Následkom požiaru, ktorý zavinil, prišiel Owen (Adrian Grenier) v mladom veku o svojich rodičov. Po dlhých rokoch ho jeho tehotná družka Isabel (Angela Trimbur) požiada, aby sa spojil so svojou sestrou, ktorá požiar s tažkými následkami prežila. Tá žije s Owenovou silne veriacou babičkou. Po príchode to vyzerá, že babička z návštevy nie je príliš nadšená, ale to ešte Owen s Isabel netušia, že prišli akurát v správny čas. Babička je totiž rozhodnutá dokončiť svoj diabolský plán, čo by sa jej bez nich nikdy nepodarilo. (Marceloo)

Marceloo

Následkom požiaru, ktorý zavinil on sám, prišiel Owen (Adrian Grenier) v mladom veku o svojich rodičov. Po dlhých rokoch ho jeho tehotná družka Isabel (Angela Trimbur) požiada o to, aby sa spojil so svojou sestrou, ktorá požiar prežila s ťažkými popáleninami na celom tele. Tá žije s Owenovou babičkou, ktorá je silno veriaca. Po príchode to vyzerá tak, že babička z návštevy nie je príliš nadšená, ale to ešte Owen s Isabel netušia, že prišli zrovna v ten pravý čas. Babička je totiž rozhodnutá dokončiť svoj diabolský plán, čo by sa jej bez nich nikdy nepodarilo. - Trash Fire sa pohybuje po festivaloch už dlhé mesiace, ale ja som správne tušil, že ani tentokrát nebude projekt pána Richarda Batesa Juniora pre hororových fanúšikov velmi zaujímavý. Problém nie je ani v réžii alebo spracovaní, ale v tom, že mám rovnako ako u jeho predchádzajúceho hororu Suburban Gothic pocit, že jeho cielom nie je vytvoriť horor pre širšiu základňu ludí, ale pre jeho samého. Preto je tu opäť zvláštny druh humoru, ktorý nebude sedieť úplne každému a tentokrát tomu nepomohlo ani akési stuhnuté herecké obsadenie, na ktoré sa nepozeralo dobre a ich výkony občas pôsobili, ako keby boli sami znechutení z toho, čo musia predvádzať. Zaujímavý je aspoň príbeh, na ktorom je vidieť aspoň minimálnu snahu a trochu improvizácie. V budúcnosti by som však uvítal, keby si tento režisér nechal napísať scenár od niekoho iného, pretože týmto spôsobom sa od toho priemeru asi neodrazí. + herec z Savaged, Suburban Gothic, Fear, Inc. a The Neighbor + herec z The Hills Have Eyes, Halloween a Mirrors + herec z Life After Beth a Suburban Gothic + herečka z Suburban Gothic + herec z Suburban Gothic a Ash vs Evil Dead + herečka z Halloween II a The Final Girls ()

Gilmour93

Zatímco první půlhodina postavená na konverzacích a přehlídce sebestřednosti, bulimie a epileptických vibrací vypadá jak pilot nějakého hořkého sitcomu (název by mohl být How I met my asshole), zbytek připomíná Meet the Parents přetáhnuté černým suknem humoru, jemnou dávkou cynismu a hrstkou broků.. Svérázná vykonavatelka boží vůle, chovající chřestýše v záchodových mísách a nešetřící slovem coura, vás pak během něj donutí přemýšlet, jak je člověk formován prostředím a jak jde bigotnost ruku v ruce s rukou pod vlastními kalhotkami.. ()

darkrobyk

Ani komedie, ani horor, ale drama o jedné svini a nešťastných lidech. První třetina je poněkud ubíjející, dialogy mezi Owenem a Isabelou, kteří se navzájem neustále urážejí a ponižují, mi daly zabrat. Hlavně Owen je prezentován jako sebestředné hovado se vším všudy. No a pak je zde fanatická babička jako důkaz toho, že přemíra víry může zabíjet. Vtipné snad byly jen momentky s hadem a vylitým olejem (původně jsem myslel, že se jedná o benzin) na prahu dvířek vedoucích pod dům, který se nešikovná babička snažila zapálit. Spíše na tři hvězdy, ale čtvrtou dávám za šťastný konec. ()

Morholt

Na mě to bylo až moc přepálený a to ve všech ohledech. První půlhodinu se představuje zoufale podivný pár, který má zoufale podivný vztah. Bylo tu sice pár fórků, kterým se dalo zasmát, ale to by nesměly být potopené v absurdní břečce. A to vlastně platí i pro další dvě třetiny filmu, protože babička a popálená holka, které ústřední dvojice odjede navštívit, jsou, světe div se, také zoufale podivné. A je to škoda, protože námět celkem ušel a obsazení bylo fajn, ale bohužel se to nepodařilo přetavit ve fungující celek. 30% ()

xxmartinxx

Hodně dobré. Vykreslit nejdřív tak nesympatickou postavu, kterou je skoro nemožné tolerovat, a pak ji postavit do jejího prostředí, kde její chování získá úplně nový kontext. Popis děje by zněl jako hrozný klišé, ale vypracováno to je bezchybně až k mírně neuspokojivému, ale vlastně pochopitelnému závěru. Jediná škoda, že babička je až takový magor. Vlastně obecně působí uhýbání k hororu u tak psychologicky propracovaného filmu podivně. V hororech tohoto typu žánrové prvky většinou suplují hloubku fóbií a emocí, které jsou tu ale rozpracovávány souběžně s jejich žánrovým odrazem - místy je to matoucí, ale ne nutně špatné. ()