Úžasný pán Darcy

(TV film)
  • Kanada Unleashing Mr. Darcy
TV spot

Učiteľka Elizabeth Scottová (Cindy Busby) dostane kvôli svojej zásadovosti a falošným obvineniam bohatých rodičov žiaka výpoveď zo súkromnej strednej školy. So svojou milovanou fenkou Bliss obieha psie výstavy, na jednej z nich sa jej skrížia cesty so šarmantným rozhodcom Donovanom Darcym (Ryan Paevey), ktorý však na ňu spočiatku pôsobí ako typický arogantný boháč. Celý rad nedorozumení v priebehu súťaže komplikuje ich rodiacu sa vzájomnú príťažlivosť. Elizabeth a Donovan však čoskoro začnú vidieť chyby vo svojich prvotných úsudkoch a ukáže sa, že pán Darcy je oveľa láskavejší a zaujímavejší, než si Elizabeth kedy dokázala predstaviť... (TV Doma)

TV spot

malyLibor

Tak jsem si chtěl dnes večer pustit něco romantického... a na youtube mne zaujal tento film. Chtěl jsem vidět, jak to chodí na výstavách v USA. No, nevím. Myslím, že tvůrci filmu vědí o výstavách psů asi stejně málo jako o skutečném životě. Ale jo, pejsci bli asi nejlepší herci ve filmu. A tak si zasloužili ty dvě hvězdičky, protože i když to bylo hodně slabé, dokoukal jsem do konce. Naštěstí to nebylo moc dlouhé a hlavně to mělo ten happy end :-D ()

Ephemeris

"Zbožňujem", keď filmy z prostredia horných desaťtisíc sú natočené za 10 dolárov. Hlavný hrdina je renesančný muž mnohých talentov, filantrop, s dokonalými tehličkami na bruchu. A má milióny na účte. Hlavná hrdinka sa celý čas správa ako najhlúpejšia krava, nemožnejšie to snáď ani nejde. Napriek všetkému si k sebe nájdu cestu. A nepravdepodobnej láske bez chémie už nič nestojí v ceste. FUCK! ()

Arsenal83

Typický TV film bez rozpočtu, ktorý uráža Jane Austenovú a jej veľdielo Pýcha a predsudok – inak najčítanejšie dielo v anglickom jazyku na svete. Je zjednodušený, trápne moderný, bez myšlienok, ktoré boli v diele postavené. V podstate svojim dejom ani nemá s ním nič spoločné, jedine mená ostali rovnaké. Ak opomenieme pseudoliterárnu predlohu, tak tento film je len romantikou bez hĺbky, kreativity, či chémie. Nevieryhodné a zabudnuteľné. ()

drotn1ng

no, to byla celkem jízda. ne moc talentovaní herci, psi a Austenová (spíš ne). a do tohohle mixu rovnou hoďte (ne moc vysvětlené) bohatství rodiny hlavního protagonisty, přeslazené dialogy, nepřekvapivé náhody (například matka sester vlastní prodejnu šatů, které se zrovinka budou hodit na nastávající ples), klišé zápletku, předvídatelný konec a tak dále, a tak dále. Darcy je až moc dokonalý (má svaly, ostré rysy, peníze, má rád psy a je velmi, velmi citlivý), hlavní hrdinka, jistě, že je to Elizabeth, je nudná a poněkud hloupá. a o chemii mezi nimi se už vůbec mluvit nedá. no nic, škoda slov. ()

rikitiki

Řekla bych, že Jane Austenová se v hrobě obrací, jak zpotvořili její Pýchu a předsudek, ale ona byla formát a měla smysl pro humor, tak by se možná i zasmála. Výprodejoví herci hrají v kulisách z výprodeje jakože děsně bohatou newyorskou smetánku. Všichni vypadají, jak vyrobení z umělé hmoty a taky tak hrají (pan Darcy je vcelku pohledný, ale taky se spíš podobá Kenovi než živé postavě). Sem tam některý motiv z románu se ve filmu objeví, ale v nesmyslných souvislostech, že by to zaskočilo i Rosamunde Pilcher. Nápad zasadit Pýchu a předsudek z velké části do prostředí psích soutěží krásy je neobyčejně švihlý, to patrně napadlo někoho hodně sjetého. SHRNUTÍ: Vylouhovaný odvar z červené knihovny, Pýchy a předsudku a čoklů. ()