Haručika: Haruta to Čika wa seišun suru

• Japonsko ハルチカ ~ハルタとチカは青春する~ (viac)
TV spot
Japonsko, 2016, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Střední škola může být pro člověka příležitostí změnit to, kým je. Alespoň si to myslí Chika, mladá dívka, která se rozhodla, že po vstupu na střední školu začne být více dívčí, a tak vymění drsný svět volejbalu za něco více dívčího a to hru na flétnu. Rozhodne se také, že vstoupí do zdejšího školního orchestru, s kterým to ovšem nevypadá příliš růžově, protože má i s Chikou pouhých pět členů. Zde se setkává s velmi sympatickým mladým profesorem Shinjirem a také zde naráží na svého kamaráda z dětství Harutu. Aby zachránili orchestr před rozpuštěním, pouštějí se Haruta a Chika do hledání nových členů. Střední škola však může být také místem, které je plné nejrůznějších tajemství, pověr a rébusů, které jako by čekaly, až je někdo rozluští, a tak si Haruta a Chika nacházejí kromě hudby a záchrany orchestru ještě jeden méně obvyklý koníček... (Jeoffrey)

TV spot

Terezinka198

Celou dobu mě zajímalo, proč Haruta studuje na tak "obyčejné" škole a věnuje se hudbě, když je génius, co má v mozku téměř všechny možné odvětví... ale když pominu toto drobné obohacení děje o mladého génia, tak máme klasické story se sborem v hlavní roli, kterak se ten sbor vlastně musí postupně poskládat (samozřejmě, že členové budou dělat krky, že se nechtějí přidat, nebo je naopak jeden člen všechny natáhne do hry...) a ve finále je čeká nějaká ta soutěž, o tom to přece je. Seriál je doplněn občasnými detektivními zápletkami, aby měl mladý génius jak zabavit mozek, protože hudba mu nestačí. Dobře se na to dívalo. 6/10 ()

Echelon1

Popis deja KLAME! Chceme urobiť anime seriál o hudbe? Ano, možno tak prvých 5 minút. O orchester tu absolútne, ale absolútne nejde. Postavy sú nezaujímavé, teda okrem hlavnej dievčiny a aj tá len tak tak. Asistuje jej blond-Einstein, ktorý ovláda úplne všetko! Od umenia, cez zoológiu a chémiu až po kryptografiu. A je tiež asi psychológ a o voľnom čase aj súkromný detektív. A práve lúštenie hádaniek a šifier je nosný dej seriálu, ktorý podľa popisu má byť o hudbe. Nevadilo by mi to, je to jeden z najfantastickejších námetov pre filmy a seriály, lenže tu sa im to nepodarilo spraviť zaujímavo a pri pozeraní som sa nudil. Seriál je ale neškodný a hlavná hrdinka zábavná. ()

SonGokussj

First impressions: Jakožto člověk, co má za sebou mnoho let hudební školy, zde budu přísnější, než obvykle. Verdikt? Ha, ono je to vcelku fajn ^_^ Fakt :-) Energetická hlavní hrdinka, Sherlock Holmes blonďák a zábavné sesterské duo. Doplněno moudrým učitelem a sempai-like o rok starším vedoucím. Haruchika nám předvádí v první episodě napůl hudební dílo, velmi povedené a napůl detektivní dílo, které mi tak z 90% připomíná detektivní mystery ze školního prostředí s nevýznamnými a světem netřesoucími hádankami: Hyouka. A to je jediné, co mi tu nesedělo. Seriál však patřičně oslnil a dávám mu šanci :-) 70% ()

Jeoffrey

Za mě asi takhle - Vážné hudbě a orchestrům nerozumím a tak hudební kvality posoudit moc nedokážu, ale když se tam hrálo, tak se to poslouchalo docela dobře. Považuji za zajímavou kombinaci hudby a řešením tajemných hádanek (ta kombinace je rozhodně originální), pokud jsou rébusy dostatečně zajímavé a nejsou to zápletky ve stylu Tantei team KZ, kde se buď řeší prkotiny a nebo se z prkotin stanou případy, které by děti v životě asi nevyřešili pokud by nebyly ti nejlepší z nejlepších v nějakém oboru (což už samo o sobě působí divně). Prostě mystery ve stylu již zmíněné Hjóky, kde se řeší věci s tajemným nábojem, ale nepůsobí to jako prkotiny a není to přitažené za vlasy, docela můžu. Otázkou bylo, jak se to autorům povede skloubit dohromady, protože najít dobré důvody, proč by měl školní orchestr řešit záhady bude asi díl od dílu těžší. Což se nakonec vcelku potvrdilo a některé důvody, proč se zrovna řešil nějaký ten rébus působily občas docela divně. Na druhou stranu některé problémy nebyly úplně marné a tak mě mystery aspekt ve výsledku vlastně zase až tak nevadil. Charaktery byly docela sympatické a nikdo mě tam výrazně neotravoval. Když si shrnu svůj celkový dojem, tak ani v oblasti záhad a ani v oblasti hudební to ale nakonec vlastně žádný zázrak nebyl, protože té hudbě se tam nakonec vlastně autoři skoro vůbec nevěnovali, takže mé výsledné hodnocení je prostě jen takový snesitelný průměr. 5/10 ()