Na smetišti je nalezena mrtvola fotbalisty Šlapka. Hlavní podezřelý ale spáchá sebevraždu, a tak se vyšetřování stáčí jiným směrem. Patolog Knecht je podveden, podplukovníku Rohanovi zase někdo ukradl všechna kola od auta. Na policejní ubytovně stále bují plíseň a Kuneš se po hlavě vrhá do svého druhého zaměstnání. Željko z vězení dál řídí své ilegální aktivity. (Česká televize)

rakovnik

Skoro nevěřím, že druhou sérii točí ten samý tým. Vše dobré je pryč, což tento díl potvrdil. Jednání postav je hloupé, naivní, tvůrci přeskakují z jednoho tématu na druhé. Guláš hooligans, fotbalu, drog, černohorské mafie, Romů, rodinné krize, chlastu šéfa a čehokoli dalšího mi moc nechutná. Těší mě zatím jen občasný vtip, ovšem i ten obstarávala především klišé o Romech. Jinak až moc často je děj zatím spíše parodie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Od rána je s mámou sledujeme. Myslím, že by to mohli bejt oni." Mácha provádí sledovačku s matkou na vozíku, Lupínkovy děti na místě činu skotačí kolem mrtvoly a Kuneš taxikaří. To má být mordparta, na kterou se mám těšit? A to ani nechci zmiňovat vraždu Páky "neznámým pachatelem". Jsem prostě trošku zděšený tím, kam se tento seriál "posunul", ale jsem vytrvalý, takže ještě budu doufat v zázrak. ()

salahadin

Další rozdíl oproti 1. sérii - postavy policajtů byly sympatickým týmem - Slepice, Rapl, Lupen, Rohan. Tady mi jsou všichni až na Slípku protivní. Tenhle záměr moc nechápu, proč se mám dívat na seriál, kde mi postavy lezou krkem? Lupínkovy osobní problémy jak vytržené z laciné novácké telenovely opravdu nepůsobí moc přesvědčivě. Rohanův alkoholik jakbysmet. Kde je jeho "my tady na horách táhneme za jeden provaz"? Jasně, nečekal jsem klon 1. série a její těžbu, ale safra zatím na 2. lajně nevidím nic, co by udrželo pozornost, neřkuli chuť prolízt až k 13. epizodě. Po filmové stránce nevidím nic zajímavého. Popravdě, rozuzlení fotbalového dramatu mi přišlo slabé - prostě jen prachy. Nafinkmór. Naopak postava patologa dostala více prostoru a ruku na čelo, bylo to asi to nejzajímavější, co seriál nabídl. Tak jen doufám, že za své komenty nedostanu od Hynka přes držku :-) ()

SOLOM.

Tak jeden čutalista to má za sebou, Duchoslav se tu tentokrát moc neohřál a na scénu přichází naše „černá elita“. Linka s cigány a patologem vskutku pobavila, stejně tak i honička na statku a finále s kadibudkou. Atmosféra se jakžtakž držela v průměru a to nejen díky Kunešovi, ale i zbytku týmu. Nechybí kuřba mimo záběr kamery, vražda ve vězení i pár hlášek a vtipných situací. Nicméně souhlasím, že druhá série je slabší než první a dost balancuje na hraně průměru. Pachl si nedokázal poradit nejen se změnou prostředí, ale ani zhoršenou kvalitou charakteristik nejdůležitějších postav – začíná to být celkem opruz. To co dobře fungovalo předtím, je tady totálně „bez duše“… ()

Korbitch

Achjo, Mácha dělá sledovačku s mámou na kriplkáře, Lupenovy děti pobíhají na smeťáku kolem mrtvoly, policajti bydlí na plísní prolezlý ubytovně. Ty vole co to je kurva?? To ten Pachl v tom Ústí vyšňupal veškerej perník, ne?? ()

Lachtaan

Už se sakra koukáte vzpamatovat? To jste celý ty tři roky přemýšleli o tom, jak zmrvit jednu z nejpovedenějších kriminálek pod záštitou ČT? Vyměnit krásu tajemných Krušných hor za jeden z největších cikánovů v republice je fakt tah na vlastní branku. I ten Pyško mi tu vadí. A linka s postavou z Bukowskyho nedává sebemenší smysl. ()

LexBarker

Druhá raplovská série vypadá o poznání hůře, než její předchůdkyně... Se změnou exteriérů se vytratila atmosféra, která v první sérii hrála důležitou roli a nové díly navíc ztrácejí údernost a syrovost svých předchůdců. I když to zatím vypadá na nudu v telce, seriálu ještě šanci dám. ()

mira007

Koukám, že když pan režisér potkal Marii Poledňákovou tak se inspiroval poetikou jejích filmů a místo aby Rapla zdobilo to, na co dneska vzpomínám z Cirkusu Bukowského , tak nám míří do S tebou mne baví svět. Ještě jsem neviděl, aby v severské detektivce nebo noir žánru pro zdůraznění dramatičnosti hrála rozverná country, když detektivovi uteče z auta podezřelý. Pozitiva vidím v hereckém obsazení u party romáků - klasik Godla , ale i Julius Oračko, který hrál hlavní roli ve Skokanovi. ()

Mallinali

Neví někdo, proč na konci ti Romové přišli k panu patologovi? Okradli hromadu lidí a najednou jenom tak přijdou právě za doktorem, řeknou ze je fajn a vrátěj mu prachy (a pak mu pravda dva litry zase vezmou)? A jak ho našli? Proč až po tom co je vyhmátli? Já to fakt nepobral. ()

reno.d

Tak touhle epizodou jsem definitivně s tímhle seriálem skoncoval! To snad ani není možný, že druhou sérii točil ten samej, co první? Tohle je něco tak špatnýho, že už to horší snad ani bejt nemůže! Už druhá epizoda se pohybovala na hranici trapnosti, ale třetí už je za hranící! Sorry, nelze strávit! Je mi smutno! Ještě, že to pondělí zachraňuje geniální Most! ()