Nate Foster (Daniel Radcliffe) je mladý vzdelaný idealista, ktorý sa rozhodol nastúpiť do FBI ako analytik, aby bojoval proti zahraničným teroristom. Nate čoskoro pochopí, že teroristické útoky, ktoré odhaľuje, sú často falošné a majú dva ciele - upokojiť vystrašenú verejnosť a splniť plán. Keď jedného dňa objaví pašovanú dodávku cézia-137, ktoré je možné využiť pri výrobe špinavej bomby, podelí sa so svojím poznatkom s agentkou Angelou Zamparovou (Toni Colletteová). Šéfka je presvedčená, že ide o akciu domácich neonacistov, a poverí Natea, aby medzi nich prenikol v utajení. Nate infiltruje nebezpečnú teroristickú skupinu, ktorá je odhodlaná vyčistiť krajinu šírením smrti a skazy. Stane sa jedným z tých, proti ktorým bojuje. (TV JOJ)

DwayneJohnson

Jedná věc je nad slunce jasná, Danielovi to v Bradavicích s kouzelnickou hůlkou seklo mnohem víc. Ale není to jen jeho vina. Největší díl tohoto veskrze průměrného filmu nese prachbídný scénář, kvůli kterému nejsem schopen jít aspoň na ty tři hvězdičky. I když Toni to pořád velice sekne. Bohužel však ne filmově, tak si těch 63 procent strčte za klobouk, protože Dwejn to dneska vidí zase jinak. Já dy dá dy dá. ()

klukluka

Nate měl štěstí ještě víc než rozumu. Výhodou pro něj bylo, že se nesnažil obalamutit partičku filozofů, ale více méně primitivní, byť poměrně slušně vystíhovaný nácky. Právě ta až zázračná schopnost ke všem proniknout a ze všeho se vykecat z toho dělá obtížně uvěřitelnej biják. Mě osobně to tolik nedráždilo. ()

movieband

V Radcliffově post-potterovské éře se najde víc filmů, které zahrál líp, ale i tak bych Impérium neřadil vyloženě k těm špatným snímkům. Lehce nadprůměrný možná, ale i tak bych se přikláněl k názoru, že pokud si na film kdy vzpomenu, tak to bude právě kvůli Radcliffovi, protože si mimo něj nedokážu s filmem spojit nic, tak pamětihodného. Za svůj čas film ale film stojí. ()

kaylin

Nejprve jsem si myslel, že mi Harry Potter v drsnější roli nebude sedět, ale nakonec se ukázalo, že on ani není moc problém. Nějak jsem měl ale hodně dlouhou dobu problém uvěřit, že tam skutečně je nějaký případ. Byl tam, trochu jinde, což měl být zajímavý scenáristický zvrat, ale to zase tolik nevyšlo. Ale zajímavý náhled na to, jaká přesvědčení i dnes mohou existovat. ()

schizmo

Ty vole, to je ale blbost! Redcliffe si do rakve zatlouká jeden hřebíček za druhým a jeho herecká kariéra jde z kopce mílovými skoky. Po sérii Harryho Pottera nenatočil už nic kloudnýho nebo normálního, takže ani jako náglovskej infiltrátor to nezachrání. Ne snad díky hereckému výkonu (já bych mu toho fáška snad i věřil), ale nicotnej scénář, triviální zápletka a doslova televizní proukce to zadupávají těžkýma botama do země. Už teď netrpělivě očekávám další Redcliffův film, s jakou bejkárnou nás ještě oblaží... ()

• Natáčanie filmu začalo 20. septembra 2015 v Hopewell, v štáte Virgínia a pokračovalo na ďalších miestach tohto štátu do 7. októbra 2015. (MikaelSVK)
  • Produkce k pohybu mezi lokacemi používala kolo. Po skončení natáčení kolo podepsal hlavní hrdina Daniel Radcliff (Nate Foster). Kolo nakonec bylo prodáno v aukci za 2000 dolarů. (LilyDeLarge)
  • Na scénaři se podílel i agent FBI, na jehož příběhu je film založen - Michael German. (LilyDeLarge)