Kriminolog Himura Hideo má potěšení, když se může objevit na místě činu, kde byl někdo zabit, a prohlašuje, že by chtěl zabít člověk. Působí dojmem spíše nebezpečného muže, který se snaží spáchat dokonalý zločin. Jeho parťákem je nespolehlivý spisovatel Arisugawa Arisu, který se zájmem sleduje Himurova vyšetřování. Tato pofidérní dvojka společně řeší různé případy, na které aplikuje svoji mimořádnou logiku. (Zíza)

Zíza

Líbilo se mi, jaký vztah měli mezi sebou Arisu a Himura. Měli pro druhého pochopení a byli pořád sví. Není tedy divu, že jejich blízké přátelství bylo využito k naznačení toho, že ti dva to spolu táhnout všelijak. Samozřejmě v rámci mezí a humoru. Ze začátku mě seriál hodně bavil, měl i poměrně originální náhled na rekonstrukci zločinu, ale ke konci, jak jsem se čím dál víc zaměřovali na Shangri-Lu a její představitelku, tak mě to už tolik nebavilo. Chyběl tomu ten spád, který měl seriál předtím. Další plusem je také fakt, že ani policie je zde nebyla brána jen jako někdo, kdo zatkne zločince, na kterého Himura ukáže. Ano, hodně na jeho schopnosti sázeli, ale nikdy to nebylo tak, že by jednali bez rozmyslu. Všem to v seriálu sedlo a jen Hasegawu Kjóko jsem moc nemusela. Jinak fajn. Nenáročný detektivní seriál se sektou navrch. Lepší 3*. ()

Lex.San

Je zajímavé, že i když má tenhle seriál výstižný název, tak jsem měl docela dlouho problém si jej zapamatovat ;)*** Je třeba hned na začátek říct, že pro mě byla tím největším tahákem dvojice hlavních protagonistů. Jinak vztah mi trochu připomínal vztah Sherlocka Holmese a dr. Watsona bez přezíravého Sherlockova postoje. A nebo Akagiho a Yurineho ze ST Aka to Shirou no Sousa Paire v otázce toho, jak zabránit tomu, aby se z jednoho stalo monstrum ;)*** Jednotlivé detektivní zápletky pak nejsou ani tak o tom KDO, ale JAK. Ale to mi nijak nevadilo a každý díl jsem si užil. Epizoidní díly propojuje případ se sektou (?) Shangri-la, jejíž působení jsem v průběhu seriálu moc nechápal. Nedocházelo mi totiž, o co jim jako jde. Proto mě bohužel konec příběhu moc nebavil, protože hlavní šéfka téhle podivné sekty ve mně nevyvolávala žádnou citovou odezvu, její postava mi přišla taková jalová.*** Hudba v tomhle případě stojí více než za zmínku. Je neobvyklá a dokáže zaujmout s tím, že do příběhu pasuje jak pr*el na hrnec ;)*** A hodnocení? Kvůli finálním epizodám, kde se až moc cpala Shangri-la, dávám 4*, protože vývoj příběhu jako takového nebyl vůbec špatný a samotný konec rovněž. Proto doporučuji těm, kdo si potrpí na svérázné vyšetřovatele, tak jen směle do toho. (8/10) ()