Většina lidí se ze Země přesunula, z neznámého důvodu a neznámo kam. Film sleduje osudy tří chlapů, kteří spolu žijí a navzájem se podporují. K přežití využívají starý vojenský sklad materiálu a jídla. Snaží se udržet si lidské hodnoty. Na Zemi jsou ještě další skupiny lidí, kteří živoří a živí se kanibalismem. Po konfliktu s jednou takovou skupinou musí trojice opustit svůj sklad. Dostanou se do bývalého vězení, které jim přijde jako ráj. Vězení obývá mladá holka. Po dalších potížích se vše schyluje k poslednímu přesunu. (corax8)

klukluka

Sci-fi (? fakt?) o tom, jak si čtyři lidi vlezli do labyrintu betonových chodeb, vybavenýho komplet vším, co by člověk mohl potřebovat k životu. Přesto totální apokalypsa, protože se jim tady nikdo nedělal s hambáčema. Tři postavy tak aspoň měly o čem hovořit. Ta čtvrtá si žila svým životem filozofa a čaroděje a dávala tomu jiný, místy skutečně zajímavý rozměr. Dávala tomu náznak křídel, která by to vynesla ze sklepa filmové provenience alespoň do prvního patra. Jenom Barťákův Plesnivec na to ale nakonec nestačil. A následná trudná filmografie Kryštofa Hanzlíka napovídá, že to tehdy nebyla nešťastná náhoda. ()

dopitak

Za Bartošku a Mrkvičku po jedné* Podle mě je to prostě nepovedený, nedotažený pokus o post apokalyptické dráma. Ačkoliv v úvodních titulcích může někdo pookřát nad jmény dvou členů Lucie podepsanými u hudby, opak je pravdou. Hudba a její zbytečnost ve většině filmů začne postupně dost lézt na nervy. Natáčelo se asi v nějakém vojenském prostoru a v nějaké opuštěné továrně. ()

HenryS.

Psychedelická divoká devadesátá se dost podepsala na této postapo scifi.. Ale ne, že by to bylo na škodu! Dost dobrá práce s prostorem a napětím, ani ty logické kiksy a nedořešenosti nejsou tak úplně zásadní. Skvělý vtípek, kdy ve vojenském skladišti mezi vyrovnanýma brašnama s plynovýma maskama, termoskama a ešusema naštosované sošky Oscarů.. ()

jacksax

Mohl to být český Stalker a další Bartoškova životní role... nebýt technologicky nedokonalé kamery a asi tria Dvořák+Koller+Hladík (kteří by měli za svou hudbu vrátit peníze a všem protagonistům se jít po kolenou omluvit, protože takhle zkurvit film jsem už dlouho neviděl). V pětadevadesátém to pro mě byla pecka, dnes už pár věcí prostě nepřekousnu. ()

Fingon

Poslední přesun je dalším ze snímků, které se špatně shání. Na DVD nevyšel, VHS jsou pryč, v TV se nehraje a i pokoutní sehnání bylo dlouhou dobu nemožné. Vyplatilo se čekání? Ani moc ne. Snímek trvá devadesát minut, ale vleče se děsivě. Brabcova kamera místy slušná, herecké výkony ujdou (hlavně přisprostlá postava tehdy třináctileté Sandry Novákové), ale zároveň naprosto nesedící hudba (a to jsem měl některé písničky od Lucie rád). V rámci českých (československých) postkatastrofických snímků jde o bídu, případné zájemce odkazuji na Konec srpna v hotelu Ozon či méně známou Massebu. ()

• Poslední přesun je první český celovečerní film stříhaný na počítači (AVID). (pornogrind)
  • Žádná z postav ve filmu, až na dívenku, kterou hraje Sandra Nováková, nemá jméno. Všichni mají pouze přezdívky. (pornogrind)