The Leech Woman

• USA Leech (pracovný názov)

ondrula

Asi bylo dost obtížný v 60. letech točit filmy jinak než to dělal Ed Wood, jinak si nedokážu vysvětlit, jak je možný skoro v každým filmu z tý doby navozovat atmosféru přihlouplým střihem hranýho a dokumentárního filmu. Tady typicky: postavy jako přiletí do Afriky; v jednom záběru se prodíraj pralesem (rozuměj květináčema postavenýma ve studiu) a ve druhým je záběr na divoká zvířata ze skutečné savany. A takhle je to třeba dvacetkrát za sebou. Jinak už dloooouho jsem neviděl, aby někdo nehrál tak jako Phillip Terry; ten tam jen stojí, čumí a občas něco řekne. ()

Lima

Plakátové Info: Vysála z mužů jejich lásku a jejich životy!!! ___Tohle by se mělo pouštět na Otrlcovi. Dílko jak z pera a režisérské sesle nějakých šovinistických prasat. Řeší se tu téma věčného mládí, ale v konečném důsledku to ty ženy ponižuje. Už jenom ta základní premisa – doktor endokrinolog má manželku a ta má kolem očí vrásky (huh, jaká to hrůza!) a chce se s ní proto dát rozvést. Ona proto pochopitelně touží po omládnutí, aby k rozvodu nedošlo, a vodítkem může být stará žena, 142-letá důchodkyně, jedna z doktorových pacientek (a ve skutečnosti náčelnice černošského kmene v Africe), která za pomocí  tajemství kmene Nando a jeho léku Nipe (proboha) je schopna znovu ženě přinést mládí a krásu. Má to ale jeden háček – při omlazovacím rituálu musí být zabit jeden muž. Takže ano, zní to jako kolosální sračka a je to sračka. A rituálem to nekončí. Upřímně se zasmějete při scéně, kdy na útěku z Afriky se chlap s dotyčnou vyspí, a když Nipe přestane další ráno účinkovat a ona má zas vrásky, chlap před ní utíká v hrůze a ječí, ať na něho nešahá. Ach jo. A v krasojízdě stupidity se pokračuje i po návratu do New Yorku, kde se mordujou i ženský. ___ PS: Potěšila jen malá role Granta Williamse, obrovského charismatika (´The Incredible Shrinking Man´), který by si rozhodně zasloužil lepší filmovou kariéru, ale holt nepoštěstilo se. ()

Oktavianus

Edwoodovina - jak píše Ondrula - to určitě není, ale nudná sterilní laciná záležitost určitě ano. Ona kombinace exteriérových záběrů africké přírody a studiových detailů mi přišla docela povedená, ani zápletka samotná s mládnutím/stárnutím nemusela být marná, jenže byla použita nesmírně nezajímavě. Kromě džungle všechny záběry působí strašně stroze a lacině, triky jako přeměna ženy do mnohem starší jsou dost slabé (a závěrečný záběr se snaží být natolik šokující, až je jen směšný). Navíc postavy jsou hrubě nevýrazné, špatně zahrané a je problém komukoli fandit. I to minimum krutostí, co se zde najde, je tak nezajímavě podáno, že to z té sedmasedmdesátiminutové letargie nemůže vytrhnout. Asi nejlíp o celém filmu vypovídá scéna z dílu MST3K, která je na webu taky k vidění (některé scény jsem si hned po zhlédnutí filmu pustil právě v rámci tohoto pořadu, protože mi bylo jasné, že si o parodii přímo říkaly): při závěrečných titulcích se v obsazení objeví postava jménem Jerry (hrál ho Arthur Batanies). A jeden z robotů povídá: "Wait a minute. Who's a Jerry?!" Takže asi tak. Takový je to film. ()