Hap & Leonard

• USA Hap and Leonard
USA, (2016–2018), 14 h 28 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Jim Mickle, Nick Damici

Predloha:

Joe R. Lansdale (kniha)

Hudba:

Jeff Grace

Christina Hendricks, Bill Sage, Michael Kenneth Williams, James Purefoy, Don Yesso, Florence Young, Garrett Kruithof, John L. Armijo, Pollyanna McIntosh (viac)

Děj je zasazen do pozdních osmdesátých let. Hap and Leonard patří k žánru noir a je záplavou temné šibeniční komiky, kterou poskytují dva velmi dobří přátelé, jedna femme fatale, skupina odepsaných revolucionářů, páreček vraždících psychopatů, jistý ztracený lup a chlupy. (AMC Czech)

Redi

S01: H&L je náhodou fajnová odlehčená buddy "fargovina“ se slabšími dialogy, pomalejším tempem a sledováním jediného dění. Určitě to není nic extra utahaného, jak se nám tady nějaký expert snaží namluvit (zase nějaký ko*ot, co rád demotivuje lidi po jednom díle). Pro ty, kdo potřebují akci a hektolitry krve od začátku do konce, no dobře, to nebude, protože toho si užijeme “až“ v druhé polovině. V prvních třech ep. sledujeme plánování a nalezení pokladu, v posledních třech ep. následek toho. Do toho dobová buranská/jižanská atmosféra osmdesátek se stálým debatováním o následcích šedesátek, párek psychopatů, přičemž ona jak vystřižená z nějakého grindhouse revenge BDSM porna a on jak profesor historie... k tomu vděčné obsazení (Ch. Hendricks, M. K. Williams... i ten J. Purefoy)... prostě pohodys. Do další řady snad zapracovali na dialozích, ať je tam ten buddy humor víc cítit a ať jsou ti čtyři bludišťáci stoprocentní. ()

Davies182

Zííív! Pokud jste si snad někdy o nějakém filmu či seriálu dovolili tvrdit, že se v něm nic neděje, tak si honem rychle vzpomeňte, o co přesně šlo. To abyste se pak zpětně mohli omluvit jeho tvůrcům, až se prokoušete PILOTEM Hapa a Leonarda. Víc o ničem a útrpněji natahovaný už to snad vážně natočit nejde. Pokusím se na tohle atmosférou wannabe Banshee co nejrychleji zapomenout. ()

Cervenak

Hlavní hrdinovia sú sympaťáci... a to je bohužiaľ všetko. Dej, ktorý by ledva vystačil na ako-tak zábavných 90 minút, je tu neznesiteľne natiahnutý na 6 dielov. Pritom všetko podstatné sa udeje počas desiatich minút na konci piateho dielu a počas úvodnej štvrťhodinky šiesteho. Všetko potom je zbytočnosť a všetko predtým sa dalo šikovne napratať do hutnej polhodinky. Strata času, čo vzhľadom na údajne kvalitnú predlohu od nesporne výborného autora mrzí o to viac. ()

EdaS

1. série 70% Četl jsem všechny knížky, takže je jasné, že pro Hapa s Leonardem mám slabost (a hodlám jim trochu nadržovat, když bude potřeba). Jim Mickle si s Lansdalem rozumí, jak potvrdil už v Cold in July, a nejinak je tomu tady. Casting se povedl výborně a i když by to celé mohlo být trochu svižnější a sevřenější, bavil jsem se velmi dobře. Už aby tu byla další série. ()

Spooner

Po 2 dílech: Celkem sympatický chlapácký kousek. Režie s příliš pomalým tempem sice trochu drhne, atmosféra je ovšem správně buranská, obsazení hlavní trojice by snad ani nemohlo být příjemnější a jako rozehrávka na daleko krvavější a vyhrocenější průsery to funguje více než obstojně. Pokud tedy tvůrci v budoucnu lépe uchopí svůj styl a zapracují na humoru a hláškách, mohla by nás čekat poctivá a výživná žánrovka. A to rozhodně není málo. 70% ()