Padme_Anakin

Vymazlené anime do nejmenších detailů, propojené se skutečnými událostmi z 2. světové války, s různými odkazy, narážkami, vtípky, za doprovodu dokonale zvolené hudby (např. ruská Kaťuša, německá Erika). A dvě sestry, které si příliš nerozumí, ve spoustě věcech se neshodnou, ale jedna druhé přijde na pomoc, když je to zapotřebí.. A ten medvídek Boko, ach, tak krásná postavička „zmlácený", zcela prostý návod na život „nesmíš to vzdát".. Velmi pěkná záležitost z Japonska.. ()

Gallienus

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu... ()

HAL

Celovečerní dodatek k o pár let staršímu seriálu - a dojíždí nepřekvapivě právě na tu délku, zaplnit smysluplně dvě hodiny místo dvaceti minut je nad síly autorů i když tu mají těch kawaii lolitek a jejich tanků k dispozici desítky. Kdo si nepamatuje seriál, nebude mezi nimi mít přehled vůbec - ale i když ano, příběhová vata o jejich snaze zabránit zavření školy ho stejně nebude zajímat ani v nejmenším. Jsou tu dvě tankové bitvy a jsou výtečně natočené, ale všechno kolem nich je tak trochu otravná nuda, zvlášť když ty holčičky si během většiny filmu místo mazlení se se svými masivními hračkami spíš řeší své soukromé a pohříchu obyčejné příběhy. ()

Tyckin

Eh, tohle bylo opravdu moc moc bláznivé, tankovité a zběsilé, ale též dosti zábavné :-) Ovšem pro člověka, který nezná seriál, je to poněkud matoucí - nějaké okolnosti a souvislosti vám nikdo na začátku nevysvětlí a teprve asi po půlhodince tankové bitvy se divák dozví alespoň tu nejzákladnější zápletku, což je trošku málo. Nicméně tohle stačí hodit za hlavu a ta roztomilá děvčata vám nabídnou opravdu hodně akční tankové srandy :-) ()

Tomano

Girls und Panzer der Film - oproti seriálu je tu obrovské množství tanků, s tím souvisí přehnané množství postav, díky čemuž jsem občas během bitev nevěděl, koho to vlastně sestřelili. Situace dohnané ad absurdum (tanko-katapult, KARL, pozorovací tank na horské dráze, stealth útoky s tankama převlečenýma za kachny,...). A trošku mě mrzelo, že vrchol seriálu byl smyk tankem, zatímco ve filmu driftovali úplně všichni. Celkově to mělo ale zase takovou veselou atmosféru, sympatické postavy (Katyusha!, dychtivě sebevražedné týmy lehkých tanků, Italský tým), prďáckou (v jedné části dokonce strašně dojemnou) hudbu a legrační bitvy, takže za mě spokojenost. Ale původní seriál byl stejně lepší. :) ()