Jeanovi je 30 let. Život mu nabízí spoustu možností a on je připraven je nepromarnit. Neumí říci ne, je připraven ochutnat všechno. Je filmař, hudebník - má rád dívky i chlapce. Neumí však milovat doopravdy. Jean se životem spálil, nepoučil se, že život je vážná věc. Má pozitivní HIV. Ztrácí všechno v tom zmateném světě, kde se jako Damoklův meč vznáší temná hrozba nevyléčitelné nemoci. Tvůrce a hlavní představitel filmu Cyril Collard se již celosvětového úspěchu filmu nedožil. Zemřel na AIDS. Film byl oceněn čtyřmi Césary. (Lucernafilm Video)

italka63

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek, nestačilo to ani na ristretto. Chápu, že byla doba, kdy se o téhle nemoci nic nevědělo. Chápu, že Collard byl krásný muž, s očima dítěte a senzačním úsměvem.Chápu, že když si to rozdával s polovinou chlapů ve městě pod mostem, že HIV se dostavilo. Nechápu, že nebyl prolezlej přenosnýma chorobama. Celková zodpovědnost k sobě i ostatním byla u muže takřka na nule, nechápu,že vcelku nepěkná Laura mluví o sexu a jede v sexu od třinácti a bere to za zcela normální věc. Tudíž se z ní stala mladistvá hysterka, která nemá problém chlapovi ihned stáhnout kalhoty. Jedině absolutní závěr filmu mě donutil dát druhou hvězdu. Nad hudbou jsem se též nijak zvlášť nerozplývala. ()

rockwoman

"Jsem sestaven z malých kousků svého já, rozházených a znovu přilepených k sobě. Jedno jakým způsobem. Někdy se sám sebe ptám kdo mě nakazil, ale nikomu bych to nepřál. Vidím znovu spálené obličeje nahrazené obrazem viru." .... Je to už hodně dávno kdy jsem poprvé viděla Noci šelem a dodnes si pamatuji jak silně na mě tenkrát zapůsobily. Intimní zpověď charismatického Cyrila Collarda o jeho boji se smrtelnou nemocí. Promiskuita,sobeckost ,bezohlednost vůči druhým,touha žít,strach ze smrti. Jean si užívá naplno nezávazného sexu a odmítá připustit si svou lásku k mladičké Lauře. Strach je silnější soupeř. Na konci toho všeho přichází přiznání touhy po lásce. Výzva na souboj s tou zákeřnou mrchou. Cyril ho nakonec prohrál ale kousek sebe, svých pocitů zanechal i tady v tomto nezapomenutelném filmu. ()

Katullka

Jako 13leté lesbické štěně se potajnu četla, pod dekou, horlivě knihu od Cyrila Collard. Uběhlo pár let a já jsem sehnala film. Chyba má, chyba má největší. Cyril není herec a celé je to pofiderní. Už to nejsou pocity, které při čtení řádků prožívám, je to doslova nuda. Nebarvité. Ovšem věřím, že pro nového diváka, neznalého předlohy, to může být jeden z nejsilnějších zážitků. Užijte si to, já to už po druhé vidět nemusím. ()

emma53

Asi jsem si měla přečíst pořádně obsah a tím pádem bych nesáhla opět do špatného šuplíku. Navzdory některým ódám na tenhle film, já takové nadšení zase nesdílím, protože v dnešní době už jsou jich mraky a já nepatřím k těm, kteří by zrovna taková témata vyhledávali. Možná na svůj první celovečerák to nebylo až tak špatné, ale na mě působil dost rozpačitě a neučesaně, zkrátka já nad průměr nejdu ani náhodou. Možná ta reálnost a syrovost na někoho působí silně emotivně nebo i to, že si to sám Cyril zahrál, ale na mě tedy ne. Mě zamrazilo víc při pomyšlení nad naprostou nezodpovědností takového člověka, který jen tak mimochodem prohodí k Lauře, že je HIV pozitivní. A možná i kvalita snímku mě brzdí v lepším hodnocení. 2,5* ()

Snorlax

Trochu mi to připomíná film Život za život - Maxmilián Kolbe, také zajímavý námět a také totální filmařská impotence. Nuda, nuda, nuda a ještě jednou nuda. Měla jsem chuť si začít čistit nehty ve chvíli, kdy hlavní protagonista jen tak mezi řečí sdělil své partnerce, že je HIV pozitivní. Tohle, sakra, mělo vyvolat emoce! A ono nic. Je mi líto, ale takhle povedený film nevypadá. ()