Skryté zlo

• Česko Skryté zlo (viac)

Keď sa partia vysokoškolákov nasťahuje do starého domu ďaleko od internátov, ani jeden z nich netuší, že sa v ňom skrýva záhadná bytosť, ktorá nepochádza z nášho sveta. Príde si po každého, kto vysloví jeho meno alebo si naňho len spomenie. Traja kamaráti sa musia pokúsiť zachrániť jeden druhého a zároveň nikomu neprezradiť toto strašné tajomstvo, aby ostatných uchránili od smrteľnej hrozby, ktorá prichádza z temnoty. (Forum Film SK)

Gilmour93

Kontrolní otázka, soudruzi. Když se u zrcadla setkají Boogeyman a Slender man, pětkrát řeknou Candyman a medáček s hákem jim do ouška zašeptá Bye Bye Man, jaký bude bodycount..? Uznávám, že se jedná o derivát všemožných Wanů, Flanaganů a historek o nezbedných démonech a že digitální Kerberos by zapadl do remaku Maxipsa Fíka od společnosti Asylum, ale Stacy Title tomu dokázala prakticky bez lekaček vtisknout zajímavou atmosféru a i když byla mytologie kolem Ahoj Ahoj Mena poněkud zanedbaná, podařilo se jí po celou dobu udržet mou pozornost. Obzvláště, když si z úhlu pohledu škrtnete nadpřirozeno a nahradíte jej velmi skutečnou mánií s psychotickými příznaky či paranoiditou.. Škoda, že chyběla odvaha k nějakým nestandardním řešením. Kdyby se třeba vše utnulo větou: „Daddy, you know I can´t read in the dark,“ šel bych s hodnocením i výš.. ()

mzss1

|72%| Viděno v kině. Tohle je prostě klasický typ moderních hororů, které neuchvátí každého. V podstatě to jede jako v továrně na Marvelovky. Já si nemůžu pomoci, ale mě tyhle rádoby moderní duchařinky sedí. Pravda, ne pokaždé jsem nadšen. Třeba Conjuring, Insidious – to jsou pro mě Wanové pecky, které sleduji opakovaně. Tento The Bye Bye man má sice obyčejnou, nudnou zápletku, přesto to má pár slušných, solidních lekaček, zajímavé nápady, obstojné mladé herce, kteří si nehráli na idioty a ani slabší přístupnost PG-13 pro mě nepředstavovala velký problém. Ke konci snímku to je dostatečně drsné. Typ záležitosti jen pro hrstku nadšenců jako jsem já, jinak to nikoho asi moc neosloví. Ty 4* určitě dávám s klidnou duší. ()

korbitch22

Další produkt výrobního pásu průměrných amerických hororů pro dnešní mládež do kin. Žádná tragédie to ovšem vůbec není. Herci jsou fajn, atmosféra taky a ten psychadelickej twist na konci nebyl vůbec špatnej. Atmosféra je, lekačky taky, krví se nešetří a brokovnicová pasáž s Leigh Whannellem je doslova super. 47% je nedůstojné podhodnocení. Mě tohle stačilo, nebylo to hloupý a mělo to mnohem lepší děj i atmosféru než nějaká přiblblá Ouija 2 od neskutečného nudaře Flannagana. Na kino ani náhodou, ale večer doma při neděli naprosto dostačující horor plný známých tváří ve vedlejších rolích.50%. Kdybych měl někdy aspoň jednou v životě možnost natočit jeden celovečerní horor, za tuhle práci bych se nestyděl. ()

Trevor

Z filmov s podobnou tématikou patrí Bye Bye Man k tým o niečo lepším, aj keď dej je sotva priemerný, svoje úlohy zvládajú herci celkom dobre a kedže sa dočkáme aj očakávaného konca tak priaznivcov béčkových hororov Skryté zlo celkom poteší. Na druhej strane ničím neprekvapí, sú však podstatne horšie horory ktoré majú na čsfd vyššie čísla, takže každý musí posúdiť sám. Hranica 50% je primeraným odrazom kvality filmu. Ak sa dočkáme pokračovania, dúfam že pod režisérskou taktovkou niekoho skúsenejšieho. ()

verbal

Chudáka Bonboňáka v převleku za Babadůka, jeho věrného digitálního prasopsa, říkejme mu třeba Horác, jakož i ubohého diváka, mimořádně bestiálním způsobem hodinu a půl neinventivně, hloupě a vykradačsky terorizují svým živočišným neherectvím dva totálně nesympatičtí slizáci a jedna hnusná plochá pizda. Naštěstí však dobro zvítězí a dostanou, co si zaslouží. Musím konstatovat, že tentokráte mají zdejší dva největší hororoví exprdi výjimečně pravdu, ačkoliv jeden u toho jako obvykle zase prstil ségru a druhý urputně vymýšlel, jak ze sebe v komentáři opět udělat co nejukrutnějšího multikokota. Je to opravdu řídká sračka, proháněna scénářem ňoumovitého prznitele exhumovaných hororových mrtvol. Ale co taky čekat od autora jménem Démon Šnek, že. Chcete-li vědět, jak skvělý a monstrózní býval Čau Čau, než vzal tohohle tupého štěka, stačí kliknout. ()

• Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)
  • Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)
  • Natáčení probíhalo od 2. listopadu 2015 do 12. prosince téhož roku v Bereau a Clevelandu ve státě Ohio (USA). (ČSFD)