Můj strážný senior

(festivalový názov)
  • Hongkong The Bodyguard (viac)

Stařecká demence se nevyhýbá ani elitním osobním strážcům, a když už Ting nedokáže uhlídat ani svoji vnučku, odchází na odpočinek. Zločin ale bují i ve zdánlivě idylickém čínském maloměstě a do nebezpečí se dostává dcerka Tingova nového souseda. Aby ji ochránil, musí se statečný senior sám vložit do boje s místní mafií. (Febiofest)

LangiJ

Otec roku, Andy Lau, ukradne něco, co mu nepatří, jeho dcera poté zmizí a Sammo se vydává do boje, aby ji zachránil... Sammo se holt už nedokáže prokopat, promlátit a proskákat celým filmem jako dřív, v jeho věku na to ale má už právo. Ale i tak dobrý, líbilo se mi, nemusím mít ve filmu rubačku každých 10 minut, tady to vynahrazuje pěkný příběh a dobré herecké výkony. Sammo dokazuje, že zvládne zahrát i vážnější role jen sem tam s nějakou bitkou a ta závěrečná byla navíc dost povedená. Po From Vegas to Macau 3 se Andy Lau objevil zas v něčem normálním a díííky za to. Sice nedostal moc prostoru, ale v roli otce gamblera samoživitele byl skvělý a rozhodně je na něm víc než jen jeho vlasy :) Líbily se mi i lokace, hudba a potěší i camea známých herců. Asi přitlačím na pilu, ale i po druhém zkouknutí mám z filmu dobrý pocit, takže za 4*. Přeloženo. ()

kaylin

Líbí se mi, že byl Sammo tak odvážný, že se pustil do většina hlavních úkolů (režie, hlavní role a choreografie), dokonce se mi líbí i to, že se pokusil o zajímavý, i když zvláštně rozmazaný a zpomalený styl soubojů, ale celkově snímek prostě působí tak nějak nekonzistentně a jednoduše trochu unaveně, jako kdyby té akce bylo i tak moc na herce, přitom jí je příliš málo. Pocta legendám, která by mohla být hodně lepší. ()

EvilPhoEniX

Ups tohle je zklamání teda. Místo aby byl Bodyguard poctou oldschool akčním klasikám je spíš drámou o vztahu Samma s malou holčičkou na což opravdu nejsem zvědavý. Film nabídne pouze 3 akční scény, z toho dvě jsou velmi krátké a nezáživné. Potěší pouze závěrečné zúčtování, kde Sammo vybije celou hospodu a zlomí snad 20x rameno, ruce i paže, ale za dosti divné kamery a střihu, což mi příliš nesedlo. Dá se na to koukat, ale čekal jsem podstatně mnohem víc. Sucho Asie pokračuje.. 55% ()

Wysch

Budiž otázka, jestli je to o stárnutí a vyrovnání se s ním (skrze nějakej rádoby vztah dementního starce s vnučkou), nebo přeci jen pocta dvacet let starým HK klasikám, který si ani nepamatuju. Pravdou je, že i kdyby tenhle film byl byť jen jedno z výše jmenovaných, nedokáže fungovat a bavit - je totiž přesně na půli cesty a k oběma bodům má stejně daleko. Není to ani Taken, ani Rocky Balboa (nevím proč, ale při sledování jsem prostě měl pořád nutkání tenhle snímek srovnávat právě s těmito dvěma). [Febiofest 2017] ()

Trustme

Pokud jste tlustý, starý a sklerotický může se stát, že opomenete svojí vnučku někde na procházce a ta se již nenajde. Výčitky svědomí, zvyšující se ztráta krátkodobé paměti a mafiáni vám tak znepříjemní osamělý život... Sammo Hung se pasuje do role po které touží každý režisér, aby se sám obsadil do hlavní role - bývalý voják (agent, policista, atd.) ochraňuje, pomáhá dítěti (z 90% je to vždy dívka), aby našel nějaký smysl svého bídného života. The Bodyguard má blíž k japonským melodramatům, jak režií, tak vleklejším dějem s čekáním na akci. Sammo Hunga nemůžeme obviňovat, že nepěkně ztloustl pro martial arts movies, snad jen, že je pro ně starší. Takže by bylo už nevhodné létat vzduchem a dělat otočky. Přesto tenhle obézní senior sestavil adekvátní bojovou choreografii, kde svěže poláme kosti a zpřeráží páteře jak v brutálním náborovém videu na výcvik krav maga. Vždy mě právě fascinuje ten kontrast a využití jeho nestandardní kung-fu postavy, kde protivník nečeká takový výkon a razanci. Zde je to ještě povýšeno tím, že většina protivníků má nože, aby se mohli důstojně postavit kulhavému otylému bezbrannému Sammo Hungovi. Film mohl být lepší, na to jaký námět si vypůjčil z jiných filmů a měl asijské možnosti. ()

• Režisér Sammo Hung Kam-Bo nabídl původně hlavní rolí Jackie Chanovi, ten však rolí odmítl  kvůli jinému projektu. Nakonec se hlavní role ujal režisér filmu Sammo Hung Kam-Bo. (Cvalek)
  • Původní anglický název byl „Old soldier“. (Grimaldi)
  • Ding Hu (Sammo Hung) sloužil v útvaru The Central Security Bureau. Jedná se o soukromý útvar armády založený v roce 1949 k zajištění ochrany nejvyšších potentátům a V.I.P osobám při vstupu na čínské území. Tito agenti podstupovali nejtvrdší trénink bojových umění, aby co nejrychleji neutralizovali pachatele podobně jako americké jednotky Rangers. (Scaryman)