Shania Twain: Koncert v Las Vegas 2014

(koncert)
  • USA Shania Twain: Live from Vegas (viac)
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2015, 92 min (Alternatívna 60 min)

Shania Twain

Nekorunovaná královna moderní country několik let nekoncertovala, ale propracovanou show z města hazardu na sebe zase strhává pozornost!

Proslulý Palác césarů voní penězi. Stojí totiž na jedné z hlavních tříd v Las Vegas. Obří hotel s restauracemi, bary a kasinem (pochopitelně) tu a tam pronikne i do kulturních rubrik, protože místní divadlo Colosseum pro více než čtyři tisíce (!) diváků pravidelně uvádí koncerty hvězd světového formátu. Rok po otevření zábavního komplexu (1966) už tady vystupoval Frank Sinatra. Současníky baví Cher, Elton John, Céline Dion, Mariah Carey a mnoho a mnoho dalších. Všichni výše zmiňovaní umělci získali trvalejší angažmá. Hm, získat tak alespoň na rok umělecké angažmá v Paláci césarů...K uskutečnění takového snu stačí zdejším manažerům maličkost – být extra třídou. Shania Twain je pětinásobnou držitelkou Grammy, prodala přes sedmdesát miliónů alb a je nekorunovanou královnou pop country. Páni manažeři, to by šlo, ne? Kanaďanka se Las Vegas upsala na dva roky!

Stálá scéna a penězi nešetřící produkce dovolila vzniknout show, které nemá v oblasti moderní country obdoby. Už jen příjezd, či spíše přílet vlasaté krásky na scénu za řídítky nablýskaného futuristického chopperu je impozantní. Zasvěcení v sále už vědí, že první písní bude I'm Gonna Getcha Good, protože podobnou stylizaci s motorkou předvedla i ve svém videoklipu. Vlastně, celý koncert se odvíjí s rychlostí videoklipového střihu. Diváci bez dechu sledují měnící se prostředí jakoby mávnutím kouzelného proutku. Kanadská hvězda a její třiadvacetičlenný hudební a taneční doprovod se tak během koncertu objeví na ranči, v salonu, v hořícím lese...Vlastně ani nepřekvapí, když se ikona country Shania Twain, objeví na podiu v sedle koně. Dokonce dvakrát, jednou na běloušovi a podruhé na vraníkovi. Fanoušci, kteří znají zpěvaččin starší záznam z Chicaga (2003) se mohou připravit na opravdový vizuální šok, protože koncertní novinka s názvem Still The One (2015) je trochu odlišný videomateriál. Jako z jiného světa. Respektive ze současného Las Vegas.

Ač v jiném balení, známé písně zůstaly. Pravda, leckde se lehce přearanžovávalo, ale stále populární Shania potěšila. Nezamlčela jediný hit. Jako skladatelka a především textařka má dar zasáhnout i posluchače neholdující moderní country. Vždyť Don't Be Stupid (You Know I Love You) či Man! I Feel Like A Woman! vysílaly country stanice stejně, jako rádia středního proudu. (Česká televize)

mira.l

Na jednu stranu by se tenhle koncert dal dlouze rozebírat, na stranu druhou mám jen chuť vykřiknout: "JO!!! SHANIA JE ZPÁTKY!" Nebo aspoň: "SHANIA JEŠTĚ NEPATŘÍ DO STARÉHO ŽELEZA!", protože představa, že bychom se od ní dočkali nějakého nového projektu ve stylu "Come on Over" mi moc pravděpodobná nepřijde, ta pauza byla asi přece jen moc dlouhá a z tvůrčí stránky jí po rozchodu s "Muttem" Langem asi tak trochu "ujel vlak". Takže ke koncertu. Monstrózní show z hlavního města světového hazardu je sice v několika momentech trochu kýčovitá, ale ve Vegas se dá spolknout ledacos. Je ale pravdou, že takové pojetí koncertu jsme od Shanii ještě neviděli, a třeba ta projekce na velké plátno za účinkujícími je velice působivá, celé je to moc pěkně udělané. Shania sice po těch víc jak deseti letech přestávky poněkud zestárla, ale pořád je to krásná ženská, ani se nechce věřit, že už téměř na hranici padesátky, potěšilo mě vidět některé známé členy jejího bandu, jiní jsou zcela noví, mladí, ale tak je to asi dobře. Zazní tu vzásadě všechny velké hity, některé v poněkud pozměněných aranžích, které se mi i na první poslech docela zamlouvaly. Což je mimochodem na druhou stranu při troše kritiky asi její obecně nevětší problém, její kariéra je postavená v podstatě na písničkách ze dvou, maximálně třech desek, ale to je otázka mimo rámec tohoto komentáře, pro fandy to nic na kvalitě koncertu neubírá, jen je to prostě pořád to samé, i když, jak už jsem napsal, v jiných aranžích.Netradiční je i použití hned dvou živých koní, na kterých Shania přijela na jeviště. Pro mě osobně tohle DVD představuje velice milé překvapení. Za zmínku stojí i hodinový dokument ze zákulisí příprav celé akce. Je z něj vidět, že Shania je člověk jako každý jiný. Po ještě aspoň jednom shlédnutí třeba přidám v komentáři i něco navíc. ()

Autogram

Jedinečné predstavenie, veľkolepá šou, čo iné čakať od kombinácie Shania a Las Vegas. Pojem veľkoplošná obrazovka nadobudol nový význam, tu je snáď väčšia ako pódium a je dokonale využitá. Dostal ma aj príchod speváčky na koni, hlavne ten druhý, keď s ním odspievala celú skladbu a predviedla dokonalú súhru. Shania do starého železa rozhodne nepatrí, po rokoch je z nej, ako by povedal klasik, katalógová MILFka a predviedla výborný výkon, skvele vyzerala v kostýmoch a pokiaľ sa dalo, aj zatancovala. Skrátená hodinová verzia mi skončila skôr, ako by som si želal, teraz už len sa niekde dočkať kompletnej verzie. ()

Marze

Par pisnicek bylo mimoradne vydarenych.K tomu vizualne pusobiva scena.Zahrala i nejake countryovky.Skoda ze nikdy nezavitala do Ceska a dokonce nekolik let koncertne oddychovala na gauci. ()

JB001

Vizuelně pěkná show, ale hudebně to není můj cup of tea. Bližší mi je třeba taková Amy MacDonald, která asi na koni nejezdí.  Sice není tak populární a nemá tak monstrózní koncerty, ale její muzika je bližší mému srdci. Nicméně komu čest tomu čest. Na své roky vypadá skvěle... ()