Valentine přijde na nový způsob, jak zvítězit nad Jacem. Simon žádá o pomoc Magnuse a Clary se snaží najít rovnováhu mezi svojí minulostí a současným životem. (Netflix)

Tom10000

2.díl. Clary vyčítá své matce, že chtěla zabít Jace. Jelikož dostane od Aleca jasně najevo, že si nezaslouží být v Institutu, a i přes Izzyninu omluvu, se vydává do normálního světa civilů a pokouší se začít nový život. Luke a Jocelyn se jí snaží najít, ale záhy se před Clary objeví Dot a unese ji k Valentinovi. Sám Jace má za úkol nejprve se učit, a poté najít Vlčici. Ta nyní stále provokuje Simona, jenž se snaží jen se někde schovat. následně se vydává za Magnusem hledat Cammile, jenž by mu pomohla přežít. Alec se pokouší spojit s Jacem skrze speciální kámen, jenž našel Luke. Dot omámí Clary, a ta dělá přesně to, co jí Valentine nařídí, bez vlastní vůle. Sdělí Jaceovi mnoho věcí, jež ho onutí zůstat temným. Následně ale Clary přesvědčí Dot, aby nečinila vše pro Valentina a díky ní se dokáže s Jacem dostat pryč z lodi. Pomůže jim Alec, jemuž ale hrozí nebezpečí. 90 procent. ()