Ray je příjemný mladík, který ale trpí schizofrenií a právě ho přepustili ze psychiatrické léčebny. Nadále ale potřebuje péči a teď se o něj má starat jeho bratr Pete. Ten trvá na tom, aby Ray bral své léky, které ho mají držet v reálném světě. Nejdřív jsou oba v pohodě a užívají si, ale pak Ray upadne do zmatku, protože se zamiluje do Laury, která hledá nový vztah. Když se oba začnou zbližovat, Ray chce prožít svou lásku naplno a rozhodne se vysadit léky. Pak ale začne ve své hlavě opět slyšet podivné hlasy - propast mezi realitou a světem v jeho hlavě se začne prohlubovat, a všechno sa změní... (oficiálny text distribútora)

nascendi

Som presvedčený o tom, že prepustiť psychiatrického pacienta z ústavnej liečby a spoľahnúť sa na to, že bude pravidelne užívať predpísané lieky je príkladom hlúpeho, alibistického a nezodpovedného prístupu spoločnosti voči chorému jedincovi. Tento film mierne diskontinuálnym spôsobom rozpráva príbeh schizofrenika rozpadnutý na dve časti - s liekmi a bez liekov. Schizofrénia nie je malá zdravotná nepríjemnosť, a aj keď film nezabieha do tragických dôsledkov, prechod z mierne humorného príbehu do stavov plných napätia prináša poriadnu dávku dramatickosti. Výkon Daniela Craiga je bezchybný a prekvapujúci. Umožňuje prehliadnuť nedokonalé a nedotiahnuté záležitosti a mať z filmu ako celku aspoň mierne nadpriemerný dojem. ()

misterz

Mám taký pocit, že tomuto snímku výrazne pomohol dobrý casting. Všetci herci zahrali výborne a zapasovali sem ako riť na šerbeľ. Len mňa, narozdiel od ostatných, viac očarila tá dievčinka, u ktorej som sa nevedel nabažiť jej verbálneho prejavu. Ale inak ide len o jednoduchú exkurziu a prehliadku problémov a duševných stavov psychicky chorého človeka, ktorého predčasne prepustia z liečebne a on navyše k tomu aj prestane brať tabletky. Nič hlbšie v tom už nie je a načrtnuté problémy sa už ďalej nijako valne neriešia. Lepší priemer. 65/100 ()

Pohrobek

Opravdový příběh o obyčejných, avšak schizofrenních lidech a beznadějnosti života, jejž prožíváme, aniž bychom ho přijímali takový, jaký je, místo abychom si uvědomili svou bezmocnost a spokojili se díkem za dobré a pochopením pro to horší. Musíme se sami sebe ptát, kdo je tu vlastně ten nejzoufalejší, zda v normálním životě ztracený schizofrenik, či jeho s životem tvrdě, ale asi tak stejně úspěšně, se peroucí bratr. I ostatní postavy jsou poměrně solidně rozkolísané, což dodává filmu punc věrohodnosti. ()

mat.ilda

... a takhle si tam na ostrovech žijí své smutné, ušmudlané životy - jako by je měli pronajaté stejně, jako ty chlívky, co v nich přebývají z dávek... ne že by byly velké rozdíly mezi těmi, co si chlívky platí, ti si je pro samou práci zase neužijí... Takové já mívám z britských reálií smutky normálně, tentokrát ještě s bonusem chorobopisu, který nabízí jen jednu možnost života mimo zajetí a těžko ji obelstít bez toho, aby si hlava neprosadila udílení nevyžádaných rad. Přesvědčivý Craig, projevem i mluveným slovem iritující Kelly Macdonald. ()

emma53

Vidět Daniela v jiné roli, než v jaké je v současnosti nejznámější, je skutečně neobvyklý zážitek. A umí, jeho Ray je prima kluk, který má tu smůlu, že není úplně v pořádku a svou situaci řeší po svém i když ne zrovna tím nejlepším způsobem. Ale i David s Kelly v roli Peteho a Laury na mě působili příjemným, sympatickým dojmem a hlavně přirozeně. Tady ta nálepka komedie, drama opravdu sedne, protože tam byly chvíle a dialogy, kdy jsem se musela smát a ty se střídaly s těmi emočně smutnějšími. Ale všechno bylo tak akorát vyvážené s hezkým soundtrackem, že na konci jsem měla fajn pocit u srdce i přes tu smutnou realitu. Jsem ráda, že jsem na tenhle nenápadný člověčinou nasáklý snímek narazila. ()