Naemsaereul boneun sonyeo

• Južná Kórea 냄새를 보는 소녀 (viac)

Polda, který přestal cítit bolest, se za pomoci ženy se synestézií snaží dopadnout sériového vraha, který tragicky vstoupil do jejich životů. (Netflix)

Mkqp

Do 11. dílu jsem byl mile překvapen. Příběh utíkal svižně, nic se zbytečně nekomplikovalo a i přesto, že se vyšetřovatelé chovali jako idioti, vyšetřovali celkem dobře a chytře. Poté přišlo typické korejské schéma: "Je to všechno moje vina. Už tě nemiluji." Naštěstí tím nenatahovali děj a jednalo se jen o chvilkovou záležitost. Od té doby však začala kolísat kvalita vyšetřování a místy působily některé situace dost hloupě. I tak musím být shovívavý, protože se pořád jedná o pohodové dílo, nesoucí se v mírně komediální rovině. Poslední díl si, ale mohli odpustit. Jinak The Girl Who Sees Smells také potěší záporákem, který zde není vyobrazen pouze jako černá figurka, jak to většinou v JK seriálech bývá. ()

Denila

Nevím kdy jsem si tento kousek oblíbila.. začátek se zdál průměrný a pak prostě a jednoduše BUCH. Naprosto nádherný soundtrack, který si budu hýčkat. Co se týče děje, nejvíc mě bavil konec, roztomilost hlavního páru a jejich parťáků z práce neznala meze a stejně to ničemu nevadilo a neztrácelo to kvalitu. (song Jubi & Jang Yi Jeong - Confusing Jelly Cookie - Excuse Me ) ()

andiek05

Má očekávání nebyla zas tak veliká, i když Yoochun ... Popravdě jsem si myslela, že to bude něco jako to bývá u japonských dramat, že když má někdy nějaké schopnosti, v každým díle něco pomáhá řešit a teprve na konci se začne něco dít. The Girl Who Sees Smell mě velice mile překvapilo :-) Protože příběh byl úžasný!!!!! Celou dobu jsem přemýšlela a zvažovala, zda se to hodí ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Pět hvězdiček by si sám o sobě zasloužil Yoochunův komediální talent :-D :-D :-D a Min Namgoongova flexibilita a opravdovost (y) (y) (y) Naopak poslední dva díly mě nějak moc nenadchly, neříkám, že to bylo špatné, ale nebylo to ono :-D ()

vett

Naprosto skvělé první dva díly, které hodně navnadí, ale bohužel očekávání nenaplní. Na rozdíl od ostatních bych ocenila, kdyby si seriál zachoval epizodovost - tedy co díl to jeden případ a to v režii trošku praštěné vyšetřovatelské dvojice (automobilová honička s tím mini autíčkem, to je prostě lahůdka!!) - uplně to vidím jako naprosto bláznivý skvělý romkom, ale samozřejmě korejci se jako vždy vrhají do kalných vod melodramatu a zápletka se natáhne jako žvýkačka. Škoda, ale nikoli velké zklamání. Mickyho tvářička mi přišlo, že už není co bývala, ale za to jeho herecké schopnosti se rozhodně vylepšili. Se-gyeong Shin mě velmi mile překvapila a poprvé(!) se mi vážně líbila. Opravdé guilty pleasure je ale herecký výkon (a topless scény) Nam Gungnima, ten jako záporák je prostě skvělý, jenom mu měli dát více prostoru se projevit. Shrnuto podtrženo, silné tři, ale (pro mě) žádný zázrak. Poslední díl by měl být nicméně navždy zničen a zapomenut. ()

Chinese Ashio

Pred rokom 2015 som mala pocit, že existujú len tri skupiny, do ktorých môžem kórejské doramy zaradiť. 1, Priemer, pri ktorom nemám chuť vyvrátiť večeru; 2, Zlé; 3, Horšie než zlé. Každopádne, rok 2015 mi rozšíril obzory. V dobrom. Najskôr Healer (síce je ešte z r. 2014, no videla som ho len nedávno), ktorý ma prinútil opäť dať k-doramám šancu a tento rok ma prekvapil počet dorám, ktoré ma vyslovene chytili a bavia (TGWSS, Divorce Lawyer in Love, Ex-girlfriend club...). Avšak, k TGWSS -> Postavy? Skvelé. Micky (Yoo-chun Park, Micky je jeho prezývka) nemal žiadnu chybu. Predstaviteľka Oh Cho Rim mi takisto nepílila uši a nervy ako väčšina kórejských herečiek, za čo som jej bola vďačná. Vlastne bola radosť dívať sa na ňu. Obaja spolu pôsobili príjemne a roztomilo. Ďalším postavám takisto nemám čo vytknúť. Náš sériový vrah bol ako postava veľmi zaujímavá (stále vstrebávam fakt, že jeho predstaviteľ má 37 rokov) a dobre prevedená. OST bol takisto celkom príjemný. Skombinovať zaujímavú zápletku (nie som jediná komu tento seriál pripomínal You're All Surrounded, všakže?) s miernou fantasy (vidieť vône? vážne?) mohlo vypáliť všelijako. Avšak, v tomto prípade chválim a som potešená. Nedopadlo to úplne katastrofálne. Žiadosť o ruku s použitím jej schopností (ešte stále sa usmievam, keď si spomeniem na scénu kedy Micky spieval - škoda, že sa "v skutočnosti" nestala) bola takisto zakomponovaná originálnym spôsobom. Žiaľ, ku koncu som sa nedočkala dostatočného vysvetlenia. Naozaj som dúfala, že sa viac sústredia na minulosť nášho vraha. Aj tie chvíle, kedy sa rozprával s vyšetrovateľkou Yeom sa mi páčili najmä kvôli tomu, že nám dávali možnosť zistiť, aký on vlastne je. Nebola to postava, pri ktorej by som si povedala "Je to psychopat a bodka." Kiežby mu venovali trochu viac pozornosti... Žiaľ, to som ja a moja posadnutosť zvrátenými charaktermi. ()

• Roli hlavní hrdinky nabídli Suzy Bae ze skupiny MISS A, která ji odmítla kvůli připravovanému comebacku skupiny. (andiek05)
  • Jedná se vůbec o poslední televizní či filmový projekt jihokorejského herce Yoo-cheon Park. Ten byl totiž krátce po dokončení středem mediálního humbuku kolem prodeje, distribuce a přechovávání drog; metamfetaminu nebo také pervitinu, chcete-li. To vše v obrovské a ostře sledované kauze nazvané Burning Sun, někdy nazývané také Burning Sun gate, v jejichž spárech se ocitlo hned několik význačných jmen jihokorejského zábavního průmyslu, inkriminovaných jmen ze státních složek nebo také několik jmen z řad samotných majitelů, investorů a odpovědných vedoucích proklamovaného nočního klubu, který byl z důvodů vyšetřování na dobu neurčitou uzavřen; SeungriJoon-young Jeong, Jong-hoon Choi, Jun-hyung Yong a hned několik dalších jako například Roy Kim, Eddy Kim nebo Jong-hyun Lee byly v kauze oficiálně zaznamenáni a více čí méně prověřováni. Yoo-cheon Park byl nakonec, a to i díky prostořekosti své bývalé přítelkyně Ha-na Hwang, shledán vinným. Herce tak vyjma předčasného odchodu ze zábavního průmyslu postihla přísná dvouletá podmínka, za jejíž porušení jej čekalo desetiměsíční pobytí za mřížemi a v neposlední řadě také finanční pokuta ve výši 1.4 mil. korejských wonů. (Conspi)