Drama o mladé ženě s rakovinou prsu. Pařížanka Claire (Marlène Jobert) pracuje jako tlumočnice z anglického jazyka. Ve stejné době, kdy si sama odhalí podezřelou cystu, se během konferenčních překladů sblíží se sympatickým ekologem Simonem (Jean-Michel Folon). Série vyšetření na klinice odhaluje krutou pravdu, Claire musí absolvovat několikatýdenní kúru ozařováním. Protože Simon odjíždí na delší služební cestu, Claire mu svou nemoc zatím zatají. Věci se však komplikují. (dopitak)

italka63

Pamatuju si tenhle film z televize, nádhernou Marlène Jobertovou, které osud postaví do cesty rakovinu a ona se rozhodne tak trochu schovat před světem a zoufalství jejího přítele, který nedokáže pochopit, že odmítá jeho lásku. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.7.1989, réžia českého znenia (ČST Praha) = K. M. WALLÓ - Dráma úspešnej tlmočníčky, ktorá je na prahu rodiacej sa lásky konfrontovaná s krutou diagnózou. Film v ktorom som sa poprvýkrát stretol so strašiakom zvaným rakovina. A MARLENE JOBERT mala krásne prsia. (30.5.2009) ()

boombang

Když to tenkrát (tuším v roce 1989) běželo v televizi, tak jsem podle názvu doufal, že půjde o nějakou erotiku. Nešlo, téma bylo mnohem smutnější, ale záběrů na hrdinčiny prsa jsem se i tak dočkal. ()

dopitak

Marlène Jobert v hodně smutném filmu. Od začátku 80.´snad medicína urazila pořádný kus cesty, základní problém vytýčený příběhem překladatelky Claire ale zůstává. Nemoc a její přijímání, zbytečnost zvaná onemocnění a taky, bohužel, předčasný boj o život. Krásný hlavní hudební motiv utáhne v pohodě celý film, Jean-Michel Folon (Simon) mi hrozně připomínal (zestárlého, tedy tak jak jsem si ho představoval) Raye Doyla (Martina Shawa). Původní barrandovský dabing K.M.Walló s ústřední čtveřicí Jarmila Švehlová-Hájková, Jan Kanyza, Simona Stašová, Soběslav Sejk - to je balzám pro uši. Marlene opravdu měla krásná prsa, a Jarmila Švehlová obstojně mluvila anglicky. ()