Snímek nás nechá nahlédnout do Messiho začátků, kdy v pěti letech začíná hrát s týmem Grandoli, až po den, kdy se z něj stane jeden z nejlepších fotbalistů světa ve známém klubu FC Barcelona. Celý dokument je doplněn komentáři spoluhráčů z klubu a známých osobností z Messiho blízkého okolí. (HelloNiky)

K4sum1

Moc mě nebavilo to věčné kecání o věcech, co snad každý správný fanoušek Barcy nebo Messiho ví, ale protože o tom kecali hlavně hráči Barcy, tak jsem to přetrpěla :D Jinak krásné nahlédnutí do mládí nejlepšího fotbalisty historie (pro mě prostě je!). I když jeho rodina nebyla nejchudší jako u jiných fotbalistů, stále to měl Leo těžké. Díky bohu za jeho dar! Jsem nesmírně ráda, že mám tu čest žít v době, kdy on hraje. A film není pojat tak aroganntně a sebestředně jako u Kristýnky :)) ()

bobstock

Roztomilý klučina z argentinského města Rosario, by možná zůstal zapomenut, jako mnoho dalších po celém světě. Jenže tenhle tak nějak ne. Nejmenší z rodu Messi, co chodil pozdě a byl spíše plachý, dostal dar. Obrovský fotbalový dar. Když mu babička řekla, že z něho vyroste nejlepší fotbalista světa, nevím jestli měla věštecké schopnosti nebo jen chlácholila 5letého Lionela, protože byl na svůj věk příliš malý a nechtěli ho do sousedského týmu. Přesto při jednom zápase ukecali trenéra a malého šikulu pustili na trávník s ohlavu vyššími kluky a tím se rozjela kariéra maličkého chlapce v obrovském fotbalovém světě. Stále se setkával s lidmi, kteří posuzovali podle fyzických parametrů, prostě moc malý na svůj věk, co by tam dělal na hřišti. Po shlédnutí jeho geniálního umu okamžitě žádali vše, co nabízí. I v juniorce Barcy byl terčem posměchu do chvíle, co dostal poprvé přihrávku. Z protihráčů si udělal neviditelné kolemjdoucí a horké doporučení Franku Rijkaardovi přiletělo nadsvětelnou rychlostí. Dokument je dělaný formou povídání o životě Lionela Messiho prostřednictvím jeho rodiny, přátel, trenérů, spoluhráčů, asistentů, novinářů atd. Vyprávění je protkáno zdramatizovanými příhodami včetně unikátních záběrů z kamery Lionelova otce. V porovnání s Ronaldem je tento více lidský, je opravdu znát, že lidé, kteří o něm hovoří ho opravdu obdivují v tom, co dokázal a jaký je, když to Ronaldo působí soustředěný převážně na sebe na svoji image. V dokumentu vyplňuje scénář převážně pouze on a o sobě. Naopak záběr z kamery, kdy poprvé usedá Lionel Messi v 16letech do kabiny barcelonského áčka a pokorně pozoruje velké fotbalisty je úžasný. Poté se dokolíbá lehkým krokem Ronaldinho, muž se sluncem v duši, rozjede plácací sérku a prostě se o toho stydlivýho kluka postará. Nádhera. Nakonec jsem moc rád, že mohu sledovat fotbal v době takhle talentovaného fotbalisty, jako je on a už vím, že když dá gól a začne ukazovat prsty do nebe, nevěnuje ho bohu, ale babičce. 90% ()

Le_Chuck

Messi fanboys si prídu na svoje, ale obávam sa že ako dokument to naozaj nemá čo ponúknuť. Messiho život je "len" to klasické rozprávkové, ako chudobné decko zo slumu vo veľkom svete prerazilo. Čo pri jeho talente asi ani ináč dopadnúť nemohlo. S čím mám ale hlavne problém, že na takéto rekapitulácie je vzhľadom na jeho kariéru priskoro a príde mi to skôr ako taká reklama na Lionela. No drama. 50% ()

Cristiana

Fandím síce Realu a milujem Ronalda,ale tento dokument oceňujem.Riadim sa totiž myšlienkou,že dobrého súpera si treba vážiť.Messi si uznanie zaslúži,o tom niet pochýb. ()