Teď ne, Broskvičko

(amatérsky film)

Bývalí kriminalisté Waloszek a Szarovski se po třech letech potkávají na pohřbu velice blízké osoby jednoho z nich, která byla zavražděna. Díky této smutné události začnou znovu pátrat po zákeřném vrahovi. Udělali ale osudnou chybu, šlápli do vosího hnízda. Pokračování úspěšného amatérského filmu Šest prstů v Zeleném, plného nových kuriózních charakterů, nečekaných zvratů, místního nářečí a meziměstské rivality. (Horrorwatch)

eraserhead666

Komentář berte s rezervou, protože v tom filmu hraju (proto nehodnotím). Po horrorových zářezech různého ražení si Karviňáci řekli, že se trošku odreagují, pozvou pár Orlováků (protože bez nich by nedokázali nic) a zkusí něco jiného. Prostou, jednoduchou, ne zcela se vážně beroucí kriminální komedii. Jako výchozí bod vzali svůj první vážnější film Šest prstů v zeleném, jednoho fetišistického úchyla a natočili volné pokračování Šestiprsťáka. Důležité je, nečekat od filmu horror ani žádnou jeho odnož. Tentokrát o tohle opravdu nejde, jde jen o srandu a zkusit žánrově něco jiného. Asi největším záporem snímku je v první třetině trochu nepovedený, v některých případech až nepříjemně násilný střih a dějové prostřihy. Faktem je, že co si vybavuji, Horrorwatch company se k tomuto uchýlila poprvé a je holt třeba to ještě vychytat. Problém může snímek mít v okamžiku, kdy opustí hranice regionu. neboť teď má regionální konotace asi nejvíce ze všech Bulavových snímků, navíc (a to kvituji s povděkem a natrženou bránicí) si tentokrát nebrali servítky a dělali si srandu nejednou i přímo sami ze sebe a to nejen co do postav, ale i přímo herců. Na druhou stranu, neregionálního humoru tam je pořád dost. Mou čistě osobní subjektivní výtku bych směřoval k Lukáši Uhrinovi, protože začal normálně hrát a ztrácí to atmosférické kouzlo nehereckého "ňoumy". Klady? Směje se celé kino, tam, kde má. Lukáš a spol. jsou po technické stránce zase o krok dál. Jak vidno, trvá to, ale změny přicházejí, když se člověk snaží, zkouší a nebojí se. Tentokrát se jim poprvé podařilo utáhnout celovečerní stopáž, ten film prakticky nemá hluché místo. Tvůrci si berou k srdci kritiku a připomínky z předchozích snímků (zdravím Obituse). Takže? Broskvička je hlavně nevážný oddychový film, mezistupeň mezi předchozí a budoucí tvorbou Karviňáků (tedy doufám), taková pochvala, odměna sami sobě za tu práci, kterou za těch pár let odvedli. Miluju ty lidi, takže mou kritiku a pochvaly vůbec neberte vážně. Waloszek se Szarowským jsou masíři, docela se divím, že si těch dvou ještě nevšiml nikdo "od fochu". Ta dvojka si sedí jako kondom na pinďoura. Ale co je nejdůležitější: Tohle by se v Orlové opravdu nestalo. Chci více! ()

Alfréda

"Kdyby mě chtěl aspoň znásilnit, to bych se tak nebála. Vždyť vypadal jak kosmonaut." Taková sociální sonda z Karvinska - samé kurva pi*a vole vole. Víc se z filmu nedozvíte. Kdyby film předabovali do ruštiny, nikdo by nepoznal, že se odehrává v naší dědině, a ne na předměstí nějakého ruského maloměsta. 25% ()

zette

Vyborna krimi komedie, ktere by se v amaterske tvorbe tezko hledal konkurent. Hodne osobity film, celkem by me zajimalo, jestli by uspel i mimo ostravsky region, protoze si myslim, ze tento film hodnotila vetsina divaku prave ze severu Moravy a Slezska. Slusny scenar, kamera ma nekolik zajimavych momentu, jinak vsak pusobi, spolecne se strihem uz trochu divoce. Ozdobou je pak dvojice byvalych kriminalistu (Janko, Schweser), kteri svymi dialogy bavi od zacatku do konce. Zaujal me i otevreny zaver. Prvni moje setkani s Bulavou a doufam, ze ne posledni. ()

TheDon

Jestli má na něco Lucky Luke talent, tak na natahování filmu na celovečerní stopáž. Ikdyž i k tomu mu dobrejch deset minut chybí. Bohužel asi došly nápady. A to nemluvím o tom, že celej tenhle spektákl rozhodně nápady nesrší. Snažím se chápat co lidi vede k natočení takovýho movie a je mi jasný, že možnost zahrát si ve filmu a vidět svou držku na plátně je rádoby krůček k velké kinematografii. Tady jde spíš o skok. Ale rozhodně ne tím správným směrem. Kulometnej střih naprosto nesouvisejících scén na začátku byl snad jen chybou střihače, zbytek bych už připsal na vrub režisérovi. Banda neuvěřitelných neherců se křečovitě snaží vypadat cool a občas vystřihnout rádoby vtipný situace, který bohužel vtipný nejsou a navíc dějová linka značně pokulhává. Přemýšlím co posunulo děj nejvíc dopředu, jeslti to byl dementní hokejista, nebo ta mastná slutty blondýna. Sorry Luke, tohle se moc nepovedlo. 20% P.s: Lisa Ann je ve 42 trochu za zenitem. P.p.s: Griffine really? ()

MiaMahoney

Notypyčo, tak z tohoto fylma mě malem braly mory! Taka sonda mezi ynteleguany, to je maras jak cyp! Je až strašidelny kukat, co za gizdy se tu pohybuje volně bez nahubka; hotova elyta, chlopi najebani, baby tež maju plne ryny a na hajzlech pak společně robi kupu novych ynteleguanu, bo olačku neviděli ani z rychlyka. No tim lip pro společnosť!... Na začatku v kraji razovitem, kaj se s ničim neseru, zamorduju taku robku, pak se ňaku dobu kvuli robky klopi, až to dva take fajne chlopky bantuje k vendettě po seversku a je jasne, že někdo brzo nafasuje na pysk. Občas je to i silne kafe, gdyž na vas z monitora vyskoči taka morgoška bulata a vyvali cycky, no vygrcate se a je to zase cajk. Ale chuj s tym, to su enem take duperle, fylmik je to fajny, su tam dobre dřysty, dluhe je to tak akurat a doporučim ho fšem gizdum s permanentně krabatym pyskem, ať se aspoň chvilu zahihňaju... ()

• Roli reportérky si zahrála Marta Pilařová, která je v osobním životě redaktorkou redakce zpravodajství ČT Ostrava. Dále členka divadelního souboru Láhor Soundsystém a zpěvačka fastcorové kapely Kulma. (Luk80)
  • Jedná se o první snímek z karvinského studia Horrorwatch, který se natáčel na dvě kamery. (Luk80)
  • Kmotrem DVD byl na karvinské premiéře 30. května 2015 režisér, scenárista a producent Ivo Trajkov. (Luk80)