Lost Planet Airmen

Kamera:

Ellis W. Carter

Hudba:

R. Dale Butts

Tristram Coffin (a.z.), Mae Clarke (a.z.), I. Stanford Jolley (a.z.), Ted Adams (a.z.), Stanley Price (a.z.), Dale Van Sickel (a.z.), Frank O'Connor (a.z.) (viac)

Oktavianus

Zhruba hodinový sestřih seriálu společnosti Republic, který měl 12 krátkých dílů a jmenoval se King of the Rocket Men. Je to na tom samozřejmě strašně vidět, kdo jste kdy viděli podobné sci-fi seriály z tohoto období, nepřekvapí vás vůbec nic: hodně akce, pěstní souboje, přestřelky, mizerné až komické triky (chlápek "létá" na laně, které je občas vidět; křiklavá zadní projekce atd.), hlavní padouch nevýrazný, ostatní herci taky nic moc. O pitomoučké zápletce ani nemluvím, ale ta pro tento typ "děl" nikdy nebyla podstatné - šlo jen o to, aby se ukázala akce, aby se něco dělo; otázka "proč" už tak důležitá nebyla. Nejzábavnější je ale kombinéza hlavního hrdiny, když se stává Rocket Manem: to, že vypadá primitivně a jednoduše, se očekává. Ale ta helma! Dětinštější namalování očí a pusy už snad ani nešlo zobrazit. Když jsem to viděl poprvé, vybuchl jsem smíchy. Něco mezi primitivní maskou wrestlera, namalovaného smutného klauna a opilým dítětem. Rozhodně nic takového, jako je na plakátu. Hrůza. ()