Láska podvodníka

• Česko Láska po zlém (viac)

Dva zlodějíčci zasvěcují mladou dívku do tajů světa podvodů a ona je na oplátku učí lásce. (oficiálny text distribútora)

morasten

Nechápu, co znamená ten oficiální text distributora, když obsahu skoro vůbec neodpovídá. Jinak celkem pěkný film z prostředí N. Y., a aniž bych věděla kdo ho točil, už jsem si řikala, že to nemůže být ryze americký film, německá syrovost z toho totiž čiší. Love the hard way po americku by totiž dopadl jako trapný slaďák s hodnocením * až odpad. Jinak do rolí dobrý výběr herců, možná až na tu Ch. Ayanne, která je sice moc krásná a je typ O. Mutti, ale když s tím nevinným ksichtíkem ojížděla tlustého starého chlapa jako kurva, moc mi do toho nesedla; nepřijde mi tolik, že by se do toho vžila. Zato A. Brody mě přesvědčil že umí hrát, viděla jsem s ním pouze pianistu, který mě moc nedojal. Tohle byl od ctnostného džentlmena docela rozdíl, ale herec přesvědčil, že i s andělskou klukovskou tváří lze hrát vyčůraného machýrka. Dala bych pět hvězdiček, ale jedna pujde dolů za muziku, která byla sice dobrá a vhodně vybraná, ale já mám radši, když v realistickém filmu nic rehraje(pokud není zapnutá hifka apod.) a taky za to, že Brodyho pustily z vězení jen kvůli chronickému onemocnění jater, což mi přijde trochu nereálné. ()

GlamourCat

(Oficiální text distributora je no comment, distributor je mimo!) Tři hvězdičky mínus za její postavu Claire, která byla jedna z nejnesympatičtějších postav co jsem za poslední dobu viděla. Jen na ní to celé stálo a padalo a hlavně na tom, jak je úžasná a originální a to mě mrzelo. Hvězdička mínus za celkovou uvěřitelnost, za nepřehlednost. Tu jednu si zaslouží Adrien Brody, jak velmi mladý tady, před patnácti lety. ()

budejovice

Atmosféra filmu mi připomněla písničku Anny K. "Ať je ráno moudřejší než noc, co lásku mění na nemoc..." Adrien Brody hraje bohémského podvodníčka a je tam jeden náznak, že čte literaturu, tahle část chtěla podle mě dovysvětlit, protože určovala část jeho charakteru. Je to zajímavě zahraný film, ze kterého zní bolestný vzkaz - být na dně v pekle není nejhorší, nejhorší je být tam sama. ()

Movieska

Claire je pilnou studentkou medicíny a bádá nad svým životem i údělem ve školní laborce. Jack je malicherný zlodějíček, který s bandou svých kamarádíčků okrádá turisty v hotelových apartmánech pomocí nastrčených prostitutek a policejních uniforem. Když se tihle dva potkají, přeroste jejich setkání ve spalující vášeň. Nebo si to alespoň nalhávají. Jenže byť se protiklady přitahují, nakonec se všechny odlišnosti zúčastněných stávají jejich zhoubou. Claire miluje natolik oddaně a slepě, že se zapojí do krádeží a začne se pomalu ale jistě ničit. A Jack? Ten umí milovat jen "po zlém“. Tento syrový film má určité kouzlo, ale není to s ním snadné. Příběhově je celkem dobrý, bohužel mu to ale kazí samotný průběh děje. Ze začátku na to jdou tvůrci tak zhurta, že člověk nemá čas vstřebat všechno potřebné a získává přehled až zhruba v polovině filmu. Provází to však natolik ponuré prostředí kriminálních živlů (dokořeněné skvěle vybraným soundtrackem), že se nakonec necháte vtáhnout. S nabývající temnotou lze pak přimhouřit oko nad tím, že pohnutky a vzplanutí postav jsou trošku přitažené za vlasy. A pokud je divák shovívavý a atmosféra mu sedne, odmění jej tvůrci překvapivě mrazivým závěrem. Volba Adriena Brodyho coby šarmantního všiváčka a Charlotte Ayanny jako svůdného neviňátka vyšla na výbornou. Verdikt: Nevšední drama, krásně prodchnuté špinavou pouliční atmosférou, se pozastavuje nad paradoxem, kterak láska umí člověka nejen povznášet, ale i stahovat na dno. Zpočátku zbytečně chvátá, leč uvolní se a nabídne zajímavé finále. 50% - 3* ()

rikitiki

Dalo se z toho vytřískat víc. Zajímavý příběh, dobré obsazení, experimentující střih. Co mi na tomhle snímku vadilo, byla ze začátku určitá zkratkovitost a nepřehlednost. Nepříliš uvěřitelná byla i síla vášně mezi skoro ještě teenagery. Taková osudovost byla chvílemi až směšně přepjatá. Podobný příběh by uvěřitelně zahráli spíš starší herci a nejlépe ještě v příběhu z minulosti, tak nejpozději z padesátých let. Ale sílu to mělo. /28. 6. 2010/ ()