Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

iXtr3m3

Nejako som nepochopil pointu tohoto technicky slušne spracovaného ale obsahom totálne neprehľadného mišmašu. Mala to byť existencionálna dráma? Malo nás to upozorniť na problémy s alkoholom? Malo to byť originálne spracovanie Monster resp. Kaiju žánru? Mala to byť nepochopená komédia? Uniká mi fakt pointa, pretože všetko, čo som tu vymenoval, sme dostali už xkrát v ďaleko ďaleko lepšej forme a tu sa doslova mrhalo hereckým potenciálom každého zo zúčastnených. ()

Morholt

Nápad to není vůbec špatný a docela chápu, že na to herci kývli, ale zpracování tak trochu hapruje. Pokud má Vigalondo nějaký talent, tak to určitě není ten komediální, což je při pokusech o vtip zoufale znát. Až příliš spoléhá na Sudekise, který se sice snaží, ale v mnoha pasážích nemá příliš co hrát. Pak je tu žánrová nevyhraněnost, která filmu škodí. Předpokládám, že primárním motivem bylo podobenství, ale na to se nabalilo tolik bahna ze všech různých směrů, že ten základní smysl místy úplně zanikl. Na druhou stranu Anne Hathaway mě ani tady nezklamala, monstrum bylo také fajn a ačkoliv nedokážu přesně pojmenovat nějaké kladné aspekty, měl jsem z filmu občas dobrý pocit. Ale i tak to vidím jako promarněnou příležitost. 55% ()

noby

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn. ()

runner85

Neviem síce poriadne vyjadriť čo sa mi tu páčilo ale môžem aspoň povedať čo by som vytkol. Ten prerod z "dobrého" spolužiaka na kreténa bol proste tak rýchly, že som sa chvíľami čudoval, že čo to. A aj keď nám pred koncom filmu dávna spomienka na dectvo veľa prezradila aj tak sa stým mohli viacej pohrať. Tento film však netreba brať vážne.... ()

darkrobyk

Hm, tak tohle mi udělalo radost! Psychologické drama o našich vnitřních démonech a síle, která se dokáže zhmotnit jako...jako...monstrum. Zpočátku je divák hozen do vody a musí máchat rukama, aby se neutopil. Rozsypané puzzle je třeba nejprve složit, pak se obraz vyjeví v celé kráse. A divák mimo jiné konečně pochopí, proč zrovna jihokorejský Soul napadla příšera. Hlavní postavy nejsou těmi, kterými se zdají na počátku být. Konec nemilosrdný. Snímek ocení spíše menšinové publikum. p.s. a je to podobenství, takže o Američany a Korejce ve skutečnosti vůbec nejde ()