Věc, která nemohla zemřít

(neoficiálny názov)
  • USA The Thing That Couldn't Die (viac)

Psychicky nadaná mladá žena (Andra Martin) objeví na ranči své tety několik století starou bednu. Když ji otevře, její rodina objeví živou hlavu Gideona Drewa (Robin Hughes), uctívače ďábla ze 16. století, kterého sťal sir Francis Drake. (PítrsM)

Oktavianus

Psychicky trochu vyšinuté děvče, zřejmě nadané mimo jiné i telekinezí, poslouchá hlasy, které jí umožní na ranči nejen najít vodu, ale i něco jiného - něco zlého. A co čert nechtěl, je to vysušená, ale živá useknutá hlava fakt zlýho chlapíka, kterou tam zakopal sám sir Francis Drake (!!!). Inu, thing, that couldn´t die. Rozjede se podivnej horor s lidmi posedlými duchem a podobně... Tak jo, přestanu předstírat, takhle by to asi napsal tehdejší distributor, ve skutečnosti je to ale nepěkná kravina, špatně natočená, ještě hůř napsaná a úplně katastrofálně zahraná. Asi nepřekvapí, že to je druhý a poslední film, který režisér Cowan natočil, stejně jako to, že i herecký ansámbl už nadále hrál jen v podřadných TV seriálech. A ještě ke všemu je to navzdory všem podivnostem ukrutná nuda. Jednu hvězdu za to, že tak absurdní propriety jsem dlouho neviděl. PS: Ještě než se zeptáte (jakkoli se nezeptáte, protože nikoho by nenapadlo se na to ptát): ano, i Francise Drakea se dočkáme. ()