Pôvabná Marisa Venturová (Jennifer Lopez) pracuje ako chyžná v luxusnom hoteli Beresford na Manhattane a sama vychováva desaťročného syna Tya (Tyler Posey). Ich pokojný, i keď zďaleka nie bezstarostný život sa zmení v deň, keď sa v Beresforde ubytuje bohatý a atraktívny kandidát na senátora Chris Marshall (Ralph Fiennes) so svojím asistentom Jerrym Siegelom (Stanley Tucci), psom Rufusom (pes Rufus Thomas) a ďalšími členmi početného tímu. Marisa podľahne túžbe obliecť si na chvíľu elegantný kostým bohatej hotelovej klientky, a práve vtedy sa po prvý raz stretne s Chrisom. Muž, ktorý kandiduje na senátora, je Marisou očarený a ona nakoniec podľahne jeho neodbytnému naliehaniu opäť sa stretnúť. Prijme pozvanie na večierok, kde svojou krásou zatieni všetky prítomné ženy. Bojí sa však prezradiť, kto v skutočnosti je, aby muža svojich snov nestratila. Lenže Manhattan je primalý na to, aby sa jej inkognito neprezradilo... (TV Markíza)

Rex Mundi

Štandardná tisíca-neviemkoľká variácia na Popolušku len pre skutočných milovníkov romantických komédií. V tomto prípade je aj tá komédia ešte dva kilometre za romantikou, ktorej si užijete požehnane. Sto percentná predvídateľnosť príbehu od prvej minúty po poslednú, prehnane idealizované postavy a nulová uveriteľnosť. Aspoň ma potešil pohľad na ako vždy dokonalého Ralpha Fiennesa, ktorý každú svoju rolu hrá zodpovedne a naplno a krásnu vedľajšiu postavu Boba Hoskinsa. ()

Lucas87

Ralf Fiennes a jeho vztah mezi chlapcem od Jennifer byl pro mě zlomem, který mě nadchnul. K filmu mohu říct je to hloupé, je to ohrané, je to dětské... prostě takový divčí sen, kde se mohou smazat rozdíly mezi společenskými vrstvami a sen se může stát skutečností. Objektivně bych to viděl mezi 2 a 3 hvězdami. ()

bublajsa

Nějak si stále pokládám otázku, proč se tomuhle filmu Ralph Fiennes(!) upsal. Sám na to reagoval tím, že chtěl zkusit něco lehkého a úsměvného. A že si hraní užil. Hraní? Ralph tady nahrazuje hraní svými svůdnými pohledy a zamilovanými úsměvy, což mu samozřejmě jde velice dobře, ale podle mě má na mnohem více, což také dokazuje jinde. Příběh je to hezký pohádkový, ale tak nějak kýčovitý. Mezi mé oblíbené scény patří všechny ty, kde Ralph nehraje spolu s Jennifer. K tomu, myslím, není co dodat. ()

dyfur

.....ani nič lepšie si senátor nemohol vybrať.....škoda len,že som pri tom sledovaní náročného deja nepostrehol či je pokojská rozvedená,vdova,slobodná matka....ale to je jedno hlavne,že má už desaťročného synka s ukecanou.....brááávo..to bola,ale srágota....jedna hviezda len za J.L. ......poznámka pre seba:nepozeraj viackrát. ()

kleopatra

Ježišmarja, já už z milé Jennifer a z jejího neuralgenického snažení "všechno znám, umim a všude jsem byl" asi dostanu psotník. Její krásná (?) pokojská má ale pravdu - když mu myla koupelnu, tak si jí nevšiml, ale do bílýho kabátu od Gucciho se zamiluje a nakonec je z toho láska jako trám?! Romantická komedie nemusí být hned slaboduchá, ale tahle svému žánru drsně snižuje kredit. ()

• Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)
  • Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 55 milionů amerických dolarů. (NIRO)