly zdecimováni! Pokaždé! Ale protože spadli do kanalizace, dospělí se neobtěžovali je dorazit a říkali si "třeba jednou spadnou do hezčí díry"... Je to naprosto stupidní show se stupidními postavami, stupidní animací a prakticky žádným důvodem, proč bych se na to měl koukat. První díl byl cool. VELMI cool. 1* za první díl. 3EP drop 20% ()