Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (2)

Rapl (2016)

,,NEVÍM, NA CO JSTE ZVYKLEJ Z PRAHY, ALE MY TADY NA HORÁCH TÁHNEM ZA JEDEN PROVAZ. A POSLOUCHÁME NADŘÍZENÝHO…“ /// Tak nám Kuneše flákli do vidlákova (z jeho pohledu – soráč krušnohorci). No nic, aspoň bude mít víc času na rodinu (že je rozvedenej? Neva, tahle linka bude mít dost prostoru). Ironickej sarkasmus drží celou sérii, stejně jako hniloba ve zdejším krimi souboru, votravující čerstvej horskej vzduch. Je celkem jedno, kde si Pachl vzal inspiraci, hlavně že to není další přitroublá kriminálka (třeba Anděl). Zaujalo i obsazení – byť se herci mihnou jen v jednom díle. Čermák baví, myslivec tady nechlastá, ale vraždí, sex na horský chatě nevede k početí, ale ke žhářství a jako zátiší může posloužit třeba hovnocuc. Pravda, najde se tady i nějakej ten filmovej kýč, ale … Rodinný linie trapně nevyplňujou čas, ale slouží jako de facto od počátku konstruovaná zápletka k závěrečnýmu finále, který je fakt hustý! Asi nemá smysl pátrat po tom, jestli to je (či není) možný, ale tohle už nebylo ani severský. Spíš americký, se stylovým rozloučením „po česku“. Je dobře, že Kuneš o tom, že dokonalej zločin neexistuje, bude přesvědčovat taky Američany. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su komplikovaná (nejen policejní) osobnost. 2.) Krušný hory jsem měl za klidný místo pro život. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Série 2 (2019) (S02)

„BALKÁNSKÁ MAFIE KONEČNĚ V ČECHÁCH...“ /// Pachl zdá se mi poněkud vyčerpanej. Nemyslím fyzicky… ale tvůrčím způsobem… jakoby dostříkával a sere mě, že to vodsírám natěšenej já… a pak Kuneš, kterej si to nezaslouží. Postupně si to celkem sedá a debilní dialogy má jen Rohan (jasně, chápu… ale…). Nemíním řešit, jak a proč se najednou vocitli všichni na houmlesácký ubytovně v Ústí…, ale pozitiva to nejsou. Je to taková antireklama právě na tohle město a ministerstvo vnitra – takže práci u policie. A místo abych si užíval RAPLOVSKÝHO příběhu, koukám na píčoviny, vodvádějící hlavní část práce a patřící spíš do Mostu (víte do kterýho…). Problémy jednotlivejch osob jsou tlačený hodně na sílu. Fajn osvěžením jsou „vedlejšáky“ ostatních herců (Viki Cabadaj… konečně zase pořádná role! Nebo Hádek… Matanoha…). Bez nich by to asi … nebo co já vím… Finále je pak trapárna. Už jen chybělo, aby na sračky vožralej Rohan… sejmul kompletní Srbskou mafii (proč Rohan a ne Kuneš? Protože ten…). A jestli jsem byl po těch trapnejch úvodních scénách vděčnej za příběhovou stabilitu, tak ten konec mě probral! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raplovi odpustím všechno! (I idiotskej scénář.) 2.) Po „Mostu“ se těším na „Ústí!“. 3.) Chci vidět konec jedný legendy (v přímým přenosu). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()