Inseminátor

• Česko Špitál plný breberek (festivalový názov) (viac)

Infikování zárodků hmyzu v lékařském ústavu vyvolá nebezpečnou mutaci obrovského růstu. Krvavé lidské oběti si vyžádají zásah armády. Podaří se zastavit útok na lidi? Invaze hmyzu nebezpečně ohrožuje celou budovu. Záchrana lidských obětí není jednoduchý úkol. Tento známý snímek již v minulosti volně přeložený jako “Inseminátor“ na nelegálním trhu získal diváckou úspěšnost. (Video-Spoj)

Xeelee

[FOD 2024] Jasně, pod nemocnicí běžně mají obří laserovou laboratoř a běhají jim tam děti s leukémií do márnice, kde krmí podivnou z pacienta vylezlou larvu něčím zeleně svítícím s nálepkou biohazard, po čemž strašlivě zmutuje. Takový běžný den v Nemocnici na kraji města, snažící se napodobovat motivy z Vetřelce. Jen tam nechcete uvíznout, když dají nemocnici do karantény a všechny kdo chtějí zdrhnout zastřelí. Docela úlet. Tu leukémii a měnící se pohlaví hmyzáka si nevymysleli otrlci pro simultánní dabing, ale opravdu to tam je! ()

tron

Ďalší (ďalej Netvor, Leviathan alebo Critters 4) votrelecký pohrobok. Nechýba dokonca švárna kučeravá deva. Dej je umiestnený na Zem, do nemocnice. Prostredie atraktívne a votreleckú ságu mám rád, takže som vďačný za každý dobrý klon... ale toto je ozaj ukážkové béčko s tomu odpovedajúcimi trikmi, dialógmi, scenárom, hereckými výkonmi... Ale som rád, že som Inseminátora videl, nakoľko som sa naňho tešil celé roky. Nakoniec to síce nestálo zato... ale aj tak som rád. Svojím spôsobom. William Fuet neskôr natočil aj ďalšiu kópiu slávnejšieho filmu, akurát tentokrát už nie kópiu Votrelca, ale kópiu Vyslobodenie (Trapped). ()

Othello

[otrlec] Tentokrát si to nesedlo s otrleckým živým dabingem, který dle mě trochu válčil s faktem, že příběh, ve kterém se motají odekoltované doktorky s rozpuštěnou trvalou na hlavě po nemocnici, která má ve sklepě laser, který má ehm zpětný ráz, nějakou doprovodnou piškuli vlastně nepotřebuje. Co se týče samotného filmu, tak ten doplácí zejména na to, že nejhorší věc, která se monster hororu může stát je když jsou líný trikaři a svojí práci řeší tak, že mávají na provázku špatným modelem do blikajícího světla. PS: jedna scéna ve filmu je imo satira na Bechdelový test, ale je možný, že to jen tak vyšlo ()

Han22

Po všech těch slasherech celkem příjemná změna - sympatické postavy, vojáky uzavřený prosto nemocnice, epidemie která se mění na souboj s monstrem, chvílemi solidní vetřelecká atmosféra. A v podstatě jsem se i celkem bavil, jenže ta technická stránka... V okamžiku, když to začně být zajímavý se odehrávají všechny scény v temnotě blikající modrým světlem, monstrum není radši moc vidět a když už se ukáže, režisér se snaží vše maskovat šíleně třesoucí se kamerou. Zbytečně, efekty "mravenců" jsou zkrátka příšerné a troufám si říct, že i podobné filmy z 50. let vypadaly líp. Natož na rok 1987, kdy vznikaly filmy jako Predátor. Za mě 50%, s lepšími efekty to mohlo být mnohem více. ()

SOLOM.

Když jsem si přečetl hrubý obsah filmu, byl jsem docela zvědavý co se z toho nakonec „vyklube“. Zvířecí horory mám rád a občas se mezi nimi vyskytne i nějaký ten hmyzí klenot. Bohužel zde zůstalo jen u zbožného přání, protože svou kvalitou tento kousek nedosahuje ani průměru. Již samotný název byl hodně zavádějící, ale režisér Fruet nedokázal vyždímat ze scénáře veškerý potenciál, který se tu přímo nabízel. Nevím, možná za to mohl malý rozpočet, snad jeho momentální rozpoložení – protože jinak jde o docela dobrého režiséra, který má na svém kontě několik zajímavých filmů. Přitom samotná atmosféra skutečně zpočátku nevypadala vůbec zle. Onen strach z „neznámého“ k tomu dopomáhal, stejně jako samotné prostředí nemocnice, které již samotné v mnohých probouzí hrůzu a křeče. Když k tomu připočítáme i několik prvních úmrtí / zmizení několika postav, nevypadalo to vůbec špatně. Zvláště když ani herecké obsazení – potažmo výkony, nebyli taky zrovna špatné. Jenže potom přišel největší kámen úrazu a to samotná podoba hmyzí nestvůry a její nepřirozené pohyby. 40% ()

• Postava Dr. Rachel Carson je pomenovaná podľa morskej biológičky a environmentalistky Rachel Carson, ktorá ako jedna z prvých upozorňovala na znečisťovanie životného prostredia. (beso74)