Vypravte se s Murphyovými zpět do 70. let, kdy se děti toulali bez dozoru, pivo teklo proudem a chlapa od televize nikdo nedostal. (Netflix)

luka4615

Skvěle zpracovaný animovaný seriál, který nezakalenou optikou nahlíží na osudy jedné rodiny žijící v sedmdesátých letech minulého století. Tvůrci celý seriál pojali jako jakousi animovanou variaci na seriál "Married with Children", jelikož i zde můžeme sledovat průměrnou americkou rodinu, která se po většinu času dostává do stále složitějších životních zákrut, takže jakýkoli, byť nepatrný záblesk úspěchu s nimi prožíváte o to intenzivněji. Další povedenou proměnnou tohoto počinu je pak dabing postav, z nichž markantně vyčnívá Laura Dern a Bill Burr, kteří mají mezi sebou výbornou chemii, pročež jsou veškeré jejich dialogy o to více uvěřitelnější. Tohle se zkrátka moc povedlo, takže Vám mohu seriál F is for Family jen a jen doporučit. Skvělá práce! (Netflix) „I'll put you through that fucking wall!“ ()

MCZ

"I will put you through the fuckin' wall." Je to vtipné, ale zdaleka nejde pouze o drsnější variaci na animované "rodinné" komedie. Krutost, s jakou tvůrci seriálu se svými postavami zacházejí, je totiž někde na úrovni BoJacka, ne-li ještě dál. V jeden moment se člověk hlasitě směje, aby mu bylo o pár minut později stejně intenzivně nepříjemně. Je naprosto běžné, že jsou ve sračkách všichni členové rodiny zároveň, jde jen o to, kdo to má v daný moment horší. A jakmile se pro někoho něco vyřeší, znamená to pouze, že dotyčného čeká v následujících chvílích (nebo rovnou epizodách) něco ještě příšernějšího. Každopádně Bill Burr je génius. Vůbec ten voice cast je podařený - zejména Laura Dern má s Burrem výbornou chemii. A Rockwellův Vic je pak určitě jeden z nejsympatičtějších animovaných narkomanů vůbec. Každopádně díky za trochu jiný pohled do sedmdesátek v USA. 9/10 ()

venca163

Jop, tenhle seroš trochu vyčnívá tim, že nejede to obvyklý animákový schéma "epizoda start - problém - vyřešení - see u next week", ale sleduje tu rodinku systematicky, zobrazuje poměrně reálný životní situace a dochází tam k něčemu, co by se asi dalo nazvat vývojem postav. A sice uznávam, že občas to dokáže být trochu deprimující, ale že by se jednalo o nějakou tíživou existenciální záležitost, jako tu popisuje půlka komentářů, to bych úplně neřek. I když je fakt, že je možný, že jsem poslední sérii už nezapnul, protože jsem se v tom začal moc vidět. Nebo mi vadilo, jak na sebe pořád hrozně křičí, kdo ví. (75%) ()

P1tr

Další animovaná rodina? Nebojte se, nejde o další kopii Simpsonových, či Family Guye a dalších. F is for Family si jde svojí cestou a s humorným nádechem nahlíží na rodinný život v mnohem realističtější podobě, než jsme u animáků zvyklí. Tvůrci totiž upřednostňují uvěřitelnost situací, které prezentují a teprve na tyto události ze života nabalují humor, ne naopak, díky čemuž působí tento seriál velmi upřímně a i když dokáže být občas velmi ujetý, ve svém jádru jde o velmi přesný pohled do života Americké rodiny se vším dobrým i špatným co k tomu patří a právě toho špatného se tvůrci nebojí a dokáží prezentovat i tvrdší a dojemnější momenty. F is for Family působí jako ze života a právě uvěřitelnost jeho mezilidských vztahů ho odlišuje od konkurence a je jeho hlavní výhodou. ()

KNicole

"Well, maybe the airline can raise your kids, be your cheerleader, and still have sex with you when you don't shower for weeks after getting fired on Christmas. Hey, maybe this year they'll surprise you and fire you on Easter!" Jiskřivý, břitký, vtipný seriál, bezva námět ze 70. let, průměrná středostavovská rodina z typického domu na americkém předměstí svoji roli naplňuje bezvadně. Epizody bývají hořkosladké, soužití dvou dětmi a prací těžce zkoušených manželů nejednoduché, ale ve výsledku je to pořád hlavně vtipná oddechovka - a jedna z těch lepších, na které lze mezi animáky na Netflixu narazit. Přidanou hodnotou mu pak je hlavně geniální glosování tehdejších stereotypů - o ženách, Afroameričanech nebo homosexuálech -, které v dnešní USA už znějí jako sci-fi. "And now, the new invention that's gonna put this company back in the black!" - "Blacks? No! Hide the women!" ()

• Jak již název napovídá, tato epizoda sleduje příběh Rosieho, což se projevilo také na úvodní znělce seriálu, která byla pro tento díl změněna. (slipknotfan)
  • Každá škola, která se objeví v seriálu, je pojmenována po známé osobě, která zemřela během letecké katastrofy nebo byla zavražděna. (dan4815)