Lee Jeongchul je korejský policejní důstojník pracující pro Japonce, který dostal za úkol odhalit skupinu bojovníků za svobodu Koreje – ta je totiž již více jak 15 let pod nadvládou Japonců. V rámci plnění úkolu se začne scházet s Kimem Woo-jinem, který vlastní fotografické studio, což je ovšem jen zástěrka pro Kimovo ilegální aktivity. Ale jak se jednou Lee sblíží s odbojem, jehož součástí jsou i jeho bývalí přátelé, začíná pochybovat o japonské vládě a věrnosti k ní. Nyní Lee stojí před velkou otázkou: má se stát lovcem, nebo lovnou zvěří? (Filmasia)

DaViD´82

V úvodní hodině a půl rozvleklý mišmaš jakože commedia dell'arte a špionážního dramatu, kdy to každá z mnoha postav hraje na všechny strany. Aby se to od (vy)gradované cesty vlakem na závěrečnou hodinu překlopilo (skokově, nikoli postupně) v seriózní a řádně hutný osudový odbojářský biják se vším všudy, který se snaží (a s přivřením obou očí vlastně i obstojně) o „jihokorejskou Černou knihu“. Po technické stránce, kamerou i hudbou samozřejmě na výši; v tomto ohledu stěží od režiséra Jee-woon Kimova formátu čekat cokoli jiného. Vrcholem pak „tarantinovské scény“ vlakového zúčtování a večírku na policejní ambasádě (ta, pravda, dává na finále Hanebných panchartů vzpomenout možná až příliš). Ve výsledku zbytečně dlouhý film, kterému trademarkové jihokorejské mixování neslučitelných žánrů vyloženě škodí. A jakkoli to obsahuje nejednu scénu, na kterou nelze jen tak zapomenout, tak film vystavěný kolem nich je naopak zapomenutelný rychleji než by bylo záhodno. ()

Tyckin

Kvalitní práce tohle dílo. Po technické stránce asi není co vytknout, stejně tak se zdařila snaha navodit atmosféru dané doby. Herecké výkony obvykle velmi uspokojivé, Song Kang-ho nezklamal a třebas Lee Byeong-heon (ač měl dost málo prostoru) dokázal nejen výborně pobavit – scénka s pitím neměla chybu :-) Napětí bylo možno občas krájet, ač samozřejmě slabší momenty by se tu našly. Jelikož se snímek neodehrává zrovna v extra optimistické době, tak o krev a brutalitu zde není nouze, tedy slabším povahám bych shlédnutí příliš nedoporučoval – některé dámy v sále při jistých scénách odvracely tvář od plátna :-) Tedy shrnuto, snímek jsem si příjemně užil (díky velkorysé pozvánce od pořadatelů z předních řad) a hodnotím poctivými 80%. ()

chelseaman22

Důstojný historický epos o tom, kterak to Jihokorejci před založeným Samsungu a Kii měli náročné. Výborný casting podtrhuje především inspektor, který svou hru rozehrál na obě strany a nepočítal, že může skončit s průstřelem břicha. Přestřelka v jídelním voze perfektní. Dle hodnocení uživateli nedoceněno. 80% ()

EvilPhoEniX

Nejlepší Korejský režisér opět výborný a opět jinak. Jee-Won Kim je opravdu třída, protože jako jeden z mála zvládá více žánrů najednou, jeho I Saw the Devil patří i do dnes mezi nejlepší thrillery z Korejské tvorby, jeho western The Good, The Bad, The Weird je nadále nejlepším westernem z Korei i akčnák Bittersweet Life má místo v Top žebříčku. Jeho novinka Age of Shadows není bohužel natolik zábavná, abych jí mohl s radostí vyhajpovat ( První hodinku jsem lehce trpěl), ale jakmile se děj přesune do vlaku, pozornost výrazně stoupá a zde jsem si začal už velmi užívat mistra v akci, který začal perfektně vykreslovat atmosféru alá " Ticho před bouří" vrcholící v Tarantinovskou přestřelku a následnou nonstop akci až do finále, která byla příjemně brutální a esteticky na úrovni. Ze všech hvězd klasicky vládne Kang-ho-Song,Yoo Gong a v menší roli potěšil i Byeong-heon Lee, který pro zajímavost hrál hlavní roli v každém ze třech zmíněných režisérových klenotů. 75% ()

Vavča

Docela drsný film z dob Koreje okupované Japonskem. Skupina odbojářů má na krku Japonce i zrádce, policejní komisař Lee (vynikající Kang-ho Song) se pokouší držet svoji pozici spojky, mezi odbojem, japonským policejním aparátem, ale má to čím dál těžší. Film má hodně divný rytmus, kdy z akčních pasáží přechází do relativně hluchých pasáží rozvíjení příběhu, ale charaktery prakticky nemá čas blíže představit. Film toho chce stihnout strašně moc, ale dost necitlivě se vždy potrhá atmosféra předchozích scén. Ostatní herci, kromě dvou japonských postav (velitel a jeho poskok) nemají moc co hrát. Yoo Gong, tradičně výborný, Han Ji-min dostala minimum prostor něco předvést, epizodní roličku si střihl Lee Byung-hun. Pasáž ve vlaku strhující, ale jinak film, celkem dost unavuje, syrová atmosféra, akce super, ale dost tomu chybí, ani výborná hudba a finiš to nezachrání. ()