Lovci stínů objeví runu, která jim zajistí vstup do Edomu. Oni i jejich spojenci z řad podsvěťanů doufají, že se jim tam podaří najít a osvobodit Magnuse. (Netflix)

Tom10000

21. a předposlední díl 3.série, celého seriálu. Aby se dostali do Edomu, kde nemůže existovat nikdo bez démonní krve, musí Clary vymyslet nebezpečnou runu, díky níž všechny propojí s někým z podsvětí. Sama se propojí se Simonem, a stane se tak napůl upíre, tudíž bude potřebovat krev, Jace propojí s Meliornem, jenž jim vyjde vstříc, a tudíž Jace mluví pouze pravdu, a Aleca propojí s Lorenzem, jehož se podaří zachránit, když byl jako chameleon u Magnuse v bytě. Izzy a Simonovi se předtím konečně naskytne příležitost vyjádřit k sobě své city. Poprvé se políbí, ale asi i naposledy. Když Isabel zasáhly střepy z Gloriusu, nebeského meče, jeho magie ji začala ovládat. Pokud se přiblíží k někomu, kdo v sobě má démonní krev, může, stejně jako u meče, hrozit, že se stane nestabilní a de facto vybuchne. Výprava do Edomu začíná. Všichni se nakonec, po několika vtipných scénách, dostanou k Magnusovi. Až na Izzy s Jaceem a Meliornem, kteří našli zámek Lilith. Mezitím, na zemi Maia odjíždí hledat své rodiče. Luke se změní zpátky na Lovce stínů, po vypití séra, a Královna víl spokojeně sleduje, jak se Jonathan mění na démonního anděla. Poté, co se odtrhnul od Clary, se v něj skutečně změnil. Má bílé vlasy a černá křídla. 95 - 100 procent. ()