Život studentky umění Clary Fray se obrátí naruby, když zjistí, že je Lovkyní stínů, součástí skrytého světa, který se ocitá na prahu války. (Netflix)

psychoJoa

Knížky jsem četla dávno (a byly skvělé), ale tohle zpracování mě opravdu odradilo od sledování zbytku série. Scénář se podle mě vůbec nepovedl. Je nelogický, hloupý... postavy nejsou nijak zajímavé, až na barvu vlasů Clary, která mě teda celou dobu vytáčela přehráváním (a to nemluvím o efektech...) Na to, jaký potenciál měla předloha, je tohle fakt zklamáním. Radši se koukněte na filmové zpracování s Lily Collins, to je taky nic moc, ale mnohem lepší! ()

Tom10000

1.díl. Seznamujeme se se všemi postavami a fantasy světem, v němž existují upíři, čarodějové, démoni a Lovci Stínů jako takoví. Hlavní hrdinka Clary Freyová se při svých osmnáctých narozeninách dozvídá o tom, kým je. Lovcem Stínů. Vidí své druhy, aniž by je spatřili ostatní. Kreslí runy, aniž by je dříve znala. A při doteku na jistou zbraň lovců se zbraň rozsvítí, tedy aktivuje. Její kamarád Simon je ze všeho zmaten. Clara upoutá pozornost dvou služebníků nejmocnějšího Valentina a oba dva zajmou její matku a zabijí jejich přítelkyni. 65 procent, 3 hvězdy. ()