Drákulovo znamení

• Veľká Británia Scars of Dracula (viac)

Muž se snoubenkou se vydají na hrad hraběte Drákuly hledat problémového bratra, který náhle zmizel. Horor z dílny společnosti Hammer. (Netflix)

Oktavianus

Hammer. Šestý díl série je jedním z nejlepších vůbec. Sice se tu najdou nepříjemné nedostatky, jako jsou legrační nerealističtí netopýři na gumičce, gumové nože, dvojice asi-jakože-legračních policajtů, co se ukáže, sehraje svou etudu a zase zmizí, pitomé rozuzlení (scenáristé zjevně nevěděli, jak by mohl takový trouba v hlavní roli Draculu zastavit, tak si vypomohli tak blbým způsobem) a hlavně dva naprosto nesympatičtí jelimani v hlavních kladných úlohách, zbytek ale nemá chybu. Snad jen je škoda, že nejpůsobivější scéna, kdy vesničani jdou vypálit Draculův hrad, aby pak našli zmasakrované ženy v kostele, se odehraje hned na začátku a další už nedosahují jejích kvalit. Ale vše je řádně krvavé a násilné (porce gore je v sérii zatím suverénně největší), Dracula se s tím tentokrát moc nemaže, užijeme si ho na plátně i jako postavu, nejen němé zlo v pozadí, a je řádně bezcitnej a násilnickej. Jinak jde o klasický Hammer s nádhernými přestylizovanými kulisami, skvělou pochmurnou atmosférou a nádhernými děvčaty s hlubokými výstřihy. ()

darkrobyk

,,On je zlo! On je ďábel sám!" Krvavé oči a sinalá tvář upírského hraběte neznají slitování. Krvelační obří netopýři (rád jim odpustím viditelnou loutkovost na špagátech), skvělé zrození hraběte v úvodu, události v kapli, strach vesničenů, šílená jízda kočáru lesem a opakované návštěvy hlavních postav hradu, jež se pro některé stávají osudnými. Skvělá hudba, nezbytná mlha a rozkošné kašírované kulisy tak, jak je fanoušek starého Hammeru má rád. Výborná práce s barvou - červená+černá+zlatá. Červené závěsy, svíce, křesla, přehozy, postel s nebesy, krev...černí koně, kočár a třeba šroubovnicové sloupy u postele, zlaté svícny a šperky...Skvostně zařízený interiér hradu, kde sídlí pradávné zlo. Násilí se nezastaví u vraždy a následného porcování mladé ženy sekáčkem a pilou...Pohádkově horrorový příběh je už dnes vpravdě kultovní... ()

Bloody13

Drákulovy jizvy jsou další skvělou upířinou. Za vyzkoušení stojí hned z několika důvodů. Nejenže si nyní opravdu vychutnáme podlouhlý obličej a krvavé oči Christophera Lee, protože zde konečně dostal zaslouženou dávku prostoru. Mimo to je jeho Drákula pěkně nasranej - kouše a kuchá všechno, co se dá. Hlavně ty překrásné dívky s hlubokým dekoltem, ale on zmučí rozžhavenou šavlí i svého sluhu. Dostaneme konečně i pořádnou dávku krve, o kterou se postará nejen hrabě sám, ale i jeho netopýři. Ano, najdou se menší vady na kráse, jako právě ti gumoví netopýři a stejně tak gumové nože, nebo opětovná neschopnost točit noční scény za tmy místo za šera, ale to jsou detaily. Bavil jsem se víc než dobře, protože tohle je jeden z těch povedenějších hororů z dílny Hammer. ()

JohnnyD

Osobne mám radšej beštiálneho agresívneho expresionistického Draculu z predošlých častí. Áno, tu je uveriteľnejší, koná reálnejšie, no nie je to taká sranda. Síce úvodná scéna naznačuje, že film budú pekné jatky, väčšinu filmu sa len kecá a skutek utek. Chuť spraví až záver na streche hradu v pozadí s nočnou hmlistou atmosférou Transylvánie, ktorej kraľuje démonický Lee. ()

kaylin

„Scars of Dracula“ je snímek, který docela dobře zobrazuje strach lidí a dává jej do kontrastu s celkem zábavnými scénami. Tohle se filmu musí nechat, podařilo se mu spojit zábavnost s hororem, protože i z hlediska hororu jsou zde docela dobré scény, i když většinou zaměřené hlavně na krvavost než na děs samotný. S tímhle dílem ale tvůrci nešlápli tolik vedle a je stále velmi koukatelný. ()

• Dennis Waterman, který hrál Simona Carlsona, byl pro roli vybrán studiem. Režisér Roy Ward Baker později v rozhovorech prohlásil, že se podle jeho názoru nejednalo o nejšťastnější volbu. (liquido26)
  • Představitelka Sarah Framsenové - Jenny Henley byla předabována herečkou Nikki van der Zyl. (liquido26)