Grand Theft Auto je bezpochyby jednou z nejznámějších video her na světě. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi seznamuje se Samem Houserem (Daniel Radcliffe), americkým herním tvůrcem a producentem, který byl hlavní hnací silou při její výrobě. Cestu téhle kontroverzní hry ke slávě ztížil soudní proces, při kterém se právník Jack Thompson (Bill Paxton) snažil dokázat, že GTA a podobné hry ničí morálku, a proto je potřeba je zákonem zakázat. (IZFNP)

Spiker01

Miluju GTA. Miluju Rockstar. Od pradávna. A nedělám si iluze, že je Gamechangers věrohodné veledílo. Není. Samotný Rockstar film neposvětil a tvůrčí BBC evidentně kope za obě strany. Z aféry Hot Coffee totiž nevyvázl R* jen tak, jak je řečeno ve filmu, dostali nejvyšší pokutu v dějinách videoherního průmyslu...kterou sice smázli levou zadní vydáním další hry, potažmo samotného GTA IV, ale ať mi nikdo netvrdí, že pánbíčkářský právník Jack Thompson nedostal, co si zaloužil. Padělal důkazy, urážel všechny od předsedy nejvyššího soudu po samotného CEO R* Sama Housera, on přišel právem o licenci a z jeho vystupování v médiích mi postava Billa Paxtona příliš nesedí. A co samotná vražedná mašina na policejní stanici (ano ten nigga, samozřejmě, že je to nigga :D), to mi fakt chce BBC tvrdit, že ho Gta Vice City naučilo chladnokrevně pálit headshoty polišům...že mu dalo výcvik na to, aby něco takového zvládl? Přes to přeze všechno mě ten snímek velice zaujal. Je třeba ho brát s rezervou, ale vždycky mě zajímalo, jak to vlastně u Rockstárů chodí a jak vymejšleli dnes už kultovní mise do jejich dvou nejoblíbenějších her. A lepší nějakej pohled, než vůbec žádnej..A těžko nějaká korporace natočí, jak to vlastně u nich chodí doopravdy.. PS : Chcete vnější pohled na věc? Rozhodně doporučuji toto! ... 90% ()

Malarkey

Na televizní film sakra dobrý kousek. Grand Theft Auto je pro mě herní pojem a zkejsnul jsem u ní desítky hodin. O tématu tak povědomí mám a bylo hezký nahlédnout pod pokličku Rockstar Games. Daniel Radcliffe třeba coby Sam Houser byl skvělej. Navíc se mi líbilo i to, že film tématem nesvažoval k ani jedné ze stran. Snažil se být neutrální. A to i přesto, že ten křesťanskej právník byl slušnej psychopat. Co naplat, takovejch je plná Amerika. ()

eLeR

Sam Houser a spol si robia svoju robotu naozaj na stodvadsať percent. O tom hovoria čísla predajnosti ich hier. Dávam im za pravdu, že nielen v hrách, ale všade okolo nás (filmy, knihy, hudba) je kopec násilia. Ale pravda je aj to, že na rozdiel od tých ostatných médií, kde násilie len sledujete, v hre ste to práve vy, kto ho pácha. Na televízny film to bolo naozaj dosť dobré, spracovanie sa mi páčilo a Daniel exceloval. ()

sskrblik

Pustit se do natáčení filmu o vývojářích počítačových her chce hodně odvahy. Už jenom kvůli tomu, že kultovní série Grand Theft Auto je na trhu skoro 20 let a má za sebou obrovskou komunitu. O to víc, si takový film nemůže dovolovat chyby. Inu režisér na to šel chytře a zkratkovitě nás vhodil do doby, kdy vzniklo Vice City. To je ostatně i díl, které jsem spolu s prvním dílem hry věnoval nejvíce času. Nostalgie ve filmu zde působí i po letech dobře a Vice City můžu atmosférou zařadit k těm nejlepším, takže mě tento odkaz mile potěšil. Co mě asi nejvíce vadilo bylo to, že film působí polovičatě. Rychlý průlet událostí kolem vývoje San Andreas a pak už jen soudy soudy soudy. Je to sice zajímavé že Hot Coffee modifikace byla na originálním DVD a že se přeli s právníkama, ale na tom stavět film o Rockstar Games? Já nevím, spíš to mohlo být víc o lidech, co zapříčinilo vývoj her, kde se inspirovali atd. To by pro mě osobně bylo daleko více poutavější. Takhle to byl film na který se dalo koukat a Radcliffe kupodivu zvládl roli dobře. ()

Aljak

Na túto kauzu si ešte celkom pamätám, hoci až tak detailne som to veru vtedy nesledoval. No tak som teda s úžasom očakával ako to vlastne celé bolo. Napokon mi to však celé prišlo dosť ťažkopádne a nezáživné. A to do toho bola vraj ešte primiešaná dramatizácia navyše. Ale v konečnom dôsledku nič extra, teda až na výborné herecké výkony Daniela Radcliffa (konečne nemám pocit že sa pozerám na Harry Pottera) a právnika v podaní Billa Paxtona. Téma filmu tiež zaujímavá, ale napokon až príliš nezáživná. P.S. Ja si myslím, že násilné hry majú vplyv na správanie a vnímanie sveta hráčov (hlavne tých v nižších vekových kategóriach). ()

• Film byl natočen na motivy knihy Davida Kushnera „Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto“. (DJDVD)
  • Scény, které se odehrávají mimo New York, se točili v Jižní Africe. (DJDVD)
  • Syn Jacka Thompsona (Bill Paxton) Johnny (Garion Dowds) nosí ve filmu bíle triko s logem fiktivní  internátní školy Bullworth. Je to odkaz na hru z dílen Rockstar Games - "Bully". (JohnnyBane)