Dimension W

• Japonsko ディメンションW (viac)
Japonsko, 2016, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Kazuto Izumida

Reina Ueda, Daisuke Ono, Akira Išida, Jošicugu Macuoka, Júki Kadži, Akeno Watanabe, Daisuke Sakaguči, Džuri Kimura, Hiroši Janaka, Jó Taiči, Jóko Hikasa (viac)

Vítejte v roce 2071, kdy byl konečně vyřešen problém s nedostatkem energie díky speciálním interdimenzionálním induktorům elektrického pole známým jako "coil", které čerpají energii z prakticky nevyčerpatelného zdroje, kterým je dimenze označená jako W - čtvrtý rozměr, jenž byl nově objeven. V tomto světě má hlavní slovo společnost Neo Tesla, výrobce certifikovaných a originálních induktorů "coil". Jejím největším nepřítelem jsou samozřejmě výrobci a distributoři necertifikovaných "coil" a černý trh s nimi. Těmito nekalými obchody se kromě policie zabývá i jistá organizace zaměstnávající nejrůznější podivné charaktery. Tito jsou označovaní jako sběratelé ("Collectors"). Jedním z nich je Kyoma, muž ve středních letech, který "coil" nemá všeobecně vůbec v lásce. Při jedné své misi se setkává s dívkou jménem Mira, z které se vyklube velmi pokročilý android. Díky jistým velmi zvláštním okolnostem se z těchto dvou stávají partneři. Co je však Mira zač a jaký je její důvod pro sbírání induktorů "coil"? (Jeoffrey)

Yoshitsune

Nevrlý lovec co nesnáší elektroniku a nejvyklepanější uzlíček nervů na scéně ! Cože něco je špatně ? Ano ta šance tady je, byť kyblík mi byl docela sympatický a klidně by utáhla celý seriál sama, tak mrzout je navíc. Joo je to super vytuněný zabiják a nesnáší cívky, čísla, roboty, a je fajn že tu neni další vyklepanec, ale na mně byl až moc drsný. Mám rád postavy, které mají šanci se vyvíjet, ale tady bručoun......no sami posuďte, celkem nic moc. Navíc sem v podstatě do jedenáctého dílu nevěděl, kdo je hlavní záporák, což by mělo být fajn, ale neni, záporák se tady neskrývá ve stínech a netahá za nitky, prostě se tady objeví a to je celé. Ze začátku sem si myslel, že záporáci budou lidi z New Testla, pak byla šance s Loserem, nebo Princové z Afriky a nebo Lovci/Zabijáci, no nebudu nic prozrazovat. Navíc sem se ani nedozvěděl kdo najal, jednoho Zabijáka. Další výtku bych směřoval k akci, přestože se tu furt něco děje, tak je buď hrozně rychlé, nebo protivníci sou slabý, některá akce je vynechána a je jenom vidět konec. Takže i v tomhle ohledu je to nuda, navíc Mabuchi a jeho bojový styl je těžce okopírovaný od Li Shunsheng akorát místo nožů, používá jehly. Přestože opening a edning sou fajn, tak nezachrání zmatený děj, nestálost vyprávění, nudnou akci a celkem nic moc postavy. S cívkama to bylo ze začátku i překombinované, takže sem měl v tom zmatek. Inu někdy nestačí jen hezká animace a kyblíček. ()

DaweForeman

V prvopočátcích jsem si řikal hezká animace, hudba, příběh, prostředí, postavy, akce, napětí a zvraty. Později to získalo příliš vědecký a filosofický podtext do té míry, kdy to začalo být velice nepřehledné, především také kvůli onomu rychlému odhalení pohnutek jednotlivých postav. Kdyby to bylo spíše vedeno jako undergroundové prostředí, kde New Tesla by byla trochu v roli záporáka a měla nějaké ty tajemství, která by se neměla dostat na veřejnost, tak by si mě to získalo mnohem více, než tahle metafyzická slátanina se šíleným vědcem. ()

SonGokussj

Dimension W. Aneb "Energie zadarmo, lidi!" a ono to funguje. Žádné politické neřesti, žádní teroristé, kteří by byli proti. Všichni si jen koupí "W cívku", napojí ji a můžou čerpat. Mobily se nevybijí. Notebooky nezhasnou. Ideální svět. A v tomto ideálním světě existuje jedna osoba, co cívky nesnáší. Proč? To se dozvíte asi v 5. dílu. Do cesty se mu přišmelí "robotka", která je až podivně humanoidní a nikdo z toho není patřičně v rozporu. Spolu se vydávají na hod cívek, které jsou označeny čísly. Cívek, které jsou schopny z dimenze W čerpat bezlimitní přísun energie. Ne jak ty normální, které jen trochu... Hlavní hrdina zajímavý, robotka roztomilá, záporáci fajn, všechno hezky funguje. ** SPOILER ALERT ** Pak ale všichni začnou mluvit o Possibilities... Možnostech. Energii čerpáme z dimenze W z našich nanaplněných možností. Možnosti jsou to, co rozhoduje. Co takhle zkusit naše možnsti a zmožnit nemožné. Vem jednu možnost a sluč jí s další možností. Třeba otevřeš černou díru. Ale pozor, je to jen možnost. Se*e vás už mé povídání o možnostech? Věřte mi, že ke konci seriálu to sr*lo i mě... Škoda, že jsem si nedělal nějaké značení, kolikrát tam tu možnost zmíní. Hlavní hrdina, Mabuchi, jako by se rozdělil na dvě možnosti a jedna z možností byla úplně stupidní. Tu nám právě seriál od poloviny ukazuje. Denní problémy a jednotlivé mise se najednou přehouply na asi 5 dílnou závěrečnou misi na velikonočním ostrově, kde nám byly krátce představeny nové osoby (pár z nich hned umře) a celkově neskutečně ukvapeným tempem a s neskutečně příhodnými náhodami (nebo spíše možnostmi?) nám všichni všechno vysvětlí, objeví se naprosto stupidní hlavní záporák, který má ještě stupidnější hlavní zbraň a zemře ještě stupidnější smrtí, než... Kdo ví. Vcelku se do toho zamotávám. Asi tak, jak na mě působil konec Dimension W. Podstata světa bez energie se přesunula do podstaty "Dej mi zpět mé vzpomínky, modrá hlavo, chci si vzpomenout na mou pedofilní lásku, k tomu mi dopomáhej krtku, robotko s ocáskem, princ, roboprinc a dual-wield servant girl." ** SPOILER END **. Začátek cool, prostředek vcelku též, uspěchaný, nesmyslný a zmatený konec. Celková znovukoukatelnost této série je nulová. Charaktery brzo zapomenu. Nevyužitý potenciál příběhu. A ke konci jsem se koukal spíše jen kvůli "jak to dopadne?". Smutných 45%. Edit 28.05.2017: Vyšlo OVA, nucená beach/onsen episoda o ničem. Doslova. Smrdí, nejde voda, tak jdou do lázní, tam potkají snad všechny, co znají, všichni jsou nazí, nic však nejde vidět, konec... Zbytečné ()

UncleMorty

Už při zhlédnutí prvních epizod se konečně v Anime rýsuje něco originálního s velkým potenciálem. Při zhlédnutí prvních dílů jsem byl stejně nadšený, jako když jsem poprvé objevil Ghost in the Shell. Není to přehnaně přefuturizované, ani se serial nebojí experimentovat. Cílení na starší publikum je zde hodně cítit, což se odráží i ve vysoké kvalitě. ()

Jeoffrey

Kdyby se mě někdo zeptal, co jsem si v sezóně zima 2016 nejvíc užil a co pro mě byl nejlepší zážitek, tak by mě Dimension W napadlo jako první. Začnu tím co se mi líbilo nejvíc a to je opening. Za mě rozhodně nejlepší opening této sezóny a hned jsem si ho musel najít na youtube celý a pustit. I ostatní hudba se mi líbila. Další věc co mě zaujala je hlavní hrdina. Zase jednou dospělý drsný chlápek na okraji společnosti s charizmatem, kterému jsem začal fandit od první chvíle co se objevil. Takových hrdinů by prostě mělo být víc. Stejně tak hlavní hrdinka je hodně zajímavá a neskutečně roztomilá. Prostředí se mi líbí, má to správný nádech sci-fi, tajemnou organizaci u moci, podsvětí... Animace je také povedená, hlavně kancelář té šéfky s těmi žraloky se opravdu hodně povedla. Navíc se mi líbí i tempo, které bylo svižné a příjemně mi to sledování uteklo. Zkrátka i když objektivně není Dimension W tím nejlepším anime v sezóně u mě se stává jednoznačně mým nejoblíbenějším. 9/10 ()