Mark Felt: Pád Bieleho domu

• Česko Mark Felt: Muž, který zradil (viac)

Americká dráma vychádza zo skutočných udalostí okolo aféry Watergate, ktorej počiatok a hlavných vinníkov sa s ťažkosťami snažil v roku 1972 rozkryť Federálny úrad pre vyšetrovanie. Ústrednou postavou príbehu je Mark Felt (Liam Neeson), dlhoročný agent a námestník riaditeľa FBI, ktorý počas vyšetrovania musel odrážať snahy Bieleho domu, ministra spravodlivosti a dokonca aj samotného riaditeľa FBI, vedúce k rýchlemu uzavretiu prípadu. Ak by totiž Feltovi ľudia získali dostatok času na zber dôkazov, pred súd by sa mohol postaviť aj najvyšší ústavný činiteľ USA, prezident Richard Nixon. Felt sa tak odhodlá k nepriamemu napomáhaniu spravodlivosti: spojí sa s reportérom denníka The Washington Post a postupne tlači vynáša kľúčové dôkazy o korupcii Bieleho domu. Otázkou ale je, ako dlho sa taký informátor dokáže udržať v úrade známom svojimi sledovacími praktikami a neustálou nedôverou. (TV Markíza)

Rominator

J. Edgar Hoover umírá a jeho nástupcem v pozici ředitele FBI by se měl stát Mark Felt (Liam Neeson), ale vše dopadne úplně jinak... Ten název nemusel být tak doslovný, protože prozrazuje příliš a na diváka tak nečeká nějaké větší překvapení. K plusům snímku patří herecký výkon Liama Neesona a k mínusům příliš poklidné tempo vyprávění. HODNOCENÍ 50% ()

Spiker01

O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování. ()

Aljak

Liama Neesona moc nemusím, ale v úlohe Marka Felta bol naozaj dobrý! Čo sa ale filmu týka, tak pre nezainteresovaného človeka je to dosť neprehľadné a hodnú chvíľu trvá, kým sa človek vôbec zorientuje, že kto je kto a o čo tam vlastne ide. Keď si predstavím, že ja som aspoň zhruba vedel, o čo išlo v afére Watergate, a mal som ťažkosti s pochopením deju a postáv, tak čo to musí byť pre toho, kto o tom nevie nič? Takže práve z tohto dôvodu bol môj celkový dojem z filmu trochu oslabený, ale rozhodne to nebolo na zahodenie. Práve naopak, politické thrillery majú takmer vždy riadne grády, a Felt nebol výnimkou. Teda až na ten počiatočný chaos... ()

kaylin

Vzít tak zajímavé téma jako je pozadí Watergate, tak zajímavý příběh, který napsala sama skutečnost a zmrvit ho s tolika herci, kteří jsou opravdu dobří, to je prostě škoda. To je hodně trestuhodné. Liam Neeson je dobrý, ale i na něm je poznat, že prostě jen rutině hraje něco, co je celkově hodně rutinní a strašně nudné. ()

Malarkey

Nevím, asi jsem měl pocit, že když je ve filmu Liam Neeson, tak že mě to bavit bude. Takže jsem ignoroval téma filmu a pustil se do sledovačky. Téma je ale v rámci tajných amerických organizací čistě americky špionážní a tváří se víc jak komorní drama, než jako stylová záležitost. Nuda a po herecké stránce, ještě k tomu, klasická rutina. ()