Medzipristátie

• Česko Mezipřistání (viac)

Dve mladé vojačky Aurore a Marine sa vracajú z Afganistanu. Spolu so svojou čatou strávia tri dni na Cypre v päťhviezdičkovom hoteli uprostred dovolenkujúcich turistov. Armáda to nazýva dekompresnou komorou, ktorá by im mala pomôcť „zabudnúť na vojnu“. Oslobodiť sa od násilia však nie je také jednoduché… (Film Europe)

Anderton

Som rád, že v reflexii súčasných horúcich európskych a svetových tém sa dostalo aj na vojakov, ktorí riešia svoje traumy z bojov na blízkom východe. Navyše ide o traumy veteránov vo veku sotva prekračujúcom dvadsiatku. Tie traumy sú nám ale predstavované prostredníctvom princípov psychodrámy, francúzska armáda je dokonca tak technicky vyspelá, že ide o 3D simulácie. Ale k čomu to vám nakoniec je, keď obsah vašej hlavy sa do žiadneho prístroja premiestniť (zatiaľ) nedá. A k čomu vám to je, ak si vás konflikty nájdu aj v tom našom "skutočnom" svete. 70% ()

Malarkey

Příběh je z ranku poctivých evropských dramat na základě těžko otevíratelných evropských stigmat. Francouzští vojáci a vojačky se vrací z Afghánistánu a armáda jim připraví tři dny relaxu na národnostně schizofrenním Kypru. Lepší místo by si snad ani vybrat nemohli. Standardní Francouz toho ale o Kypru ví asi tolik, jako já o pletení pánských svetrů, takže je z kraje musí poučit, kde to vůbec jsou, a že se opravdu jedná o Evropu. Následuje vcelku zajímavá sonda do hlav jednotlivých vojenských bezmozků a na závěr dojde k mírnému vyfouknutí emocí, které nijak zásadně nešokuje, jak by mohlo. ()

Omnibus

"Brýle na oči, trauma útočí!" Zasloužený (říká Francie) relax pro hrdiny (co tady v Afghánu vlastně dělám) v luxusním all inclusive letovisku na břehu moře (bolesti), skvělé jídlo a pití, vybavené fitko, diskotéka a karaoke u bazénu (traumat). Místo úlevných slz jen alkohol proudem teče a rány na duši se (před celým sálem) doširoka rozevírají. I sůl se do nich sype, to aby se pak doma (divné slovo) v prý normálním (změkčilém a poživačném) světě ty rány rychleji zacelily. Takhle divně zdůvodňují vojákům a vojačkám (bezva nápad, ty ženy v bojových jednotkách) jejich mučení virtuální realitou vymydlení a nažehlení armádní psychologové. Srát se vojákům do hlavy zkoušejí samozřejmě chytře, tzn. podle idiotských manuálů, sepsaných dobroserskými civilisty v bezpečí kanceláří. TRAUMA OKÉNKO:  [][] Jaká nejzávažnější otázka zůstala nezodpovězena?  A) Kdo kde koho nechal ve štychu? B) Kdo komu zasedl místo na sedadle smrti? C) Kam přišla ta utržená noha? D) Proč (de facto veřejné) znásilnění, vedle chcípající přejeté kozy, zůstalo zcela bez odezvy? Ve scénáři i v jednotce! [][] Uhodli jste, nezodpovězená zůstala otázka D). To nevadí, letíme přece domů. :-/ Stupeň stresu, od 1* do 5*? Jen tři. ()

Marze

Film o zpětných účincích války na jednotlivce. Postavy nejsou melodramatické, ani odtržené od reality. Prostě jsou. Tato metoda je nyní v psychologii hodně používaná i u profesionálů jako jsou hasiči, záchranáři apod. Je to dobře odpozorováno a celkově dobře nakomponováno. Napětí stoupá po horolezeckém laně a je zabaleno do dobrých hereckých výkonů hereckého souboru. Je to dobrý film. ()

slunicko2

Psychologicky věrohodný obrázek, jak válka škodí lidským duším. 1) Ženy v profesionální armádě. Posttraumatický stres. Psychologický debriefing jako krizově intervenční technika._____ 2) Trochu rozpačitý, i když logický konec._____ 3) Docela zajímavý film, na který ale za pár týdnů zapomenu. ()

kolemjdouc

Film u kterého máte dojem že režiser ani neví co točí.Sice aktuální téma ale realita je někde jinde.Divák by se asi měl ptát a dozvědět se odpověď :co se děje v hlavách před tím než se rozhodnou vojáci na tu misi jít.Pokud mají prioritu jako ta holka = zabezpečení rodiny ,pak jim v reálu ze všeho může přepnout ()

Maximilianus

Kontrast vojakov zotavujúcich sa v dovolenkovej destinácií bol zaujímavý no minimálne využitý a skôr sa riešili traumy a problémy z vojska, takže celé to prostredie bolo viac menej zbytočné. 6,2/10. ()

Perunwit

O ničem. Trauma naivnich pipek, co neměly práci, tak šly dělat vojandy. Do toho trauma vojáčků, co mysleli, že šíření demográcie je, jako koukat na rájena. Francouzská žumpa sebereflexe. ()

barbiequte

No. Oceneni za scenar jo? Kdyz rikate. Takova sonda o nicem. Kamera stoji za starou backoru takze si ani krajinky na Kypru nevychutnate. Ze zacatku se snimku podari navodit dusnou atmosferu a clovek ceka, co se stane. A ono nic. ()

LEFTFLANK

Po dlhšom čase znova francúzi, a znova krok vedľa. Začiatok a rozbeh fajn, problém nastáva v nejakom udržaní dejovej stopy, v ktorej sa režisérke duo nevie rozhodnúť, či má točiť antimoslimský, antivojnový, antixenofóbny film alebo len frašku pošahaní francúzsky vojaci na Cypre. A s tým som mal problém. Veľmi rýchlo zabudnuteľné ()