Reklama

Reklama

Majster kung-fu

  • Česko Opičí úder (viac)

Obsahy(1)

Keď je mladý mních menom He Anxia (Baoqiang Wang) nútený opustiť svoj chudobný kláštor, spolieha sa na svoje mimoriadne schopnosti bojových umení, aby prežil vo vonkajšom svete. Pri hľadaní mentora sa jeho cesta skríži s majstrom kung-fu, ktorý vlastní Knihu tajomstiev, odhaľujúcu stratené umenie smrtiacej kung-fu techniky. Po vzácnej knihe túži zlovestný otec so synom, ktorí sú ochotní zájsť do akýchkoľvek extrémov, aby ju získali. Mních sa ocitne ponorený do smrtiaceho boja o záchranu knihy aj svojho majstra. (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (16)

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

Úlet jak svině, ale vcelku zábavný a sympatický. Kung-fu mixlé s Wu-xiou není má oblíbená parketa, ale zde jsem se nestyděl, nepřevracel oči a vcelku jsem byl místy překvapen. S čím je potřeba počítat, že se zde nevyskytuje gravitace lítá se o sto šest, místy máte pocit, že sledujete čínský Prequel k Matrixu s efekty od Michaela Baye, ale je to takové hravé, zábavné, barevné a pokud se bojuje zrovna na zemi tak nechybí i obstojná choreografie se solidními kung-fu prvky. Bavil jsem se dobře, vizuál pokoukaníčko,ale zůstanem na třech. 65% ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Opäť len ďalší z mnoha súčasných čínskych historických filmov, ktorý zaostáva v tých najdôležitejších aspektoch, aby to čiastočne vynahradzoval v tých vedľajších, no tentoraz to zamrzí o to viac, že ho nemá na svedomí nejaký obyčajný režisér, ale Kaige Chen, ktorý už viackrát dokázal, že to s týmto žánrom vie a napríklad aj pár rokov starý Sacrifice je pre mňa jeden z najlepších žánrových filmov za dlhú dobu, no tentoraz skĺzol len do štandardnej komercie. Príbeh kombinuje až príliš veľa výrazných a odlišných dejových prvkov, ktoré aj majú dostatok priestoru, vďaka čomu som sa síce nenudil, keďže sa tu vlastne stále riešilo niečo dôležité, ale inak si ma to vôbec nezískalo a bolo mi úplne jedno, ako to dopadne, bez ohľadu na to, či to bolo podané odľahčenejšie, čo platí hlavne o prvej polovici, alebo dramatickejšie vo zvyšku filmu. A môže za to aj nevhodne rozdelené obsadenie, kedže hlavný hrdina Wang Bao-Qiang má podľa mňa len na nejakú menej výraznú vedľajšiu postavu, určite nie na hlavného hrdinu veľkofilmu, takže tu ma vôbec nebavil a vždy to musel za neho zachraňovať niekto iný a podstatne charizmatickejší, v tomto prípade najprv Aaron Kwok a následne Chang Chen, ku ktorým sa pridal. Poteší aj záporák Yuen Wah, aj keď tentoraz skôr len účasťou, inak ma jeho postava zase tak moc nebavila. Po akčnej stránke tiež nie je o čo stáť, súbojov je plno a sú síce dobre a prehľadne natočené, ale po stránke choreografie ma nezaujal ani jediný. Ich nereálnosť je už štandardom, ale predsa len sa mi zdalo, že tu sú už hlavne tie dopady zasiahnutých dosť prehnané. A tak ma potešila jedine tá nečakaná sekvencia z prvej svetovej vojny, ale bola príliš krátka. A po vizuálnej stránke sa tu dá len chváliť, pričom poteší aj výprava a lokácie. Takže aj tentoraz mi to na ten priemer stačí, viacero kladov sa tu nájde, ale keby som Monk comes down the mountain nevidel, o nič by som neprišiel. 52% ()

Reklama

Vavča 

všetky recenzie používateľa

Hrozně rozháraný a nesourodý snímek, sledující příběh sirotka, který vyrostl v klášteře a vrací se zpět do města, aby našel nový domov rodinu. Režisér si i tentokrát neodpustil morální téma odpovědnosti, pomsty, atd. Zatímco první menší část filmu je rozverná akční komedie se záblesky kina morálního neklidu, snaha o vykreslení chtíče, zla lidské duše, tak druhá polovina je naprosto odlišná. Zde totiž silně převažuje akční složka a příběh působí velmi zmateně a překotně, kdy divák je vržen do situace teprve později zpětně odhaluje příčinu jednání postav, jejich minulost. Velice povedená kamera, akční složka, hudba, potěší i účast hereckých hvězd jako Chiling Lin, Chang Chen, Aaaron Kwok a řada dalších. Přesto to není snímek, který byl měl nárok patřit do letošního přehledu toho nejlepšího, co se v JV Asii událo. ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Spojenie všetkého čo nám Čína (kultúrne a geopoliticky) ponúka. Krásne scenérie prírody, pôsobivé mestá na hranici moderného so starým. Spojenie tradičnej komornej drámy, wuxia filmu, kung fu filmu, s prímesou toho spirituálneho a duchovného robí z tohto filmu mix žánrov, ale v Chenových rukách nadobúda potrebný balans na vyjadrenie potrebnej myšlienky a hlavne pôsobí ako pripomienka toho v čom bol Chen tak výrazný režisér. Jeho vizuál je v tomto smere neprekonateľný a film sa môže popýšiť stovkami režisérskych nápadov. Kde pre iných preplácanosť pre mňa dôkaz že ešte nepatrí do starého železa, čo som si úprimne pri jeho posledných filmoch naozaj aj myslel. Nie je to dokonalé. Ale tá hravosť s akou reprezentuje žánre a formy ďalekého východu, bez toho aby ich nejako kazil mi príde viac ako osviežujúce. Nebyť niektorých zbytočných trikov, zvažoval by som aj plný počet. Naozaj aj napriek nízkym hodnoteniam pre mňa príjemné prekvapenie. ()

honajz 

všetky recenzie používateľa

Řada neskutečných příhod jednoho mnicha, který byl nejlepší, tak ho z kláštera vyhnali do světa. Jestli se nepletu, většina lidí, která ho potká, skončí mrtvá, souboje jsou i na můj vkus moc umělé a drátované, a sledovat tohle dvě hodiny, s neustálými změnami rytmu a bez nějakého pořádného zakončení, je nakonec pěkná nuda. ()

Galéria (162)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama