Clary se snaží zjistit, co se děje s Jacem, a žádá Cleophas o pomoc s pátráním. Alec odhalí tajemství z Magnusovi minulosti. Jace podezírá Simonova spolubydlícího. (Netflix)

Tom10000

5.díl. Clary se pokusí zkontaktovat anděla Ithurela, aby jí poradil, co má dělat s Jacem. Kvůli tomu se musí s Lukem vydat ke své sestře, Cleo. Lilith se od Magnuse dozví, jak vytvořit lektvar, jenž by dokázal zničit Jaceovi jeho lásku ke Clary. Potřebuje ale k tomu kus dívčiny duše. proto vyšle démona, jednoho z nespočet svých služebníků, aby jí našel a udělal, co po něm žádá. Izzy se utká s tímto démonem, když vycítí její šaty, jež patří právě Clary. Ona ho však dokáže zabít. Jeho smrt opět trochu oslabí Lilith, a ta se vydává na misi sama. Najde Clary, zrovna, když se setká s Ithurelem, a vezme si část její duše. Clary přežije, ale je šokovaná z Ithurelovi smrti a také je oslabená. Jace se plete do věcí Simona a jeho nového kamaráda. Alec se dozví tajemství o Magnusovi. Lilith přijde za Jacem jako nevinná dívka a podstrčí mu lektvar. Ten ho bez váhání vypije a zapomene na Clary. 95 procent. ()