Existuje několik případů, na kterých se dá demonstrovat, že lidský mozek a způsob, jakým vnímá okolní svět, je značně omezený. Jak tedy dokážeme říct, co je opravdové a co je jen naše fantazie?

Příběh Musaigen no Phantom World se odehrává v blízké budoucnosti, kterou utvářel jeden velmi vážný incident. Je to již několik let, co se jedna z laboratoří jisté vládní firmy stala cílem teroristického útoku. Tím se dostal mezi obyvatele virus, který výrazně změnil jejich mozek. Díky této změně mohou lidé vidět a vnímat vše, co předtím neviděli. Tak se lidé poprvé setkali s nadpřirozenými stvořeními, duchy a bytostmi, které dříve považovali pouze za výplody bujné fantazie. Všechna tato stvoření byla označena jako "Phantomové". Ne všechna tato stvoření jsou však přátelská, a tak některá mohou představovat výrazné riziko pro společnost. Naštěstí ve stejný okamžik, kdy se objevili Phantomové, začali se mezi lidmi vyskytovat i jedinci, kteří měli nejrůznější nadpřirozené schopnosti, díky kterým dokáží tato nebezpečná stvoření neutralizovat nebo i zlikvidovat. Haruhiko Ichijo je jedním z těchto vyvolených, mladý chlapec, který má velmi rád čtení knížek a který je členem kroužku, jenž se zabývá lovem Phantomů. Jsou však tou opravdovou hrozbou Phantomové, nebo je vše úplně jinak? (Jeoffrey)

Katakimiku

Animace je hezká, jinak je to bohužel čistě průměrná série o skupině středoškoláků, kteří patří do speciální organizace zabývající se likvidací stvoření, co ohrožují běžné obyvatele. Upřímně, na kolik anime seriálů jste si při tomhle popisu vzpomněli? Ani postavy to nezvládly vůbec nijak vylepšit. Prostě oukej, ale strašně tuctové anime. 5/10 ()

TomX2

Fanservis ako taký mi v anime nevadí. Nie je na ňom nič zlé. Teda len v tom prípade ak je jeho prítomnosť obmedzená. Ecchi a harem anime mám vo všeobecnosti celkom rád, a to aj napriek množstvu všadeprítomného klišé (mal som možnosť vidieť zopár kvalitných kúskov ako Chobits, High School DxD alebo Rakudai Kishi no Cavalry). Musaigen no Phantom World je len priemerným počinom, ktorý obsahuje všadeprítomné klišé, jednoduchý a veľmi primitívny príbeh a tak ďalej. V tomto anime vlastne nájdeme všetko, čo sme už niekde videli. Dokonca ani na vtipných momentov nie je čoby len náznak originality. To sú zápory. Samozrejme by som nemohol vynechať aj nejaké plusy, ktoré toto anime určite má: Jedným z nich je aj vec, ktorú máme na obalu - animácia. Mimo nej je celkom dobrý aj soundtrack a dokonca aj postavy, ktoré aj napriek svojej všednosti dokážu byť sympatické (až na Ruru, tieto MIMORIADNE hlučné postavičky naozaj nemusím). Posledné diely sú celkom vydarené... vcelku to nedopadlo vôbec špatne Priemer zhliadnutých epizód: 60% ()

DaweForeman odpad!

Už v prvním díle je vidět, že tohle bude obsahovat vše, co je na japonské tvorbě strašně shnilé (především je to vidět na příběhu o mědvědovi Albrechtovi a lázních). Nejhorší na tomhle počinu je ale to, že se nedrží ani své hlavní linky, kdy v úvodu každého dílu tu máme několik zajímavých faktů z různých vědeckých částí vnímání (až na pár dílů, kde je klišovitý festival nebo lázně), ale na druhou stránku nadpřirozené stránky se to hlavně drží pouze na začátku a pak na konci. Prostředek anime můžete vynechat, protože je to spíše špatná komedie s velice špatně zahranými rolemi a velice přihlouplým příběhem. V tomto případě je krásně vidět, že jsou tam docela zajímavě položené základy, ale tím stavba všeho skončila, protože zbytek je lepenkou splácané všechno možné. Romantika zabitá, drama zabité, nadpřirozeno z větší části zabité, psychologie, parapsychika a filosofie zabité, komedie příšerná atd. Animace je celkem slušná (až na ty designy) a po hudební stránce to není špatné. ()

Jeoffrey

Máte plné zuby ecchi anime z prostředí speciálních akademií? Pak máte smůlu! Speciální akademie, kde jsou ti co loví "phantomy" je totiž tady! Přesto musím říct, že jsem byl z počátku mile překvapen. Jistě prostředí je klišé ze všech největší, motá se to kolem týmu, který je zase jednou ten nejhorší, takže další klišé, ale i tak byl začátek velmi slibný a já viděl pár náznaků originality. Co mě například mile překvapilo byl jistý náznak nějakého hlubšího smyslu v závěrečném boji s tančícími sloupy v první episodě, kde se poměrně slušně ukázalo, že i ti phantomové mají nějaké své pohnutky, že prostě nejsou jen něco co musí hlavní hrdinové slepě likvidovat, ale také uvažovat nad tím, že jim možná o něco jde. Věřil jsem, že by se to mohlo nést v podobném duchu. Po dalších dvou episodách jsem však začal ztrácet naději a postupně se ukázalo, že některým phantomům sice o něco jde, ale opravdu jen málokdy je to zajímavé. Myslel jsem si také, že to bude poměrně vtipné a originální, třeba to jak se hlavní hrdina v prvním díle vyhne té nejlacinější ecchi zábavě - "boobie grabu" s tím, že sám uzná, že tohle je prostě klišé a to jen proto, aby o chvíli později skončil v klišé podobně ohavném mě opravdu pobavilo a potěšilo. Čekal jsem, že by si to mohlo z podobných klišé dělat i dobrou legraci. S přibývajícími díly se toto bohužel příliš často nestává a některá klišé a jejich provedení v kombinaci s fanservisem, který je zde stále častěji až příliš vehementní, to rázem shazuje i poslední zbytky jakéhokoli pozitivního dojmu, který ve mě ze začátku byl. Navíc v momentě kdy jsem shlédl 8. episodu, sice docela netradiční variaci na obvyklé téma "onsen" s velmi perverzní opicí, šel můj dojem velmi rapidně dolů. Tenhle díl byl podle mého strašný. Nebyl vtipný, ale neskutečně trapný, nacpaný naprosto debilním fanservisem a pointou, která mě spíš otrávila, než pobavila. Zkrátka za tenhle díl by si ten kdo to vymyslel ode mě zasloužil, aby se mu stalo to samé co hlavnímu hrdinovi během svatební noci s tou opicí... Přesto jsem vytrval až do "sladkého" konce. V diskuzi na jednom fóru mi bylo přislíbeno, že finále tohohle kousku bude geniální. A tak napnutý jako struna jsem očekával, že se vše v lepší obrátí a že finále bude opravdu epické. No ani náhodou, studio se evidentně rozhodlo, že se do druhé série prostě pouštět nebude a zase jednou to ukončilo po svém. Nebylo to úplně tragické, ale protože jsem čekal nějaké velké překvapení tak jsem byl zklamán, že se nakonec vlastně žádné nedostavilo. Když jsem to dotyčnému, co mi sliboval velké věci omlátil o hlavu, tak mi poslal odkaz na obsah druhého dílu LN, kde je opravdu vidět, že se v tomto příběhu všechno velmi zajímavě otočilo a že předloha má rozhodně mnohem (ale opravdu mnohem!!!) víc co nabídnout, než to co nám předvedli v anime. O to víc jsem zklamán... Výsledný dojem tedy u mě nemůže být dobrý, ale zase nemůžu říct, že by to bylo, až na ten díl s růžovou opicí, úplně špatné. Prostě mírný podprůměr. 4/10 ()

Lukas222 odpad!

Otras. Ešte sa to snaží pôsobiť seriózne a prezentovať výmysly ako fakty (memory cloud storage, wtf?). Vedome som cítil, ako mi odumierajú mozgové bunky... Edit: Dopozerané. Ak v tom chcete vidieť nejaký príbeh, pozrite si prvé cca 3-4 časti a posledné 3. Zvyšok sú fillery vytvorené na LSD, popri všetkých klišé mi tam chýbali už len draci. Naviac hrdina, ktorý je po celý čas pomerne slabý, je zrazu na konci absolútne najsilnejší a zdokonalí svoje sily prakticky mrknutím oka (vlastne to bol bozk, ale to je fuk). Odpad. ()