Buntaro je mladý chlapec, který přemýšlí nad svou budoucí kariérou, ale stále neví, kterým směrem se dát. Vše se změní, když si ho vyhlídne jeho spolužačka Sayuki, která ho již delší dobu sleduje, protože se jí líbil scénář, který Buntaro napsal pro dramatický kroužek. Sayuki se totiž rozhodla, že vytvoří počítačovou hru a Buntaro je pro ní ideálním adeptem pro napsání scénáře. Buntaro toho však o počítačových hrách příliš neví a aby toho nebylo málo, musí ještě najít někoho, kdo se ujme kresby, programování a nadabování postav. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Jo, z tohohle fakt, že je to podle nějakého dating simulátoru opravdu čiší, v tom má Goku pravdu. Anime na téma "pojďme vytvořit hru" jsem už taky pár viděl (hentai zatím ne, asi bych si měl doplnit vzdělání...). Postavy jsou zase jisté stereotypy, naštěstí ale ne ty, co by mě extrémně štvaly. Ta jeho energická kámoška je vážně asi nejzajímavější, ale bohužel nedostává moc prostoru, což je škoda. Animace slabší, hudba nic moc. No nakonec jsem vydržel zhruba do poloviny, což znamená, že úplně marné to není, ale musím přiznat, že jsem se do sledování musel docela nutit a že mě to místy solidně nudilo. Když navíc autoři vytasí klišé o tom, že se členka týmu nepohodne s jinou, naštve a odejde a hlavní hrdina jí musí s ostatními přesvědčit aby se vrátila a tohle klišé použijí 2x během prvních pěti dílů, pak už mě to přestane bavit úplně. Navíc šestá episoda vypadá podle upoutávek jako klasický plavkový díl a na tyhle klišé nemám poslední dobou náladu vůbec. Takže u mě drop po 5. díle. 3/10 ()

DaweForeman

Trochu něco na styl Bakumana, ale tentokrát tu nemáme mangu, ale tvoření her. Samozřejmě rozdíl mezi těma dvěma jsou nebe a dudy (ve drtivej prospěch Bakumana). Máme tu několik středoškolských postav s tím, že každá má na starosti něco jiného u té tvorby hry a každá má nějaké ty svoje osobní potíže. Svým způsobem je to takový dopředu nalinkovaný, že člověk ví, že se budou postupně řešit problémy každý postavy a že to nakonec vyjde vše OK. Proto je tu určitá předvídatelnost a člověk nemůžou překvapit nějaké zásadní zvraty - respektive příběhový zvrat je tu pouze jeden. Co nejvíce tomuhle ale chybí je napětí, které je tu nepřítomné - možná je trošičku ke konci s tou sázkou. Dále pokud jsem četl dobře, tak je to podle dating sim, ale jaksi se tu člověk nějaké té romantiky nedočká - spíše je tu určitá nevyslovená platonická láska, která se pak v příběhu obecně nějak vytratí. Obecně bych to hodnotil jako spíše strašně mechanické, než plynulé - trochu jako pocit, že tady jsou nějaké postavy, tady je nějaký příběh a tady je nějaké prostředí. Tohle prostě není nic, co by doslova člověk zaujalo. Sem tam jsem si akorát našel trochu vtipu a mělo to celkem sympatické postavy. Animace je dobrá a hudba trochu lepší průměr. ()

SonGokussj

First impressions:Jestli tohle nebylo napsané dle nějaké herní novely, nebo jak se tomu říká, tak nevim. Naprosto klasické nehybné pozadí, hýbající se lehce jen důležité postavy, neudržel jsem pozornost ani 5 minut, nudné, že to nešlo vydržet. Hlavní hrdina je klasický nerozhodný blbeček, hlavní hrdinka je klasická tajemná Tsundere, červenovlasá v tomto seriálu asi nebude tak akční, jak by vlasy napovídaly a jeho kamarád je gay. Nejzajímavější postavou je tam ta malá drobná sympatická akční bojových umění znalá dívka s rozčepýřenými vlasy. Pokud bych pokračoval v koukání, tak jen kvůli ní. Ale za tolik zas nestojí. Téma seriálu je hele, budu dělat hru, nechceš mi pomoct?. Na podobné téma existuje i jedno hentai. Radši podívám na to... Myslím, že bude zajímavější, ale kdo ví. Shoujo-tachi wa kyoua wo mezasu může být dobré (pochybuji), může být špatné (jop jop jop), to se však už nedozvím, protože mne to nijak neoslnilo. Naprosto fádních 40% ()