Keď Allie Evansová (Danica McKellar) príde o prácu chyžnej v luxusnom newyorskom hoteli, zdráhavo prijme brigádu guvernantky dievčatka z vplyvnej rodiny, ktorá žije v Európe na naozajstnom zámku. Allie po svojom príchode zistí, že sa dievča volá princezná Theodora (Ellie Botterill) a jej otec Maximillian (Rupert Penry-Jones) je kráľom Winshire. Kráľ Allie upozorní na princezninu neúctu k autoritám a sklony  „terorizovať“ svoje okolie, čo sa po smrti jej matky výrazne zhoršuje. Kým medzi Allie a Maxom preskočí iskra, z guvernantky a princeznej sa napriek všetkým očakávaniam rýchlo stanú priateľky. Grófka Celia (Alexandra Evans) však trvá na tom, aby sa kráľ znovu oženil. Dokáže sa Max postaviť za svoje city k Allie a zaistiť tak všetkým (alebo aspoň väčšine) šťastné Vianoce? (TV Markíza)

bllm

Wow no tohle je teda kousek. Trochu Popelkoidní vánoční romantika, banální, 100% předvídatelá. Bejt výkon Danicy McKellar o něco lepší, asi by to bylo celý snesitelnější. (Navíc nemůžu uvěřit, že tohle je Winnie z Báječných let, jako herečka stojí za prd, ale klobouk dolu za to, že takhle vypadá ve 40. Ale účel to splnilo, RPJ je tady luxusní, s mým nejoblíbenějším TH účesem. Jen bych nejradši brutálně umučila toho, kdo mu oblíkl tu debilní dlouhou koženou bundu, co má pro jízdu na koni. Ty těsný rajtky, to mohl bejt novej přírůstek do mojí sbírky. Ale na druhou stranu, je to asi rodinnej film a někdo by se mohl pohoršovat. To v Ostrově pokladů to nikomu nevadilo ani na promofotce. Podtrženo sečteno třetí (no možná i ta druhá) za RPJ. ()

Malarkey

Tohle bylo tak blbý, až jsem to musel dokoukat do konce. Že se to protiřečí? Tak určitě. Všichni se tu totiž chovali tak divně a nepochopitelně, že mě zajímalo, co z toho nakonec vznikne. No a jelikož to má poměrně libivý příběh, tak bych to kvalitou přirovnal k Hanna Montaně. Všichni jsou tady jak na houbičkách, ale ty jejich kecy Vás tu tak nějak zhypnotizují, že máte nutkání přidat teplotu na topení, zalézt si pod deku, udělat si útulno v duši a bez mrknutí oka na tuhle kravinu koukat až do konce. ()

Daydreamer

Pokud člověk nemá problém brát tento film za pohádku, a tím on skutečně je, pak ho čeká velmi milá, vtipná podívaná, s výbornou představitelkou v dětské roli a pro vánoční čas a náladu přímo stvořená. A, mimochodem,mnohem lepší, než současné české paskvily, co se za pohádky jen vydávají. Dávám pět hvězd a doporučuji. ()

chrispe

Přistupovala jsem k tomu dost skepticky, protože tyhle filmy ala deník princezny a laciná zpracování, kterak obyčejná holka ke štěstí u královského dvora přišla, moc nevyhledávám. Nevyhneme se snad žádnému žánrovému klišé. Holka z Brooklynu, co má hluboko do kapsy se dostává na evropský královský dvůr maličké neznámé země, aby tam mezi dvořany se secvaklýma prdelkama uloupila královo srdce. Tady nám do toho vmíchali i nezvladatelnou princezničku. Všechno nasvědčovalo tomu, že se mi to nebude líbit, ale když já chtěla vánoční fim a tento byl hned po ruce. A nakonec jsem celkem příjemně překvapená, koukalo se na to hezky, hlavní hrdinka byla sympatická a i když to na konci už dost drhlo a začínala to být taková ta přeslazená nuda, dokoukala jsem a nebrečím nad ztraceným časem. ()

KapitanKuraz

Ďalšia tuctová presladená sračka pre navždy panny sediace pred telkou žerúc zmrzlinu a smrkajúc šušne do krajkového kapesníku.No odpad dať nemôžem fakt som to dopozeral dokonca, je však pravda že som si agóniu spríjemňoval množstvom alkoholu a tak som sa aj celkom haluškoval na tých jej ksichtoch čo hádzala, však aj tu v galérií posledný obrázok (na druhej strane), ako keď panne ukážeš kokot. Na druhú stranu to tu tej starej opici Danici celkom sadlo, oskara pre maskéra. ()