Brána přivede Clary přímo za Valentinem, ale nejdříve musí projít poklidnou realitou, kde Lovci stínů už nejsou potřeba. (Netflix)

Tom10000

10.díl. Clary se pokouší nalézt svého otce, ale nejprve bude třeba, aby spolu s Meliornem, vílím mužem, za pomoci Jace vytvořila magický portál. Takový, jenž jí umožní vstoupit do alternativní reality, kde se vtělí do Clary z místního světa. Takového, v němž jsou již démoni mrtví a lovci nejsou potřeba. Zde může najít portál, jenž jí přivede za otcem do Černobylu. Zde, v novém světě, je ale vše těžší. Zejména místní Jace, jenž svádí původní Clary, aby se vzepřela proti té naší. V jednu chvíli se jí to i podařé. Dříve ale ta naše dokázala přesvědčit místního Magnuse o jejím světě, a tak se jí podaří ji přivést zpět. Alec zkouší zachránit Izzy před vězením, a proto se rozhodne zjistit, kde je Jace, s pomocí parabatai pouta. Jedině tak ho najde ve vílím světě. Podaří se mu to, ale najít už ne. Meliorn mezitím uzavřal portál před démony a Jace poslal za Clary. Alecova dívka byla potrestána před soudem a Jaceovo a Alecovo pouto velmi zesláblo. Sám Jace se s Clary dostal za Valentinem, toho ale nemůžou najít. Místo toho najde jace svého otce. Simon a Luke spolupracují, aby se zbavili nedůvěry muže z vnitřních záležitostí k Lukovi. To se jim povede. 90 procent. ()