Náhlá úmrtí několika vědců, kteří se podílí na výzkumu nových zbraní, vyvolají neklid v celé vědecké obci. Vědec Jeff King začne na vlastní pěst pátrat a zjistí, že za vším stojí tajemný doktor Vulcan. Jeho identita je mu ovšem neznámá, jediné co ví je, že je členem vědecké asociace, tak jako on sám. Kromě několika přátel, kterým může věřit, mu proti doktoru Vulcanovi pomáhá také nový vynález, speciální oblek, ke kterému je připevněn raketový pohon a umožňuje tak jeho nositeli létat. Dvanáctidílný seriál. (pepua)

Hellboy

Zdaleka jsem neviděl celý seriál, jen několik dílů. Hlavním problémem při hodnocení je má nedostatečná (žádná) znalost podobných seriálů z 50. let. Nevím, nakolik je toto dílo na svou dobu povedené. Ale docela se mi to líbilo. Šílení vědci, záhadné vraždy, a do toho muž s jet-packem, to je docela slibná kombinace:) Napětí tu moc není, ale akce jo, a hlavně triky s létajícím hrdinou jsou povedené, obstály by i o 25 let později. Jinak tento seriál byl spolu s dalším podobným seriálem Commando Cody - Sky Marshal of the Universe (1953) bezpochyby přímou inspirací pro komiks a posléze film Rocketeer. ()

pepua

Akcí nabitý seriál, dobrá polovina každého dílu je zaplněna rvačkami, přestřelkami, honičkami v autech a vzhledem k tomu, že každý díl má asi 12 minut, uteče hodně rychle. ()

• V závěrečném dílu je zničen New York, model města i destrukce samotná jsou převzaty z filmu Deluge z roku 1933. (pepua)