Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

Jara.Cimrman.jr

"Zabila jsem tři prdele lidí, protože jsem se zase chovala jako opilej idiot." Takže Gloria na hřišti v USA vypadá při pohledu z Jižní Korey jako Příšera? Tak to je skvělý nápad, ale jak vypadá ze Severní Korey? To je asi jedno, protože odtud finance do tohoto snímku nešly. Ty totiž dorazily z Jihu, což je jediný důvod k tomu, aby americký občan nelidsky trpěl přitom, když v Soulu umírají lidé. Kdyby totiž mně někdo vyhrožoval, že pokud si s ním nebudu hrát na písečku, tak šlápne lidem v Soulu do úsměvu, tak to vyzní podobně trapně jako tento snímek. A hrát si s ním stejně nebudu. ()

B!shop

Co to sakra bylo? Zanrove naprosto nezaraditelny komedio drama riznuty katastrofickym filmem s monster movie, kdy jsem fakt mistama premejslel, jestli to tvurci mysli vazne. Napad je sam o sobe perfektni, ale urcite by ho slo vic rozpracovat a dotahnout, skoro by mi tohle spis sedelo na pilot nejakyho lepsiho serialu. Zacatek je klasicka komedie o alkoholicce, co se vraci na malomesto, kde vyrustala, aby si dala zivot dohromady a samozrejme potka pritele z detstvi. Kdyby to slo dal v tomhle duchu, dostanem klasicky komedio drama s lehce predvidatelnym pribehem a fajn sympatickejma hercema. Jenze za kratkou chvili se film zacne ubirat naprosto jinym smerem, postava Sudeikise dostane taky hodne zajimavej vyvoj a clovek nestaci zirat. Ne ze by to byla nejaka desna pecka, film se misty lehce tahne a jak rikam, ten napad by spis obstal do nejakyho pilotu, ale rozhodne film dokaze celou dobu bavit a sceny s monstrama jsou super, na to, ze film vypada skoro az lehce amatersky, tak triky nejsou vubec spatny. Za me vlastne spokojenost a lepsi 3*. ()

xxmartinxx

Až na tonální podivnost některých scén, a přítomnost nejodpornějšího monstra historie filmu Anne Hathaway (ne, vážně, že se přes její přítomnost dokážu přenést berte jako důkaz mojí absolutní blahosklonnosti) to je fajn film, který sice ten gimmick vlastně vůbec nepotřeboval (i vzhledem k tomu, jak málo s ním pracuje), ale když už ho má, tak proč ne. Tak i tak to je fajn vztahovka. 3 a 1/2 PS: Je cosi podivně arogantního na tom dát do svého polokomediálního filmu monstrum zabíjející tisíce lidí v Korey, když je jasné, že by podobně nikdy nemohlo být využito americké město a umírající Američané - lidé by byly okamžitě rozhořčení takovou lehkovážností, vybízeli by k bojkotu, hnusilo by se jim, s jakou lehkostí hrdinové žijí dál svůj život... U Korejců to neva. Ne že bych za to "strhával body", ale stojí to k zamyšlení, zvlášť když nejde primárně o americký film. ()

sniper18

Ukážkový príklad filmu s perfektným nápadom, ktorý by skvelo fungoval na ploche krátkometrážneho filmu, ale pri plnohodnotnej filmovej verzii to už trochu drhne. Prakticky všetko zaujímavé sa odohrá v prvej tretine, či už ideálne zoznámenie s hlavnou hrdinkou, ktorá si ma ale úplne nezískala, predsa len za svoju životnú situáciu si mohla sama, ale samozrejme hlavne celý ten nápad prepojenia s obrovským monštrom, čo sa postará o pár zaujímavých sekvencií a bol som zvedavý, ako budú tvorcovia tento nápad rozvíjať ďalej. Ale nakoniec zostalo vlastne len pri tom nápade, nasledujúca fáza filmu síce tiež nie je vôbec zlá, pozerá sa na to bez problémov, ale prišlo mi, akoby vážne nevedeli, ako to podať a tak sa z toho stane vlastne len taká štandardná dráma a film som už pozeral skôr zo zotrvačnosti. Ale aspoň finále je opäť trochu zaujímavejšie a zábavnejšie a tak si z filmu odnášam dobrý pocit. Sadlo mi to aj herecky, Anne Hathaway bola kedysi jednou z mojich neobľúbených herečiek, ale musím uznať, že v posledných rokoch sa predsa len podstatne vylepšila a navyše si začala vyberať zaujímavejšie projekty, takže sa s jej tvorbou aj stretávam o niečo častejšie. A ani zvyšok postáv nie je najhorší, zahrali to ideálne. Režijne s filmom nemám väčší problém, vizuálna stránka je bez problémov, pričom film sa našťastie nikdy nezvrhne do nejakých digitálnych deštrukcií, k čomu síce tématika láka, ale určite na to nebol rozpočet a navyše to ani nebolo potrebné, skôr by mu to uškodilo. A atmosférou mi to vyhovovalo. Takže to jedno pozretie určite neľutujem, ten nápad sa mi páčil a síce moje očakávania neboli naplnené, ale aj tak ma to celkom bavilo. 62% ()

Botič

Skvělý monster film o nestvůrách pro všední dny jako jsou alkoholismus, mezilidské vztahy nebo touha ovládat a kontrolovat druhé. Je radost sledovat projekt, kde měli tvůrci evidentně hodně volné ruce a mohli si tak dovolit zadrnkat na zatraceně temné struny. ()

castor

Španěl Nacho Vigalondo vysypal z rukávu už několik projektů (krátkometrážních i povídkových), ale zdá se, že pozornost u diváků udržet nedokáže. Colossal totiž trpí něčím podobným. Námět není špatný, ovšem tempo je zoufalé, emoce tak trochu umělé, jednotlivé situace po vyložení karet nenápadité. Tvůrci sehnali dva áčkové herce, nedávají jim ale možnost se pořádně ukázat (moje oblíbená Anne Hathaway jede tak na půl plynu). Když mám nevšední látku, titěrný rozpočet nechť jde klidně stranou, ale nemůže to dopadnout takhle. Hodně dietní tři hvězdy. ()

Davies182

Zápis v knize rekordů aka romantické drama s největším počtem digitálních efektů? OK, na Scotta Pilgrima to v tomhle prvenství asi přeci jenom stačit nebude, tak si alespoň troufnu říci, že divnější film už rok 2016 zpětně asi nenabídne. I když... nikdy neříkej obří králíkožralok vs. zmutovaná krokodýlovčela!! ()

pepo

Nefunguje to. Skoro vobec. Fantasticky namet aj koncept utopene v autorskej nemohucnosti. Velka skoda. Btw. Keby to podla tohto scenara urobili japonci ako vazny animak, mohlo to byt skvele. 5/10 ()

Xmilden

Na to jaká je to vlastně hloupost, tak to překvapivě dlouhou dobu docela funguje. Člověk by tomu ale musel odpustit strašnou spoustu věcí. Například proč konečně neevakuují Soul nebo proč jsou Oscarovi kamarádi takové srágory že jej nedokáží zastavit. Vidím to celé tak že pokud by měl tohle brát někdo jako komedii tak se jedná o hodně vážnou monster tématiku a pokud by tohle měl brát jako monster film, tak zde jsou hrozné nelogičnosti. 60% ()

darkrobyk

Hm, tak tohle mi udělalo radost! Psychologické drama o našich vnitřních démonech a síle, která se dokáže zhmotnit jako...jako...monstrum. Zpočátku je divák hozen do vody a musí máchat rukama, aby se neutopil. Rozsypané puzzle je třeba nejprve složit, pak se obraz vyjeví v celé kráse. A divák mimo jiné konečně pochopí, proč zrovna jihokorejský Soul napadla příšera. Hlavní postavy nejsou těmi, kterými se zdají na počátku být. Konec nemilosrdný. Snímek ocení spíše menšinové publikum. p.s. a je to podobenství, takže o Američany a Korejce ve skutečnosti vůbec nejde ()

juta

Trailer mě hodně zaujal a s Anne byla ze začátku docela prča. Výborný a originální nápad, který se mohl ubírat jiným směrem. Bohužel chování Oscara film poměrně dost kazí a nebýt toho, mohl si ode mě zasloužit i plný počet. ()

misterz

Tak tešil som sa tešil, no výsledok trocha zaostal za mojimi očakávaniami. A to mám celkom rád Anne Hathaway a oslovil ma aj tento pomerne originálny, nápaditý námet. Chcelo to však iného režiséra a celý príbeh trošku inak poňať. Netvrdím, pár lepších momentov sa tu nájde, no je ich málo, väčšinu času dejová linka spadá do miernej nudy a všeobecnej ležérnosti a to aj čo sa týka dôležitých situácií. Na druhú stranu ale vizuálne efekty neboli zlé a kamera s muzikou tiež ušli. Priemer. 60/100 ()

kingik

Kolosální zklamání. Možná se jen hvězdě Anne Hathaway splašily hormony, v době natáčení byla ve druhém měsíci těhotenství, možná ji vydíral někdo z cateringu, když na předchozím natáčení zblajzla krabici cukrovinek určenou pro celý štáb, možná má nějaký dluh či závazek vůči režisérovi Nacho Vigalondovi. Tak či onak si nedovedu dost dobře vysvětlit, co ji vedlo k účinkování a k produkování tohoto filmu. A ještě k sobě zlákala Jasona Sudeikise, který se zřejmě ve slabé chvilce kdesi prokecl, že by si už rád zahrál psychopata. Film je dramaturgicky zcela nestabilní. Až na muzikálová čísla, lze v něm uzřít všechny žánry. Rozhodně je dobré uvést na pravou míru, že se v žádném případě nejedná o katastrofický film v pravém slova smyslu. Nějakou chvíli to tak může vypadat, rázem ale příběh o obrovité příšeře terorizující Soul dostane jasné kontury. A pak už je to těžká "makačka" na bednu. Všichni totiž usilovně tápou, co chtěl režisér vlastně z toho filmu mít. Občas je to komedie, náhle to zabrousí do dramatu,pak něco z akce, prvky thrilleru, pak se objeví mysteriozní nános, který filmu vydrží podstatnou část, posléze zase výhybka, a na závěr se, sice na pár chvil, přesto se ocitneme v katastrofickém žánru. Copak o to, film technicky nevypadá špatně, kreatura sice tolik film neutáhne, robot, co se k ní přidá o něco později coby její protivník, už vůbec ne. Jenže o to kupodivu ani tak nejde. Film drží a díry ve scénáři plátovali Anne Hathaway a Jason Sudeikis. Jejich aura naštěstí funguje, a když si jdou po krku, většinou v baru a na klíčovém místě pro vyprávění, které představuje park, má film spád, jenže triviálnost vládne filmu natolik, až se snímek položil. Vysvětlení, proč je mladá žena se svým kamarádem z dětství (mimochodem Sudeikis vůbec nevypadal jako její vrstevník, i když to tak mělo být) napojena na útočná monstra na druhé straně zeměkoule, prakticky neexistovalo, a pokud přece jen ano, bylo tak abnormálně banální, že se regulérně poserete smíchy. Co na tom, že Anči to sluší a Jason je nepříjemný každým coulem a určitě byste si nepřáli být v jeho blízkosti. Celé je to scenáristicky a dramaturgicky ledabylé až blbé. A jestli někdo v tom našel podobenství, případně filosofický rozměr, lze mu jen závidět. Abych si dal repete, objevoval v něm cosi, co film nemá, to fakt ne. Ke všemu se to totiž i celkově vleklo. Body jsou za herce, neošuntělý nápad a porci technických fines. 5/10 ()

Anderton

Nedáva to síce stopercentne logiku a chvíľami som sa cítil ako "obidve osoby" na plagáte, ale čert, alebo Soul to vezmi. Dobre sa na to pozerá a nie je to vlastne v žiadnom smere tuctové. Ono totiž tá ústredná zápletka nie je iba omáčkou pre to, aby sa osudovo obnovila nejaká dávna detská láska v nejakom ošúchanom indie duchu. Toto je o zrelých tridsiatnikoch a ich sklamaní zo života a charakterových defektoch. Prečo sa deje to, čo sa deje, je myslím celkom fajn pred finále objasnené a v konečnom dôsledku ide o celkom smutný a v hĺbke scenára depresívny film. Ale výsledný pocit depresívny nebude. "Co si dáte na pitie?" ()

predators odpad!

No, tak to bylo zase jednou něco! Chtěl bych vidět toho, v jehož mysli se zrodil tento výtvor. Celý námět s příšerami je...příšerný! Kecy okolo jakbysmet...nedoporučuji! ()

silentname

Nápad je síce uletený a miestami sú tam otázky, ktoré by si scenáristi mali položiť, než išli do akcie, no ako celok ma film celkom bavil. Anne Hathaway je vo filme fajn a jej postava je celkom zaujímavá. Jason Suidekis sa tu objaví v trošku inej role než som na neho normálne zvyknutý a viac o ňom hovoriť nebudem, lebo by som išiel do spoilerov. Ako vždy musím priznať, že dívať sa na neho je super a pôsobí, že sa do tejto role skutočne dostal. Celá tá idea s obrovskou príšerou, ktorá sa objaví v Soule a je ovládaná niekým iným z nejakej diery v Amerike je veľmi kreatívne a má to čo do seba. A musím sa priznať, že ma zaujal aj fakt, že hlavná hrdinka sa snaží bojovať so svojimi alkoholickými problémami a hoci si na to nevybrala možno najlepšie prostredie, tak ako celok si myslím, že film funguje dobre. Je len blbé, keď si musíme pri jeho sledovaní klásť určité logické otázky, na ktoré ale film nedáva odpoveď. A ani nevie na ne odpovedať. Nie je to úplne komédia, aj keď zasmiať som sa na filme ozaj zasmial. Podľa mňa za pozretie film stojí, no je otázne, či to bude film, ktorý by si užil každý z vás. Pozrite si trailer a zvážte si. Možno to bude film pre vás, možno nie. Ja som si jeho sledovanie užil a som s ním v pohode. Hodnotenie: B ()

eLeR

Keď film zabrdol do sci-fi - Glória príšera, príšera Glória - ohromne ma to bavilo .. výborný nápad bájdvéj. A vlastne aj navážno ma to zaujalo .. až do chvíle, keď sa začali tí dvaja masakrovať, to už bolo na mňa moc, môj záujem opadal. Herecky výborné a decká mali super projekty. ()