Deväť životov pána Fúzika

• Česko Já, kocour (viac)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratne úspešný, závratne bohatý a blbec. V snahe postaviť najvyšší mrakodrap na severnej pologuli, je samoľúby miliardár pripravený obetovať čokoľvek. Aj lásku svojej rodiny. Tomov pracovný život ho odcudzil od jeho rodiny. Neváži si oddanú manželku Laru (Jennifer Garner), zanedbáva dospelého syna Davida a ignoruje prosby dcéry Rebeccy o jeho pozornosť. Tá má k 11. narodeninám jediné prianie: chce mačku. Tom sa náhodne ocitne v obchode so zvieratami podivného Felixa Perkinsa (Christopher Walken). Svojrázny majiteľ presne vie, čo Tom potrebuje: veľkého kocúra menom pán Fúzik.
Cestou na dcérinu párty má Tom fatálnu nehodu. Po prebudení zisťuje, že zatiaľ čo jeho telo leží v kóme v nemocnici, jeho myseľ sa ocitá v tele kocúra. Tajomný pán Perkins mu dáva jasné ultimátum: má týždeň na to, aby svojej rodine dokázal, že ju miluje a záleží mu na nich. Inak navždy zostane chlpatým kocúrom. A tak prvýkrát nemá Tom život vo svojich rukách, ale v chlpatých labkách a jeho osud doslova visí na pazúroch. (Magic Box)

Spiker01

Úplná ptákovina to není, například různé záběry kamery působí poměrně velkolepě, hlavně když se otáčí kolem komplet renderovaného mrakodrapu. Kočka v pohybu už vypadá o něco hůře, ale občas je to vtipné, Kevin Spacey zachraňuje co může a Robbie Amell překvapivě také není k zahození. Nečekal jsem nic extra, proto zklamán rozhodně nejsem, ale lépe může být vždy...6/10 ()

venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj. ()

Corpsegrinder

Pro majitele koček je tohle povinnost neboť vám budou všechny ty hovadinky co Kevin z Pejsy předvádí povědomý. Tvůrci filmu si občas vypomáhaj digitálníma efektama aby trochu zvedli zábavnost ale jinak je zde to kočičí chování vystižený úplně přesně. Sibiřskou kočku náhodou taky doma máme takže o to víc to pro mě bylo úsměvný. Samozřejmě že zápletka i děj jsou dětinský ale co jste od filmu s takovým námětem čekali? Naprosto pohodovej film kde jsem se hodněkrát upřímně zasmál a lituju lidí co si zde stěžujou, musíte bejt vážně smutný a zahořklý. ()

kaylin

Snímek má asi celkem zaslouženě nízké hodnocení za to, že v podstatě už díky názvu víte, o čem tohle bude. Jakmile se tam pak objeví Christopher Walkem v podobné roli jako ve filmu "Klik - život na dálkové ovládání", už máte jasno. Je to klišovité, je to přímočaré, ale stejně jsem se dobře bavil a Kevin Spacey mě dostal i hlasově. Navíc Jennifer Garner... ()

bourec

Jo,jo,i já půjdu proti vodě.Vřískající kocour,a navíc digitální.Nevim jestli by to živej kocour zvládnul,ty vole.Tady zřejmě někdo kouká na filmy jen z nudy.Atmosféra Barryho Sonnenfelda byla jen ve scéně z prodejny Walkena,jinak trochu jinej film než na co jsme od Barryho zvyklý.Ale i přes určitou šablonu,kterou známe z dalších podobnejch filmů,ten film je dobrej,digi kocour je artista jak prase,a já se bavil,což se mi v poslední době až tak moc neděje.90%. ()

• Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)
  • Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)
  • Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)