Bitva playbacků

• USA Lip Sync Battle
Hudobný / Komédia
USA, 2015, 93x22 min

Účinkujú:

LL Cool J (moderátor), Chrissy Teigen (moderátor), Jimmy Fallon, Dwayne Johnson, Common, John Legend, Anne Hathaway, Emily Blunt, Anna Kendrick (viac)

Zábavní pořad, kde se proti sobě postaví vždy dvě známé osobnosti a kde o vítězi rozhoduje publikum. Úkolem je co nejlépe a co nejoriginálněji přednést originální znění písní, kterou si určí sami účinkující. Jde tedy o co nejlepší synchronizaci rtů (Lip Sync) s playbackem písní. Pořadem provází LL Cool J a Chrissy Teigen. (Dio_Padre)

castor

Anne Hathaway a Emily Blunt se mile odvázaly. Docela příjemná jednohubka. Nejde o ukazování bradavek, nejde o vědomosti nebo o schopnost přežít v extrémních podmínkách. A to je v záplavě přihlouplých reality show vítaná změna. ()

tom.nosek

Koncept přenesený z The Tonight Show Jimmyho Fallona za mě funguje i v půlhodinovém formátu (hodinové finále první řady už bylo slabší). Druhé kolo dílu nabízí něco, co u Jimmyho jednoduše není. Faktem ovšem zůstává, že kvalita jednotlivých dílů z 99,9 % závisí na dvojici soutěžících. Pokud soutěžící neznáte, zábava je poloviční, i když předvedou dobrý výkon. Naopak u známějších osob je při dobrém výkonu o zábavu postaráno. Kvalita pořadu se tedy pohybuje mezi 3 a 5 hvězdami. Kromě epizody 1x03 s Anne Hathaway, která dle mého dosáhla maxima, čeho se dá v tomto pořadu a v této soutěži dosáhnout. Této konkrétní epizodě bych dal klidně i 6 hvězd. ()

Michi88

Zajímalo by mě, který chytrolín s nápadem na něco takového přišel! Show mě moc nenadchla a skoro vůbec nezaujala. Pokud v tom není zrovna vaše oblíbená celebrita nebo nedělá pořádnou show jako Anne Hathaway s Wrecking Ball, tak nemá cenu si to ani snad pouštět. Lepší by bylo, kdyby aspoň sami zpívali. Top Anne, za ní v závěsu Anna Kendrick, John Krasinski a Emily Blunt, jinak zbytek těžká nuda. ()

novoten

1. série - 60% - Když si ze sebe někdo zvládne udělat pořádnou legraci, jde o show, na kterou bych se vydržel dívat hodiny. A že Anne Hathaway, Anna Kendrick nebo Julianne Hough řádí přímo dokonale. Bohužel s přibývajícími díly řídne účast celebrit, které dobře známe i u nás, případně se dostaví ti, kteří zapomínají, o co v pořadu jde (Tyson), nebo jsou humorem i projevem tak mimo, že jen kroutím hlavou (Bieber, Azalea). Po první sezóně tak nakonec hodnotím níž, protože LL Cool J jako moderátor právě slabším epizodám nijak nepomáhá a Chrissy Teigen sice dobře vypadá, ale jako co-host je přímo odstrašující. 2. série - 70% - Mnohem vyrovnanější, ale občas o poznání méně výjimečné. Pořád platí, že kdo se přijde odvázat, ten zboří sál (Tatum, McHale, Saldana), zatímco nudní patroni mi přivodí dřímotu i ve slabé dvacetiminutovce (Derulo, Chrisley nebo Peters). Naštěstí chybí vyloženě přešlapová čísla, takže se dá bez problémů sjíždět téměř celá sezóna najednou. Při takové příležitosti ale o to víc vynikne, že se na propracovanost samotného lip syncu přestalo hrát na úkor mnohdy až zbytečně bombastičnosti, která interprety paradoxně spíš plete. Navíc LL Cool J začíná být se svým stále stejným pozdravem a jednou nacvičenou užaslou grimasou až nepříjemně strnulý. Coby člověk mi přijde jako sympaťák, ale v moderování mu ujíždí vlak. 3. série - 70% - Oživení konceptu je nutné, jinak se celá Battle smutně rozsype, ale tenhle rok to ještě stále těsně stačilo. Můžou za to především překvapivě zábavní hosté, u kterých bych to nečekal (Cheadle, Martin) i ti, kteří jsou přesně tak zábavní, jak jsem si přál (Holland, Astin, McGorry). Ve dvou případech jsem ale měl pocit, že mi protagonisté chtějí plnit nepublikovatelné sny. Kate Upton zpívá v úboru školačky slavnou "…Baby One More Time" a o pár epizod později se zastaví Ashley Graham, aby v leopardí podprsence předvedla Shaniu Twain? Buď mě někdo velmi intenzivně šmíruje, nebo jsem letos byl obzvlášť hodný. Škoda, že dojmy z celé sezóny jdou dolů kvůli posledním dílům, nepochopitelně odvysílaným v letní pauze, které navíc patří k tomu nejhoršímu z celé show. 4. série - 60% - Novou otvíračku nepovažuji za změnu konceptu, ale s převraty se musí začít pomalu. Za ty roky jsem si ale na show natolik zvykl, že mi nevadí, že zůstává většinu času v poněkud zrychleném (a tím pádem i "zprůměrovaném") formátu, za těch slabých jednadvacet minut se toho více snad ani stihnout nedá a spoustu párů tak zapomenu ve chvíli, kdy konkrétní díl skončí. Za naprosté dno považuji souboj Bena Higginse s Rachel Lindsay, kde jsem nezábavností obou zúčastněných upadal do polospánku, z nejlepšího soudku byl rozhodně souboj krásek, které milovala devadesátková generace, tedy Suvari X Silverstone, na podobně nostalgickou strunu zahrála i Shania Twain Tribute. V první řadě ale zabodovala poslední epizoda s dvojicí ze seriálových Heathers. Oba totiž dali vzpomenout na fenomenální výkony, které kdysi tuhle show vůbec odstartovaly a povedlo se jim navzájem šponovat výkony tak vysoko, že se rozhodně jedná o nejlepší díl za tři poslední sezóny. 5. série - 60% - Líbí se mi, jak mě občas převeze speciál, který nechci a on je ve výsledku snad nejlepším momentem sezóny (Jason Schwartzman proti hostu ze Sesame Street), méně se mi líbí, že hlavní atrakce jsou nakonec ostudou (Mariah Carey speciál, a to i přes účast Darrena Crisse). Zkrátka další pohříchu nevyrovnaná skladba dvojic, kde LL protěžuje hosty z těch samých seriálů (Empire, Power) a mně nezbývá než doufat, že někdo z těch příjemnějších příchozích chytí šanci za pačesy a pořádně se předvede (Brooklyn Decker, Lauren Ash), než aby prázdně tlachal a ve výsledku nudil (komplet sestava z Queer Eye). Zdá se, že si show dává dočasnou pauzu, tak musím vyjádřit alespoň obrovskou radost z Chrissy Teigen. Jak byla v prvních letech občas k nesnesení, teď si krade celou show pravidelně pro sebe. Z upištěný holky je máma dvou dětí, co si vytříbila situační komiku a pět let totožného (naopak spíše čím dál nevěrohodnějšího) Coola dokáže v každém díle přehláškovat během slabých pěti minut. () (menej) (viac)

KatyBitch

Joseph Gordon-Levitt, Jimmy Fallon a Channing Tatum jsou králové Lip Synců. LL Cool J je jako moderátor dobrej akorát mi občas vadí ty jeho rekce, Chrissy neumí nic jiného než být vyprsená na mixážním pultíku a kazí dojem celého pořaxu. Je to skvělá oddechovka. Doporučuji díl Crews vs. Tyson(Terry bude "zpívat" thousand miles z Někdo to rád blond), Gordon-Levitt vs. Anthony Mackie a samozřejmě Tatum Takeover (sorry not sorry Jenna se nechytá vtipné bylo jenom když parodovala Chana, Channing je lepší než Beyoncé a vtipnější než jeho žena) ()