Tomboy: Příběh pomsty

• USA The Assignment (viac)

Když se nájemný vrah pobere a zjistí, že prodělal operativní změnu pohlaví, začne hledat lékaře, který operaci provedl. (Filmbox)

JASON_X

Vždycky jsem měl tak trochu podezření, že Michelle Rodriguez je přeoperovaný chlap, a to se mi teď potvrdilo. No a k filmu: noirová comicsová gangsterka je to jedna báseň, má zajímavě ujetý příběh, dostatek akce, Michelle je fajn, Sigourney taky... Ale ty nepatrné zbytky moralizujícího měšťáka, které ve mně ještě zbývají, teď mají trochu problém s tím, že tak nesympatická a charakterově vadná hnida, jakou ve filmu Michelle hraje, lhostejno či je to chlap a nebo ženská, je ústřední filmovou postavou a její pomsta je líčena málem jako spravedlivá. Nebavila mě a nefandil jsem jí. ()

Gilmour93

Michelle Rodriguez s nalepeným plnovousem někdo uřízne penis a přišije prsa a ona touží zjistit kdo. Byl to pan Monk, protože nádobíčko nebylo dole symetrické? Nebo doktor Riviera ze Simpsonů, co píchá před zákrokem anestetikum sobě namísto pacientovi? A nebo snad Ripleyová, co vizáží začíná připomínat palubního androida? Powers Boothe kdysi řekl, že každý film který kdy Walter Hill natočil, je western, akorát to lidé neví. I přes ten motiv pomsty tohle nebyl western, ale sračka. Sympaticky bizarní, ale pořád sračka. Citoval se tam Poe a já viděl na římse havrana s přešitou kloakou, jak řve: „Nevermore! Nevermore!“ I Sigourney chtěla v závěru ukázat všem, co vydrželi až do konce, že jsou jedničky, ale prostě to nešlo.. ()

Bozvav

Tento smínek je naprosto ukázkovým případem promrhaného potenciálu. Skvělý a neotřelý nápad, slušné herecké obsazení a výsledk absolutně na houby. Nudné, bez jakékoliv gradace, atmosféra jak ve frontě na nový řidičák, dialogy zoufalé a akce pomálu. Přitom by se z toho dalo vytřískat mnohem více. V tomto případě jsem opravdu dosti zklamaná. za mne jedna a půl hvězdy, tedy 30% max. ()

Morholt

Když mi na začátku ukázali fousatou Michelle Rodriguez s ochlupenou plochou hrudí a přilepenym pérem, vyprsknul jsem smíchy a přestal brát film vážně. Prostě to nešlo. Pochechtával jsem se pak prakticky po celou stopáž. Ostatně ono mi ani nic jinýho nezbejvalo, protože akce stojí za prd a všechno ostatní taky. Že se Michelle párkát ukázala nahoře bez je asi to jediný, co stojí za zmínku. 10% ()

BoredSeal

Smutné selhání původně asi ne tak blbého nápadu. Udělat komiksově brutální úlet o tom, jak ze zabijáka udělá šílená doktorka ženskou a ten se za ztrátu svých genitálií hodlá krutě pomstít, není tak špatný nápad pro béčko. Michelle Rodriguezová je vhodně obsazená a její drsňáctví funguje dobře jako zlozvyk badass transgendera, který si odmítá přisvojit ženské chování. Sigourney Weaver je zábavné sledovat asi v čemkoliv a ujetá záporácká doktorka by jí měla jít levou zadní. Ale... ten film se krutě nepovedl. Jako kdyby autoři vůbec nevěděli, na co se vlastně chtějí vrhnout. Tempo už od začátku brzdí vložené výslechy doktorky (a velice nudné) a skoro to působí, jako kdyby se po dokončení filmu režisér lekl, že je film blbý a rychle docpal víc scén odhalující postavu Weaverové - trochu zbytečně, protože žádný souboj ženy oblékající se jako chlap (Weaverová) versus transka Rodriguezová se nakonec nekoná a konfrontace je směšná. Pomstychtivé akční scény Rodriguezové vůbec nefungují a je strašlivě prostříhaná do stylu vyprávění, takže pokud nejde o akční masakr transky, o co teda jde? A do toho začnou v druhé půlce cpát videozáznamy hlavní hrdinky a celý film je to vůbec úplně zprzněn monologem, který vlastně ani neví, co je pointa. To je fakt strašně, strašně špatný a měli by to pouštět na filmových školách, aby studenti pochopili, jak se nemá stavět film. Nejhorší je, že tohle nedělal žádný absolvent, ale Walter Hill, což býval za své zlaté éry mistr kvalitních nejen béček a teď vyplodil něco, co by nechtěl nabízet ani Netflix z nouze. ()